Jak zbavit dítě agresivity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:32
Jak zbavit dítě agresivity

Potřebuji poradit. Dcera 8let, začala být agresivní. Fyzicky napadá spolužáky a už i mladší sestru(2).
Dcera nikdy agresivní nebyla. Nebyli s ní problémy ve školce ani v minulé škole. Loni v druhém pololetí přestoupila do nové školy. Loňské pololetí bylo vcelku OK. Dcera si sice stěžovala, že jedna holka je ní zlá, ale za pár dní už byli zas kamarádky. Takže jsem tomu nepřikládala význam.
Letos je to, ale horší. Dotyčná holka využívá každé situace, aby ji provokovala - slovně. Dcera se nechá vyprovokovat. Ze začátku dětem nadávala, to jsme jí zakázali, že se to nedělá. Takže teď se snaží děti ignorovat a jednou za čas bouchne a schytá to ten kdo je poblíž. Třídní učitelka mi potvrdila, že z jejího sledování dcera neútočí, brání se.
Ale brání se špatně. Snažím se jí vysvětlovat, že má odejít pryč, říct to učitelce. Ale ona sama říká, že to v tu chvíli prý prostě nešlo.
Situace ve třídě se řeší již s výchovnou poradkyní, psycholožkou a každým kdo je ve škole.

Ale já už vůbec nevím jak „donutit“ dceru, aby děti nemlátila.
Máte někdo nějaké typy?

anonym kvůli dceři, děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
e008
Závislačka 3301 příspěvků 27 inzerátů 06.12.17 22:38

Spis nez agresivitu bych resila, co se to ve tride deje. Chudak holka, ze se musi nekomu branit.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 06.12.17 22:43
@Anonymní píše:
Potřebuji poradit. Dcera 8let, začala být agresivní. Fyzicky napadá spolužáky a už i mladší sestru(2).
Dcera nikdy agresivní nebyla. Nebyli s ní problémy ve školce ani v minulé škole. Loni v druhém pololetí přestoupila do nové školy. Loňské pololetí bylo vcelku OK. Dcera si sice stěžovala, že jedna holka je ní zlá, ale za pár dní už byli zas kamarádky. Takže jsem tomu nepřikládala význam.
Letos je to, ale horší. Dotyčná holka využívá každé situace, aby ji provokovala - slovně. Dcera se nechá vyprovokovat. Ze začátku dětem nadávala, to jsme jí zakázali, že se to nedělá. Takže teď se snaží děti ignorovat a jednou za čas bouchne a schytá to ten kdo je poblíž. Třídní učitelka mi potvrdila, že z jejího sledování dcera neútočí, brání se.
Ale brání se špatně. Snažím se jí vysvětlovat, že má odejít pryč, říct to učitelce. Ale ona sama říká, že to v tu chvíli prý prostě nešlo.
Situace ve třídě se řeší již s výchovnou poradkyní, psycholožkou a každým kdo je ve škole.

Ale já už vůbec nevím jak „donutit“ dceru, aby děti nemlátila.
Máte někdo nějaké typy?

anonym kvůli dceři, děkuji

Na jednu stranu píšeš, že dcera nenapadá a brání se, a na druhou, že je agresivní. Tuhle situaci bych neřešila zakazováním obrany, i když může být nepřiměřená. Zkus si s dcerou promluvit a podpořit ji, obranu bych nezakazovala. Ale nejsem psycholog, jen jsem synovi vždycky v tomhle směru říkala, že si má věci vyřešit hned a stylem „ty mně-já tobě“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:44

@e008 situace se už řeší. Nahlásili jsme to jako šikanu. Řeší to krom třídní učitelky, výchovná poradkyně, zástupkyně, psycholožka, poradce pro prevenci šikany.
Já to moc dlouho nevím, dcera mi toho moc neřekne. O problému jsem se dověděla až ze stížnosti jedné maminky, že moje dcera její škrtila. Pak to z ní začalo postupně padat.

Popravdě bych jí nejraději řekla ať to tam zmydlí. Třeba by pak dali pokoj. Ale tento postoj škola neschvaluje. Takže potřebuji, aby zvládala odejít pryč dřív než se jí zatmí před očima

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:47
@Vlaďka 83 píše:
Na jednu stranu píšeš, že dcera nenapadá a brání se, a na druhou, že je agresivní. Tuhle situaci bych neřešila zakazováním obrany, i když může být nepřiměřená. Zkus si s dcerou promluvit a podpořit ji, obranu bych nezakazovala. Ale nejsem psycholog, jen jsem synovi vždycky v tomhle směru říkala, že si má věci vyřešit hned a stylem „ty mně-já tobě“.

Dcera není agresivní, že by útočila. Ale když do ní ryjí tak se jí zatmí před očima a děti prostě napadne. Nevím jak bych to nazvala. Neútočí, ale brání se fyzickým napadením. Škola, ale chce, aby děti nahlásila učitelce, ale vlastně se nebránila, prostě má odejít. Kdyby bylo na mě, tak jí nechám. Ono by je to časem přestalo bavit, kdyby jim pokaždé dala na budku

Levandulina
Kelišová 5733 příspěvků 18 inzerátů 06.12.17 22:48

To vypadá, jako když si dcera nechává dlouho něco líbit a pak třeba stačí málo a už vybuchne… asi to tam nemá jednoduché… :,(

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 06.12.17 22:49

Já byh spíš řekla, že jsou tam děti, vaše dcera a asi třeba jedna dvě holky, nebo kluci, nevím přesně o kom se píše, co si nesedli..
myslím, že ani nepůjde o šikanu, ale spíš o to, že do sebe šijou a provokují..
Já toto měla v první třídě s klukem, že třeba několik minut se mu jeden smál, že je šiška, a pak náš mu práskl s pouzdrem. Samozřejmě vinik byl náš, až pak učitelka sama uznala, že prostě mají na sebe averzi.. Že prostě si nesednou
Myslm, že šikanovaný, většinou je jak ukropek a neni vyloženě jakoby agresivní.. myslím, že se spíš děti můžou i dcery bát..

enny3
Extra třída :D 13656 příspěvků 06.12.17 22:51
@Anonymní píše:
@e008 situace se už řeší. Nahlásili jsme to jako šikanu. Řeší to krom třídní učitelky, výchovná poradkyně, zástupkyně, psycholožka, poradce pro prevenci šikany.
Já to moc dlouho nevím, dcera mi toho moc neřekne. O problému jsem se dověděla až ze stížnosti jedné maminky, že moje dcera její škrtila. Pak to z ní začalo postupně padat.Popravdě bych jí nejraději řekla ať to tam zmydlí. Třeba by pak dali pokoj. Ale tento postoj škola neschvaluje. Takže potřebuji, aby zvládala odejít pryč dřív než se jí zatmí před očima

Jak můžeš říct, že bys řekla, ať to tam zmydlí- bože, jestli se jí zatmí v osmi před očima a někoho mlátí, tak to fakt není ok, už by se dávno měla umět ovládat, co, když zmydlí mladší sestru???Psychologa nebo psychiatra

e008
Závislačka 3301 příspěvků 27 inzerátů 06.12.17 22:51

Ja bych s ni mluvila. Vysvetlila proc se nema bit. Ale uvnitr proste citim, ze se holka nesmi dat. Neni to dobra rada, ale v dnesni dobe se clovek nesmi nechat… Vadila by mi agresivita, kdyby ji provokovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:52
@Levandulina píše:
To vypadá, jako když si dcera nechává dlouho něco líbit a pak třeba stačí málo a už vybuchne… asi to tam nemá jednoduché… :,(

přesně tak si myslím, že to je. Ale vůbec nevím jak jí pomoct odhadnout kdy bouchne. Tím, že se brání fyzicky, tak rodiče agresorky tvrdí, že jejich dcera za nic nemůže. Protože ona nikoho fyzicky nenapadá. Vůbec si nevím rady :,(

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 06.12.17 22:54

Anonymní a ot je jedna holka a nebo kolik dětí, když to píšeš v množném čísle- jako děti pak bouchá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:55
@enny3 píše:
Jak můžeš říct, že bys řekla, ať to tam zmydlí- bože, jestli se jí zatmí v osmi před očima a někoho mlátí, tak to fakt není ok, už by se dávno měla umět ovládat, co, když zmydlí mladší sestru???Psychologa nebo psychiatra

u psychologa už byla a dle ní je oběť na kterou je toho moc. A neumí se s tím tlakem ve třídě poprat. Chodí pravidelně na sezení, aby cvičila sebeovládání. Ale i psycholožka řekla, že ten tlak by měli problém zvládnout i dospělí.

My jsme jako děti prali normálně. Rodiče to neřešili a nebyli takové problémy jako dnes.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 06.12.17 22:57
@Anonymní píše:
Dcera není agresivní, že by útočila. Ale když do ní ryjí tak se jí zatmí před očima a děti prostě napadne. Nevím jak bych to nazvala. Neútočí, ale brání se fyzickým napadením. Škola, ale chce, aby děti nahlásila učitelce, ale vlastně se nebránila, prostě má odejít. Kdyby bylo na mě, tak jí nechám. Ono by je to časem přestalo bavit, kdyby jim pokaždé dala na budku

Pokud nedokáže škola předejít situaci, kdy ostatní děti extrémě slovně provokují, až vyvolají fyzický útok, tak bych dceři doporučila pár jich pořádně zmydlit a v případě stížností bych své dítě bránila. V minulé škole problémy neměla, ve školce taky ne, tak bych zašla do PPP, ať udělají posudek a těmi papíry je třeba umlátila :mrgreen:.

Dceři můžeš pomoct zvládat vztek ještě vhodným sportem - bojová umění jsou na to ideální. Píšu z vlastní zkušenosti. ;) Naučí se ovládat své pohyby, získá sebedůvěru a respekt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:57
@Janasas píše:
Já byh spíš řekla, že jsou tam děti, vaše dcera a asi třeba jedna dvě holky, nebo kluci, nevím přesně o kom se píše, co si nesedli..
myslím, že ani nepůjde o šikanu, ale spíš o to, že do sebe šijou a provokují..
Já toto měla v první třídě s klukem, že třeba několik minut se mu jeden smál, že je šiška, a pak náš mu práskl s pouzdrem. Samozřejmě vinik byl náš, až pak učitelka sama uznala, že prostě mají na sebe averzi.. Že prostě si nesednou
Myslm, že šikanovaný, většinou je jak ukropek a neni vyloženě jakoby agresivní.. myslím, že se spíš děti můžou i dcery bát..

no vzhledem k tomu, že nemají problém čekat na chodbě před třídou až se dceři bude chtít na wc, aby jí tam mohli hned urážet a hulákat na ní. Tak se jí moc nebojí.

e008
Závislačka 3301 příspěvků 27 inzerátů 06.12.17 22:58
@Anonymní píše:
přesně tak si myslím, že to je. Ale vůbec nevím jak jí pomoct odhadnout kdy bouchne. Tím, že se brání fyzicky, tak rodiče agresorky tvrdí, že jejich dcera za nic nemůže. Protože ona nikoho fyzicky nenapadá. Vůbec si nevím rady :,(

To je des, ja si zazila v 8. tride, kdyz se proti mne spiklo nekolik holek a ja ztratila podporu kamaradky. No celkem mi to ublizilo na dusi a to uz jsem byla „velka“ Musi to byt pro ni hrozne. Nejde zmenit skola?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >