Reklama

Dítě s downovým syndromem a puberta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ppusina
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 30.08.18 13:28
Dítě s downovým syndromem a puberta

Zdravím všechny,
zakládám tuhle diskuzi pro všechny kdo mají dětátko s downovým syndromem.
Já mám syna, kterému je 14let s DS. Momentálně vchází do puberty a moc ráda bych slyšela nějaké zkušenosti a rady, jak projít bez větších problémů pubertou..a nejen pubertou..prostě celou výchovou ;) :think:

Přečtěte si článek: Downův syndrom konzultujte s odborníkem

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 20:27

Můj známý má také syna s DS. S příchodem puberty se objevily i určité sexuální touhy. To nejhorší, co mohl táta udělat bylo, že s ním navštívil hodinový hotel. Pak se stal syn naprosto nezvladatelným v sexuální oblasti, napadal i řádové sestry, v jejichž domově žil. Proto doporučuji řešit např. nějakými tlumícími léky, určitě s poradou se sexuologem. Jinak přeji co nejklidnější pubertu.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 30.08.18 20:33

Ahoj, pomáhala jsem v domově, kde byli lidé s různým postižením, také dívka s DS. Přišlo mi, že pubertu prožívala až ve svých 30 letech - začala být náladová, popudlivá, objevily se změny nálad, prostě chovala se jako 15 letá puberťačka, do té doby se to nijak neprojevovalo. Tak ať u vás to probíhá dobře. Ale určitě se to dá zvládnout. Možná trošku bouřlivější bývá puberta u chlapců. Kamarádka s nevlastním synem s touto diagnózou také trošku bojovala s utlumením těch sexuálních projevů.

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 30.08.18 20:41
@Anonymní píše:
Můj známý má také syna s DS. S příchodem puberty se objevily i určité sexuální touhy. To nejhorší, co mohl táta udělat bylo, že s ním navštívil hodinový hotel. Pak se stal syn naprosto nezvladatelným v sexuální oblasti, napadal i řádové sestry, v jejichž domově žil. Proto doporučuji řešit např. nějakými tlumícími léky, určitě s poradou se sexuologem. Jinak přeji co nejklidnější pubertu.

V první chvíli by mě asi napadlo to stejné, říkala bych si, že se mu „uleví“ a bude se cítit lépe, ale ono to asi pomůže na pár hodiny a pak je to horší, než dokud nezjistí, jaké možnosti jsou k dispozici. No reaguji, protože se chci zeptat, jestli nevíte, jak to s chlapcem dopadlo? Po pubertě se zklidnil, nebo zůstal už takový? :(

ppusina
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 31.08.18 10:45

Také jsem právě přemýšlela o nějakých uklidnujících lécích,ale nevím zda do toho jít a cpát do něj chemii.. :roll: na internetu toho právě moc není o pubertě a dospívání… :(

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >