Šikana ve škole 4 třída a zrada třídní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 12:06
šikana veškole 4 třída a zrada třídní

Dobrý den maminky i tatínce :). Moc prosím o radu, jsem už z toho celá zoufalá a nevím kudy kam jak to řešit co vlastně dělat. Dcera chodí už od školky do třídy s jednou holčinou nikdy si moc do oka nepadly a měly vždy mezi sebou spory, hlavně ze strany druhé dívčiny ta je rázná a podlá, moje dcera se díky tomu bála chodit do školky a vlastně celé 4 roky spíš nechodila než chodila. Pak nastoupily holky do žs, kde skončily ve stejné třídě. první rok byl docela dobrý, sem tam někaá nadávka urážka ale nic co by se mezi dětmi nedělo, druhý rok už moje dcera chodila domů s pláčem co jí zas ona druhá udělala, ve třetí tříd+ už to přitvrdilo pořádně a moje chodily stále uplakaná rozbité věci z aktovky a nakonec i ta aktovka zničená, vše práce té druhé, párkrát se stalo že mou dceru nepustila na wc a ta se bobek počůrala, řešila jsems třídní ale ta stále že mezi holkama je to v pohodě že si ničeho nevšimla a tím to pro ní skončilo. Letos máme novou třídní a je to čím dál horší, moje už se doslova školy děsí, druhá vyhrožuje, ubližuje, píše výhružné sms, dceři říká jestli doma něco řekne tak si to pěkně odskáče atd. Takže to už jsem nečekala letěla za ředitelem ten dceru vyslechl a že si pozve zbytek dětí a zkusí nenápadně zjistit co a jak. Samozřejmě vše anonymně nám bylo slíbeno. Jenže v pá už moje odmítla do školy a odpoledne mi psala maminka její nej kamarádky že třísní řekla před celou třídou žeta moje je lhářka a jen si vše neustále vymýšlí :(. Co by jste prodím dělaly dále?. Mám to ještě komplikované tím že dcera je velmi často nemocná a má i psychické problémy adhd, chronické migrény, afektivní labilitu, aspergeruv syndrom a znaky autismu. Ve ěkole si nechci nikoho proti nám poštvat ale tohle mi příjde velmi přes čáru a té třídní mám sto chutí jednu vrazit, jenže v tu chvíli mi zase oni potopí holku, už jen díky velkému počtu zameškaných hod :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 12:09
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky i tatínce :). Moc prosím o radu, jsem už z toho celá zoufalá a nevím kudy kam jak to řešit co vlastně dělat. Dcera chodí už od školky do třídy s jednou holčinou nikdy si moc do oka nepadly a měly vždy mezi sebou spory, hlavně ze strany druhé dívčiny ta je rázná a podlá, moje dcera se díky tomu bála chodit do školky a vlastně celé 4 roky spíš nechodila než chodila. Pak nastoupily holky do žs, kde skončily ve stejné třídě. první rok byl docela dobrý, sem tam někaá nadávka urážka ale nic co by se mezi dětmi nedělo, druhý rok už moje dcera chodila domů s pláčem co jí zas ona druhá udělala, ve třetí tříd+ už to přitvrdilo pořádně a moje chodily stále uplakaná rozbité věci z aktovky a nakonec i ta aktovka zničená, vše práce té druhé, párkrát se stalo že mou dceru nepustila na wc a ta se bobek počůrala, řešila jsems třídní ale ta stále že mezi holkama je to v pohodě že si ničeho nevšimla a tím to pro ní skončilo. Letos máme novou třídní a je to čím dál horší, moje už se doslova školy děsí, druhá vyhrožuje, ubližuje, píše výhružné sms, dceři říká jestli doma něco řekne tak si to pěkně odskáče atd. Takže to už jsem nečekala letěla za ředitelem ten dceru vyslechl a že si pozve zbytek dětí a zkusí nenápadně zjistit co a jak. Samozřejmě vše anonymně nám bylo slíbeno. Jenže v pá už moje odmítla do školy a odpoledne mi psala maminka její nej kamarádky že třísní řekla před celou třídou žeta moje je lhářka a jen si vše neustále vymýšlí :(. Co by jste prodím dělaly dále?. Mám to ještě komplikované tím že dcera je velmi často nemocná a má i psychické problémy adhd, chronické migrény, afektivní labilitu, aspergeruv syndrom a znaky autismu. Ve ěkole si nechci nikoho proti nám poštvat ale tohle mi příjde velmi přes čáru a té třídní mám sto chutí jednu vrazit, jenže v tu chvíli mi zase oni potopí holku, už jen díky velkému počtu zameškaných hod :roll:
řešení úplně jednoduché - pokud píše sms a po, tak ji prostě nahlaš na pčr. osobně bych i změnila školu… přeci si nenecháš týrat dítě? pokud to škola neřeší, tak pčr musí.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33100 příspěvků 05.12.17 12:10

Nahlásit na policii.

lilithlilith
Kecalka 205 příspěvků 05.12.17 12:12

Tak to je mazec. To s tím wc…já bych si snad na tu holku počkala a profackovala ji. Né, vím že se to nesmí, ale i za už jsem kolikrát na děcka vylítla, když šlo o moje dítě, mám prostě rudo. Minimálně bych udělala virvál s rodičema co to mají za spratka, no a zástupci školy se taky nevyznamenali. Dala bych dceru na jinou školu, myslím že jen přeřazení do jiné třídy by to nespravilo. Je mi holčičky moc líto, držím palce.

cassy
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 12:13

Ahojda, okamzite bych preradila do jine skoly, pokud je to jen trochu mozne. Nikdy bych nenechala sve dite takhle trapit, nehlede na to, ze vsechny jeji zdravotni problemy se tim mohou zhorsit. Mam syna v prvni tride, ma velmi citlivou povahu a je hrozne spravedlivy. Nepere se a nechape, proc ostatni ano a casto ani nedodrzi, co reknou. To jsou ale typicke nesrovnalosti mezi detmi, se kterymi se musi nejak poprat sam a naucit se fungovat v kolektivu, ale to co zaziva tvoje dcera je silne pres caru. A pokud nespolupracuji ani ucitele, pak bych se zmenou skoly vubec nevahala.

Pechynna
Kecalka 262 příspěvků 05.12.17 12:13

A to že píše tvé dceři výhrůžné sms, tak na to ředitel školy a třídní reagovala jak?? To už snad je velký důkaz ne?

ŠárkaPu
Kecalka 224 příspěvků 05.12.17 12:14

Tak já jak jde o mé děti, tak se s tím nemažu a jednám okamžitě a radikálně! Ty jednej taky co nejdříve, tvá dcera z toho má už dost velké problémy. Okamžitě bych nastoupila na tu třídní učitelku, co si dovoluje tohle před celou třídou o mém dítěti říkat. Že to má řešit a ne zavírat před tím oči a ještě takhle tvé dítě ponižovat před ostatními. A hlavně já bych tedy už dávno došla za rodiči té holky a důrazně bych si s nimi i tou holkou promluvila!

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 12:15
@lilithlilith píše:
Tak to je mazec. To s tím wc…já bych si snad na tu holku počkala a profackovala ji. Né, vím že se to nesmí, ale i za už jsem kolikrát na děcka vylítla, když šlo o moje dítě, mám prostě rudo. Minimálně bych udělala virvál s rodičema co to mají za spratka, no a zástupci školy se taky nevyznamenali. Dala bych dceru na jinou školu, myslím že jen přeřazení do jiné třídy by to nespravilo. Je mi holčičky moc líto, držím palce.

já na to nejsem pyšná, ale školního spratka jsem si fakt podala.. né, facku ne, ale seřvala jsem ho na 3 doby.. zajímavé je, že doma evidentně žaloval. Byla jsem pak jediná, koho rodiče zdravili :mrgreen: a dal hajzel pokoj..

Emimin7
Kelišová 7148 příspěvků 05.12.17 12:16

Mnohem efektivnější je řešit to s ředitelstvím školy. Třídní se pak bude snažit víc, když ví, že jí hrozí potencionální problém.

tumpach
Kelišová 5810 příspěvků 05.12.17 12:16

@lilithlilith souhlasím snažila bych se dítě přiřadit do jiné školy ( i když ne vždy je to jednoduché), pokud by to přesáhlo určité meze, šla bych na pčr, pokud máte důkazy, a teda škola se teda hezky vyznamenala, to jsou blbečci
prostě vidí nemocnou holčičku a tak si to na ní vybíjí a bohužel tyto děti bývají často šikanováni,
další možnost je vyřídit si to s rodičemi, jako říct jestli jim jejich chování přijde naprosto normální u její dcery, atd…

tumpach
Kelišová 5810 příspěvků 05.12.17 12:17

@Emimin7 ale ona to řešila s ředitelem, viz výše..

Emimin7
Kelišová 7148 příspěvků 05.12.17 12:18
@tumpach píše:
@Emimin7 ale ona to řešila s ředitelem, viz výše..

Tak už zbývá jen úřad a policie. Nebo jiná škola.

Uživatel je onlineTansele
Kecalka 131 příspěvků 05.12.17 12:20

Nechápu, že se to už děje tak dlouho.
Pokud máš sms nebo cokoli (a i kdyby ne), okamžitě za ředitelem, že chceš, aby pozval do školy ty rodiče, aby se to řešilo s nimi před ním. Pokud nevyhoví, řekni mu, že se obracíš na zřizovatele školy. A každopádně bych začala zjišťovat možnost přestupu na jniou školu, ať to dopadne jakkoliv. Pro dceru bude mnohem lepší změnit prostředí. Hlavně musí dcera vědět, že stojíš za ní, že ti může všechno říct a že jí se nic nestane, pokud to řekne. Nedovedu si představit, čím si takové škvrně prochází :(

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15080 příspěvků 05.12.17 12:28

Ja treba nechapu ty znicene veci, mne prijit dite se znicenou taskou, tak chci po skole vysetrovani a nahradu skody. A to by proste resit museli. A v tuto chvili bych chtela po rediteli vysvetleni chovani ucitelky.

epsice
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 2 inzeráty 05.12.17 12:32

Sikanu bych resila pres reditele a policii pokud je dukaz. A rovnou bych i resila to ze ucitelka rekla ze je dcera lharka misto aby vysetrila sikanu. A ze to rekla pred celou tridou. Toto si nesmi dovolit.
A nebo primo s rodici te holky. Pokud mate dukaz, sla bych za nima a ukazala co krasneho jejich dcerka pise. Osobne bych svoje dite serezala ze by si nesedl, kdyz bych se dozvedela ze nekoho sikanuje…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama