Závodní lyžování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 02.12.17 20:47
Závodní lyžování

Ahoj Maminky, zajímalo by mne, jestli tu má některá z vás dítě, které závodně lyžuje? Ráda bych znala výhody/nevýhody a hlavně četnost tréninků a fyzickou náročnost. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kristiána
Povídálka 38 příspěvků 04.12.17 20:11

Syn i dcera „závodně“ lyžovali, respektive jsme je přihlásili do oddílu lyžování na chalupě v Krkonošich, sama jsem tam byla před 30lety členem. Děti trénovaly s oddílem pouze v zimě o víkendech + se účastnily pár závodů v kategorii předžáků. Co se týká časové náročnosti tak vždy záleží na oddílu, kde dítě trénuje. Jestliže ho v 6letech přihlásíš do oddílu typu Záhrobský racing, tak se bude očekávat, že lyžování se celá rodina bude věnovat 24/7/365, ale existují i menší oddíly, kde se trénuje o víkendu a ostatní fyzický rozvoj se v pracovní týden nahradí jinou sportovní přípravou ( u nás to bylo plavání a atletika). A finanční náročnost, jedním slovem vysoká. Lyže + boty každý rok nové, někdy i dvoje za sezónu podle toho jak dítě roste, k tomu oddílové oblečení a závodní kombinéza, helma (závodní), brýle, chrániče (cena závodních lyží je někde jinde, na pěně se na hrany nepostavý) Samozřejmostí je sezonní pernamentka, u nás to znamenalo pro celou rodinu, nyní se dá koupit Czech ski pass, tak člověk ušetři alespoň při závodech na skipasech mimo domovské středisko. Jakmile začně dítko trénovat v bránách tak je standardem začatek tréninků v 7:30, nejpozději v 9 musí být tyče pryč ze svahu). Prostě lyžování musí dítě a celá rodina propanout a ještě nejlépe je bydlet na horách přimo na sjezdovce. :mrgreen:

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 04.12.17 20:36

My propadli dávno, já kdysi taky „závodila“, ale to byly „jiné časy“, dnes mi právě přijde, že je ze strany klubu dost velký tlak a časová náročnost obrovská, dceři je 5, ale kdyby syn začal organizovaně taky a s jiným sportem, tak to časově nedáme, tak uvažujeme, co by nás bavilo vechny, což lyže splňují, akorát mě zajímala ta logistika a náročnost, olympijské ambice fakt nemáme???? Chceme, aby se hýbali a naučili se disciplínu, ale ne aby potili krev, což se teď s dcerou trochu děje :?
Díky moc za odpověď!

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 04.12.17 22:13
...

Holčičku dej na mažoretku, jednou týdně si zaskáče v kolektivu a bude spokojená. S rodinou střídejte třeba plavání, bruslení, lyže…jen rekreačně a na pohodu.

Kristiána
Povídálka 38 příspěvků 04.12.17 22:52

Beerush, my jsme taky lyžařská rodina, o víkendu vyrážíme na první lyžování, sezónku máme koupenou. Ale teď k závodění, děti jsou od sebe 3 roky a sporty musely mít stejné ( třeba mažoretky a jiné tanečky jsme vyloučili, navíc dcera vyrůstala spíše mezi klukama). U nás to byly lyže a tenis, nakonec oba skončili u beach volejbalu (jen pro upřesnění nyní je jim 20 a 17 let). Tlak na výkon jsme zažili jak u lyží tak tenisu, ale mě bavilo jezdit s dětmi na tréninky a závody. Závody předžáků byly ještě v pohodě, v dalších kategoriích už bylo znát tréninkové manko a děti nebavilo se umísťovat na konci výsledkové listiny, tak přestaly závodit. Na druhou stranu ještě dnes si občas s týmem zajedou zatrénovat v branách nebo byly na týden na soustředění na ledovci. Koukni na www.snow.cz je tam diskuze o závodících dětech. Závěrem, času a peněz, které jsme vložili do sportu dětí nelituji, zrovna zítra si jdeme zahrát debla, bude to bratrovražedný boj.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 05.12.17 08:04
@Kristiána píše:
Beerush, my jsme taky lyžařská rodina, o víkendu vyrážíme na první lyžování, sezónku máme koupenou. Ale teď k závodění, děti jsou od sebe 3 roky a sporty musely mít stejné ( třeba mažoretky a jiné tanečky jsme vyloučili, navíc dcera vyrůstala spíše mezi klukama). U nás to byly lyže a tenis, nakonec oba skončili u beach volejbalu (jen pro upřesnění nyní je jim 20 a 17 let). Tlak na výkon jsme zažili jak u lyží tak tenisu, ale mě bavilo jezdit s dětmi na tréninky a závody. Závody předžáků byly ještě v pohodě, v dalších kategoriích už bylo znát tréninkové manko a děti nebavilo se umísťovat na konci výsledkové listiny, tak přestaly závodit. Na druhou stranu ještě dnes si občas s týmem zajedou zatrénovat v branách nebo byly na týden na soustředění na ledovci. Koukni na www.snow.cz je tam diskuze o závodících dětech. Závěrem, času a peněz, které jsme vložili do sportu dětí nelituji, zrovna zítra si jdeme zahrát debla, bude to bratrovražedný boj.

Děkuji moc za příspěvek, přesně o tohle mi šlo. Mě by nevadilo jezdit po závodech, vadí mi spíš ten tlak za každou cenu, dceři je 5, chodí do školky, trénink má 2×týdně 2 hodiny, z toho vždy hodinu v bazénu, je to docela náročné, každou chvíli nemocná a vyžaduje se třeba účast aspoň v tělocvičně. Evidentně bude tlak všude a zajímalo mě právě to, zda je možný mít tu organizovanost a zároveň ty děti úplně neudřít :) Naše jsou 2 roky od sebe, četnost dcery tréninků se bude stupňovat, kolem 5.třídy už je mají 4× týdně, což bysme se synem těžko sladili.

Prosím tě a jaká byla u těch lyží četnost tréninků? MSlím v tělocvičně i na sněhu.

Ještě je třeba říct, že jsme u výběru trochu limitováni tím, že dcera hraje na housle a baví jí to, takže tenis apod. nejsou vhodné, pak už toho zase tolik nezbývá :)

Kristiána
Povídálka 38 příspěvků 05.12.17 09:24

Právě, že my jsme vystoupili mimo systém. Děti s oddílem trénovaly jenom v zimě o víkendech a domluvili jsme se, že budou startovat v jejich barvách, ale jak jsem řekla stačilo to jenom na předžáky, potom už začaly ztrácet. V týdnu chodily plavat do kurzů a na atletiku, později začaly s tenisem a střidaly v létě tenis v zimě lyže. Ale manžel má ke všem sportům blízko, sportoval vrcholově a švagrová má FTVS a neteř FTVS studuje tak nebyl problém sportovní přípravu s dětmi dělat individuálně. U nás to fungovalo i tak, že když manžel odpoledne přišel z práce tak on vzal brusle a děti kola a na dvě hodiny šli jezdit. Dodnes si třeba jdou společně večer zaběhat a máme 2× v týdnu zarezervované kurty a chodíme hrát. Tak nějak se u nás sportuje pořád, všude se válí rakety, brusle a další sportovní náčiní.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 05.12.17 09:36

U nás je to podobné a nevadila by mi u dětí větší fyzická zátěž, ale musí to jít ruku v ruce se zdravím vývojem a adekvátně věku, obě děti jsou od malička hodně aktivně vedené a jsou na zátěž zvyklé, ale přijde mi, že kluby nerespektují zdravotní stránku, ve chvíli kdy vynechá 3-4 tréninky za sebou, což mi přijde v 5 letech normální, už nabere lehký skluz, chápu, že se jede na výkon, ale na olympiádu z nich asi nikdo nepojede :D Navíc, jak jsem psala, 2 sporty a hudebku bysme časově prostě nezvládli a dcera teď dělá ryze holčičí sport. Máme ještě čas, lyžovat umí a když začne v 7, nic se podle mě nestane, jen jsem chtěla vědět, co to obnáší, za mě to bylo jiný. Taky jsem chtěla vědět jak se připravit prakticky, sice to máme na hory hodinku jízdy, ale zázemí je evidentně lepší tam mít, jak jsem pochopila…

Kristiána
Povídálka 38 příspěvků 05.12.17 10:05

Taky mi přijde, že teď sport lze dělat buď vrcholově nebo žádný, nic mezi tím. Mám to štěstí, že rodiče v 70 letech koupili chalupu na horách, kam v zimě jezdíme každý víkend. Nebyl tedy problém dát děti do místního oddílu. Nám to taky vyhovovalo, děti o víkendu trénik a my jsme si krásně zalyžovali. Lyžovat se naučily perfektně. Všechny sporty jsme řešili podobně, třeba bruslit se syn naučil v zimně v hokejové připravce, dcera zas v krasobruslařské líhni. Další rok už nepokračovaly, základy měly, zbytek dopilovaly s námi.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 06.12.17 17:32
@Kristiána píše:
Taky mi přijde, že teď sport lze dělat buď vrcholově nebo žádný, nic mezi tím. Mám to štěstí, že rodiče v 70 letech koupili chalupu na horách, kam v zimě jezdíme každý víkend. Nebyl tedy problém dát děti do místního oddílu. Nám to taky vyhovovalo, děti o víkendu trénik a my jsme si krásně zalyžovali. Lyžovat se naučily perfektně. Všechny sporty jsme řešili podobně, třeba bruslit se syn naučil v zimně v hokejové připravce, dcera zas v krasobruslařské líhni. Další rok už nepokračovaly, základy měly, zbytek dopilovaly s námi.

Přesně, to bude asi náš případ, sice jsem chtěla, aby se zaměřily na jednu věc a nepřelétaly, ale podle mě na tenhle dril nebudu mít povahu. Ono ale neni na škodu umět toho víc a jak jsem psala, živit to minimálně dceru určitě nebude :D Spíš mi jde o to, aby si měla v dospělosti s kým jít zahrát tenis nebo si zalyžovat…Zrovna dneska jsem to rozebírala s tchýní, pracuje ve zdravotnictví s dětmi a říkala, že třeba kluci v hokejové přípravce končí se srdečníma vadama, děti mají zničený klouby atd., že jim nařídí klid a rodiče, že to nejde, že mají závody, tak to je přesně, co nechci. A můžu se ještě zeptat, stíhala by, kdyby začala v těch 7 letech nebo je to pozdě? Nechci jí zatěžovat v 1.třídě, bohatě stačí ta hudebka :lol:

Kristiána
Povídálka 38 příspěvků 07.12.17 14:00

Jestli jezdíte pravidelně lyžovat, tak v 7mi určitě není pozdě, mám pocit, že dřív moje děti v branách nejezdily. Hlavně brousily techniku a jezdily „hady“, pro mě až neskutečně rychle. Kategorie přípravky je do 10let a předžáků do 12 let, zde není žádný spěch. Ale jestli jezdíte lyžovat na jedno místo, vyhledala bych místní oddíl a zkusila zda by děti mohly s nimi absolvovat pár víkendových tréninků, a uvidíš jestli je lyžování chytne.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 07.12.17 14:34

Jezdíme každý víkend, pokud to zdraví dovolí, někdy i v týdnu na večerní, už jsem asi postižená, jak se všude začíná ve 4 letech :) Už jsem dala manželovi úkol ať to zjistí v „našem“ oddílu, kde jsme byli jako děti. Letos nás i lanařili do školičky lyžování, ale dcera má v pátek trénink do 19h než přijedeme domů je 20h, pak večeře a ráno zase vstávat na lyže mi přišlo už moc, tak radši budeme jezdit jako do teď, na 2 hodinky a pak si hrát. Každopádně díky moc za vaše zkušenosti, moc mi pomohly!

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 07.12.17 14:46

@beeerush Ja bych rekla, ze ten problem tlaku se tyka vsech drahych sportu, kam musi byt zapojeni rodice. Neznam zavodni lyzovani, ale cyklistiku. Tam si dite do 18 let bez auta samo nedojede, je zapotrebi rodic a zvlast rodice malych deti hroti vse nejvice. Rodic na trati/pod kopcem je „zlo“. Sporty, kam diteti zabalis batuzek a ono si dojde po skole nekam samo jsou mnohem klidnejsi. Casto jezdime do spindlu a v tech brankach jsou mali spunti, trenuji kazde rano, skola jim dle rozhovoru s mistnimi zacina az dopoledne.

Kakachna
Extra třída :D 10940 příspěvků 07.12.17 17:16

@Kristiána Ještě bych dodala soustředění na ledovcích před sezonou, registrace, startovné, případně ubytování na zavodech, doprava, později obřačky i slalomky atd., atd. Prostě jeden z nejdražších sportů vůbec.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 07.12.17 17:25

@Kakachna Myslim, ze ta cyklistika je na tom podobne. A proste kam se sype hodne penez, tam se rodic nespokoji s treninkem 2× tydne 2 hodiny.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >