Reklama

Dítě s rýmou ve škole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 11.12.17 12:47
Dítě s rýmou ve škole?

Můj dotaz zní, jestliže vaše dítě má rýmu a občas zakašle večer doma… Jestli ho posilate do školy? ( 3 třída )
Nevím, zda se chovám správně, když dceři řeknu, že pokud nemá teploty, jen rýmu, musí do školy?
Jde mi o to, že rýmu máme střídavě třičtvrtě zimního období a pokud bych jí nechávala takto doma, tak" zbytečně " zmešká učení…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8898 příspěvků 11.12.17 12:51
@MaminkaLucka píše:
Můj dotaz zní, jestliže vaše dítě má rýmu a občas zakašle večer doma… Jestli ho posilate do školy? ( 3 třída )
Nevím, zda se chovám správně, když dceři řeknu, že pokud nemá teploty, jen rýmu, musí do školy?
Jde mi o to, že rýmu máme střídavě třičtvrtě zimního období a pokud bych jí nechávala takto doma, tak" zbytečně " zmešká učení…

Pokud má jen rýmu bez teplot a jen občas večer zakašle, tak bych ji posílala. To by taky mohla být doma celou zimu…nadopovat vitamíny, dělat teplé čajíčky a zásobit kapesníky, ale do školy bych ji poslala. Pokud by se ale zhoršil kašel, nebo přidali teploty, tak to už bych ji doma nechala.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 3 inzeráty 11.12.17 12:52

Nevidím důvod, proč by kvůli rýmě měla být doma :nevim: Já musela jít i s horečkou, když jsme měli něco důležitého. :roll: :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32064 příspěvků 11.12.17 12:56

Pokud jenom občas zakašle, zasmrká a jinak je jí dobře, tak bych ji poslala. Pokud je jí ale špatně, i kdyby neměla teplotu, tak bych ji nechala doma.

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35850 příspěvků 11.12.17 13:06
@MaminkaLucka píše:
Jde mi o to, že rýmu máme střídavě třičtvrtě zimního období a pokud bych jí nechávala takto doma, tak" zbytečně " zmešká učení…

ano, chodí. U tak starého dítěte poznáš tu hranici, kdy je to jenom rýma a je schopný pobrat ve škole to co má a když už je mu hůř a vyloženě tam jen sedí v lavici a „trpí“

neumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 11.12.17 13:13

To by v té třídě od října do května skoro nikdo neseděl…

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 11.12.17 13:21
@MaminkaLucka píše:

Posílám, 1 a 6 třída…To by nase děti nechodily od října do února… Bez teplot a pokud je nic nebolí, kašel není nějaký šílený, mažou do školy… ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 11.12.17 13:24
@MaminkaLucka píše:

proboha, není malé dítě.. pokud není klukovi zle, chodí normálně.. s rýmou doma? :think:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 11.12.17 13:26

Jasně, tak to jsme za jedno. Dík za odpovědi. :palec:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 11.12.17 13:27

Pokud je bez teplot, tak jde. Dcera tedy začala chodit do 1. třídy. Již 3. týden ji trápí kašel a rýma (střídavě oblačno), a kdybych jí s tím měla nechat doma, byla by doma již dost dlouho…
Kdyby chodila do školky, tak bych si jí porůznu nechala doma, ale škola už není školka. Nechodí na tělocvik, plavání, ale jinak standard.
Nicméně není ji špatně, že by nezvládla sedět, takže tam chodí. Celá škola bohužel kašle a rýmuje.. :zed:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 11.12.17 13:30

@MaminkaLucka No a jak se jinak cítí?
Moje maminka měla taky pravidlo, že dokud nemám teplotu, tak šup do školy. Bohužel pro mě jsem na teploty netrpěla. Doteď si pamatuju, jak jsem trpěla ve třídě, nemohla jsem dýchat, teklo mi z očí, bolela mě hlava, ale smůla - měla jsem „jenom rýmu“. :roll: Stejně se to postupem času vyvinulo do něčeho horšího, takže jsem pak byla doma mnohem dýl.
Takže bych řešila celkový stav dítěte a ne jenom teplotu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 13:32

Prosím anonym, nebo smazat. Já své dítě s rýmou doma nechávám. Ale je to speciální případ. Bohužel neskutečně trpí na záněty středního ucha. Máme vyzkoušeno, že je lepší nechat dítě doma a intenzivně řešit rýmu (vyplachovat nos Vincentkou, napařovat, kapičky, sprejíčky,…). Týden doma a šupajdí zpátky. Kdybychom dítě ve škole nechali, za ten týden skončí doma na antibiotikách s píchaným uchem a místo jednoho zameškaného týdne to budou tři, někdy i čtyři. Druhé dítě s rýmou klidně pošlu, pokud ta rýma není zelená, druhé dítě na uši zdaleka tolik netrpí. Takže bych řešila jen to, jestli je rýma zelená (tj. infekční) a jestli tím dítě nedorazím. Klidně nechat doma, pokud si tím ušetřím několik týdnů marodění. A kýchající dítě bych doma nechala - protože dítě párkrát kýchne, do pár dnů je ok, jenže to naše chytí bacila a už to jede. :( Takže i s ohledem na „skleníkové květinky“ bych zvažovala, kde je hranice, jestli tím nějakému druhému dítěti nezpůsobím mnohatýdenní trable, když svoje nemocné pošlu do školy. Není rýma jako rýma, je jich víc druhů, takže vyhodnotit, který typ rýmy dítě má, a podle toho poslat / nechat doma.

Keyllah
Echt Kelišová 8898 příspěvků 11.12.17 13:37
@Anonymní píše:
Prosím anonym, nebo smazat. Já své dítě s rýmou doma nechávám. Ale je to speciální případ. Bohužel neskutečně trpí na záněty středního ucha. Máme vyzkoušeno, že je lepší nechat dítě doma a intenzivně řešit rýmu (vyplachovat nos Vincentkou, napařovat, kapičky, sprejíčky,…). Týden doma a šupajdí zpátky. Kdybychom dítě ve škole nechali, za ten týden skončí doma na antibiotikách s píchaným uchem a místo jednoho zameškaného týdne to budou tři, někdy i čtyři. Druhé dítě s rýmou klidně pošlu, pokud ta rýma není zelená, druhé dítě na uši zdaleka tolik netrpí. Takže bych řešila jen to, jestli je rýma zelená (tj. infekční) a jestli tím dítě nedorazím. Klidně nechat doma, pokud si tím ušetřím několik týdnů marodění. A kýchající dítě bych doma nechala - protože dítě párkrát kýchne, do pár dnů je ok, jenže to naše chytí bacila a už to jede. :( Takže i s ohledem na „skleníkové květinky“ bych zvažovala, kde je hranice, jestli tím nějakému druhému dítěti nezpůsobím mnohatýdenní trable, když svoje nemocné pošlu do školy. Není rýma jako rýma, je jich víc druhů, takže vyhodnotit, který typ rýmy dítě má, a podle toho poslat / nechat doma.

Tak ale přece nemohu nechávat své dítě s rýmou doma, protože by tam někde mohlo být dítě náchylnější. Mě doktor OČR na rýmu nenapíše a dítě bych mohla mít doma v zimě co týden…je mi líto, že tvé dítě je náchylnější, ale já a myslím že většina maminek, si opravdu dítě „jen“ s rýmou doma nechat nemůže a při představě kolik by toho ty děti zameškali :think:

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 11.12.17 13:40

Nám dokonce učitelka na první třídní schůzce řekla, že už nejsou ve školce a že nemáme kvůli rýmě nechávat doma.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 11.12.17 13:54

„skleníkové děti“ - to z nich, ale dělají většinou matky :mrgreen:… já to moc neprožívám, přece ji s každým „prdem“ nenechám doma. Samozřejmě hraje roli, jak dítě vypadá, zda je schopno jít do školy, tak jde.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >