Reklama

Nezvládá druhou třídu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:57
Nezvládá druhou třídu

Prosím o radu, přemýšlím jestli mám kluka vzít do pedagogické poradny. Přijde mi že se ve škole snaží ale výsledek nic moc. Diktáty katastrofa vynechává písmenka, spojuje slova, čárky a tečky zapomíná. Přitom píšeme krátký diktát každý den doma. Nepomáhá to. :nevim: To samé ze čtením, čte každý den. A stejně plete písmenka. Špatně čte slova typu třeba -strach. Čte to- S T RACH. A spoustu chyb má hlavně proto, že nepochopí zadání. Nejraději bych šla do poradny. Ale učitelka mi řekla, že mám vydržet, že potřebuje vyzrát. Ale už je ve druhé třídě a to měl i odklad. Mám jí věřit? Zajímaly by mě nějaké vaše zkušenosti, kdo třeba byl v poradně. A na základě čeho jste se rozhodli?


Reklama

Reakce:
 
Helileli
Závislačka 2862 příspěvků 30.11.17 14:28

Šla bych, aby se případně vyloučila nějaká dys porucha, která čím dřív se o ní ví, tím líp pro dítě.
Netrénovala bych diktát, ale přepis, diktát je o level výš a zařadila bych ho, až by zvládnul přepis. A hlídat u toho dítě, zdůrazňovat mu, že mezery musí být viditelné, připomínat, ať se soustředí. Synovi to pomohlo, taky má sklony mastif to všechno dohromady, zapomínat písmena atd.

 
PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 30.11.17 14:32

Za poradnu nic nedáte, zašla bych tam. Jsem speciální pedagog (SPU byla jedna z mých specializací), ale něvěnuji se tomu už pár let, protože podnikám. Každopádně, dle dosavdních zkušeností, co jsem v oboru přece jen nasála, v tomto případě, kdy měl odklad a je navíc v druhé třídě, bych s návštěvou neváhala. Svým způsobem potřebuje dozrát, ale ono k tomu stačí použít pár speciálních metod, které vás tam naučí. Jde o to, aby ho to tolik netrápilo a stav se třeba ještě nezhoršil s tím, jak rostou nároky na učivo. Ono když dítě vidí, že mu něco dlouhodobě nejde, tak se to podepíše i na psychice a ta tomu učení určitě na výkonu nepřidá.

 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 14:37

@PETRAKIM děkuju za radu. No právě toho se bojím. Četl rád, jenže učitelka mu řekla že doma asi moc nečte. A už říkal, že číst nebude když mu to stejně nejde.

 
Ou
Kelišová 5095 příspěvků 30.11.17 14:42

Objednejte se, stejně vás nevezmou hned. doporučení od školy nepotřebujete a alespoň bude jasné, jestli je to skutečně jen nezralost (vypadá to tak) a nebo nějaká specifický porucha.

Plus se můžete poradit jak zajistit více pocitu úspěchu, aby syna učení neotrávilo.

 
PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 30.11.17 15:03

@elot No, a to je ten průs… objednejte se co nejdříve. Běžný učitel nemá moc ponětí, jaké speciální metody použít a v houfu dětí na to aní nemá čas. A pak to odnese právě dítě tím, že mu učitel řekne něco pro něj nevhodného, protože na to nemá odbornou průpravu, neumí rodičům dobře poradit a omezí se na běžná klišé typu „Více čtěte, více pište“. O tom to bohužel není, stačí pár drobných změn ve způsobu práce a děti pak vše doženou! Tedy musí mít v pořádku intelekt, jakmile není, tak i tyto metody nejsou tak účinné. Ach jo… z takových případů mi je smutno.

 
květušína
Stálice 79 příspěvků 30.11.17 15:07

Při čtení zkuste metodu pomalého čtení - znamená to natahovat písmeno dokud se nedostane k dalšímu - u slova strach například ssssssttttrach nebo mmmmrrrraaavenec. Jde o to, že pak si zafixuje, že se jedná o jedno slovo a nebude ho mít rozsekané po písmenkách. Objednáním do poradny asi nic nezkazíte, stejně tam bývají dlouhé čekací doby.

A líbí se mi i přístup učitelky, zřejmě má zkušenosti, je hezké že si na něj nestěžuje, že zaostává, ale že mu věří.

 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 15:11

@PETRAKIM děkuju za nakopnutí. Objednám ho, tím nic nezkazím. Dívala jsem se do papírů z poradny kvůli odkladu a tam mu napsala, že má špatné logické myšlení.

 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 15:14

@květušína Jenže já nevím jestli to spíš není tím, že kdyby přinesl papír taky ním bude mít více práce. Jednodušší je mu dát čtyřku.

 
květušína
Stálice 79 příspěvků 30.11.17 15:23
@elot píše:
@květušína Jenže já nevím jestli to spíš není tím, že kdyby přinesl papír taky ním bude mít více práce. Jednodušší je mu dát čtyřku.

Tak to taky nevím, ale jak jsem psala, poradna neuškodí, podívá se na něj odborník a pokud mu zjistí nějakou tu DYS práce vám zřejmě neubyde nikomu, ale třeba se vám všem uleví. ;)

 
vokishka
Extra třída :D 12593 příspěvků 30.11.17 17:57

Nevím, jak to teď je, než se odesílá do poradnu, musí škola vytvořit podpůrná opatření. Ve druhé třídě se moc děti neposílají, většinou se vrátí a nic se nezjistí. Čatěji se posílá až případně na konci druhé třídy nebo ve třetí.

 
PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 01.12.17 09:13

@elot Logické myšlení neznamená automaticky snížený intelekt. Toho se nebojte. Každý z nás, co jsme tak nějak průměrní či lehce nadprůměrní až podprůměrní, máme v oblasti intelektu nějaký deficit. Jinak tu pár holek zmiňuje doporučení pro práci, přidám spíše odkaz na PPP, kde mají info, co se používá při práci za metodické pomůcky: http://www.pppnj.cz/…edukaci.aspx. Něco z toho můžete případně využít i doma. Obsah jsem přímo nekoumala, ale tím, že to uvádí PPP na svém webu, by to mělo mít hlavu a patu. Podívejte se na tu oblast dyslexie - čtení.

 
marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 01.12.17 09:18

Objednala bych do poradny na vyšetření specifických poruch učení. Je potřeba s těmito dětmi pracovat co nejdříve. Zbytečně se potom stresují, že jim něco nejde. A přitom potřebují speciální metody a vedení. Druhá třída je v podstatě procvičování té první, a to už byl měl zvládat v pohodě, ve třetí třídě nastupují vyjmenovaná slova apod. a celkově je to hodně náročné. Zkušenost mám takovou, že tam byla dcera - tenkrát u nás probíhal zdarma projekt EU prevence specifických poruch učení. Byla jsme za to ráda, sice žádnou poruchu nemá, ale je jen na 54 procent pravák a dostaly jsme docela dobré rady, že bude mít kvůli tomu problém při psaní a diktátech. To je jen zjednodušeně a ve zkratce.

 
sloninka
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 02.12.17 19:37

@elot Učím druháky. Z toho co popisuješ zatím čtení jako takový problém nevidím. Ale ty diktáty ano. Pokud učitelka diktuje dostatečně pomalu, zdůrazní kolik slov bude ve větě, tak by slova už neměl spojovat, ale psát správně odděleně. Jak zvládá opis, přepis?
Objednala bych se do poradny. Podpůrná opatření vytvořené školou nejsou žádný problém. Píšeme je, pokud to potřebují, i prvňákům.

 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.17 08:48

@sloninka opis a přepis jak kdy. Někdy dobře a někdy to má samou chybu. :think:. Domluvím se s učitelkou na schůzkách v lednu.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >