Jak nahrát JEŽÍŠKA?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barbakuja
Povídálka 34 příspěvků 07.12.17 21:50
jak nahrát JEŽÍŠKA?

Ahojky…
Potřebuju poradit.
Mladými je skoro 7 a zatím na Ježíška veri, ale decka ve škole uz mají řeči, ze není, tak mu chci ještě ukázat tenhle tok, že"Je" protože je to asi poslední rok, co bude věřit, tak si to chceme užít, ale potrebuju nějakou radu, klá to jalo ukázat prckovi.
Napadlo mě pohazet od vchodu az ke stromečku pilistereovy kuličky, ale to nevím nevim,,, někde na netu asi cca 15let zpátky jsem viděla na zemi nastříkaný stopy, jako ze od ježucha, ale nevím, jestli bylo nalepeno nebo na stříkáno.
Nerada bych, aby me pak mládek viděl odlepovat stopy :D :D
Mate někdo zmaknutout nějakou fintu???
Otevřené okno a zvonek je klasika, takže něco, co jsem třeba popsala.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 07.12.17 21:55

U nás Ježíšek jako slušnej člověk chodil dveřma, takže tatínek zvonil normálně na domovní zvonek. Napadlo mne, že be pokud nebydlíte zrovna na rušné ulici, mohla bys požádat souseda, zda by v nějaké chvíli nešel běhat s baterkou pod okno.

barbakuja
Povídálka 34 příspěvků 07.12.17 22:03
@lalaláček píše:
U nás Ježíšek jako slušnej člověk chodil dveřma, takže tatínek zvonil normálně na domovní zvonek. Napadlo mne, že be pokud nebydlíte zrovna na rušné ulici, mohla bys požádat souseda, zda by v nějaké chvíli nešel běhat s baterkou pod okno.

Tak to každý rok volá nějaký pán z protejsiho baráku :D
Malej vždycky zavolá Ježíšku kde jsi???
A úplně cizí, nevím kdo, zavolal už jdu…
Ale spoléhat na to nechci.
Ale bylo to nádherný :D
A nerada bych ho o to připravila, tak vymyslíme radši něco :D

Petulle1983
Povídálka 38 příspěvků 07.12.17 22:03

@barbakuja stopy jsem dělala tak, že jsem si obsypala nohy dětskou krupici

barbakuja
Povídálka 34 příspěvků 07.12.17 22:07
@Petulle1983 píše:
@barbakuja stopy jsem dělala tak, že jsem si obsypala nohy dětskou krupici

A to vydrží, když otevřeš dveře???
Myslím aby to průvan nerozehnal??? Půjde jako vždy z venku

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 07.12.17 22:10

Jenom technická k těm stopám - jak velké je děláte? Já si tohle neumím představit, protože Ježíšek je pro děti malý kluk, a jak znám svého syna, tak by hned spustil „to nemůžou být stopy Ježíška, vždyť jsou přeci moc velké“.

Petulle1983
Povídálka 38 příspěvků 07.12.17 22:16

@barbakuja já je dělala jen od okna v pokoji ke stromečku.. U nás kdyby šel dverma tak by musel projít kolem nas:-) dělala jsem je na koberci a pak vysala.. Ale v květince prodávají takový umělý sníh.. I když ten asi bude dost poletavy.. Krupice na koberci dobře držela.. Letos je budu dělat na dřevěné podlaze, tak uvidim

Petulle1983
Povídálka 38 příspěvků 07.12.17 22:19

@zrcadlo mne kdysi dcera řekla, že je přeci nesmysl, aby mimino nosilo dárky, když neumí ani chodit.. Takže stopy byly moje a nechávám prostor dětské fantazii

Heivka
Závislačka 3259 příspěvků 07.12.17 22:21

My v pokoji nechali telefon s nastaveným vyzváněním zvonečku a když jsme všichni přišli z procházky zazvonil zvoneček a úplně všichni jsme byli v chodbě. Jo a mimochodem tohle divadlo bylo pro devítiletého kluka.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 07.12.17 22:25

Pokud už si ve škole vyprávěli že Ježíšek je jen povidačka tak asi nemá cenu na sílu jej přesvědčovat o opaku…teď o tom v televizi mluvil dětský psycholog…že se nemusí natvrdo oznámit že tedy není, ale jakoby kolem toho mlzit, že na ježíška věříme, i když někdo ne a je jen na nás jestli chceme aby byl apod…a že málo které dítě projde první třídou a stále bude věřit…spíše doporučoval udržovat kouzlo vánoc jinými zpusoby a klasickými tradicemi než trvat na jeziskovi.

Russet
Extra třída :D 12216 příspěvků 07.12.17 22:27

Ty stopy teda moc nechápu. Moje dítě by řešilo bílé stopy, když venku je bláto.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 07.12.17 22:30
@Petulle1983 píše:
@zrcadlo mne kdysi dcera řekla, že je přeci nesmysl, aby mimino nosilo dárky, když neumí ani chodit.. Takže stopy byly moje a nechávám prostor dětské fantazii

Mně oznámil loni tříletý syn, že Ježíšek byl miminko v Betlémě, ale dárky začal rozdávat teprve až když trochu povyrostl, že si myslí, že mu je tak pět (tak já bych právě čímkoliv moc konkrétním tu jeho fantazii nabourala). My to necháme asi jen na tom zvonění.
Ale teď mě napadá, že brácha dělá pro neteře to, že má na světýlkách stromku časový spínač, a když zazvoní zvoneček (mobil), tak otevřou dveře tmavého pokoje a přímo před nimi se ten stromek rozsvítí a tím uvidí tu haldu dárků (holkám říká, že Ježíšek zazvonil na zvonek a při odletu se ještě otočil a kouzlem rozsvítil stromeček). To se mi taky líbí, ale bojím se, že ten náš šťoural by nás zase otázkami zahnal do úzkých.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 07.12.17 22:41

Je to trochu OT, ale když já jsem byla malá, tak jsem si myslela, že Ježíšek dává dárky proto, že když se narodil, tak mu lidi z celého světa nosili dárky a nemá, co by s tolika věcmi dělal, tak je od té doby rozdává zase lidem zpátky. :D
A „mlžili“ jsme o Ježíškovi dlooouho poté, co už jsem věděla, že není - vlastně doteď hrajeme, když jsme u našich, takovou hru „kterak dostat své dárky pod stromeček, aniž by si toho všiml jiný člen domácnosti“. :mrgreen:

K tématu, co to doplnit nějakou nahrávkou, narafičit tam dárky jako vždycky, ale během čekání ve vedlejší místnosti by byly od stromečku slyšet nějaké zvuky, třeba rolničky, cinkání, nebo tak (třeba to dát jako vyzvánění na telefon, ten nechat v místnosti a zavolat na něj).

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 07.12.17 22:44

@barbakuja
Zatím dáváme tohle: na Štědrý den se jde na hřbitov popřát prababičce a pradědečkovi - tchán s manželem se zdrží a nahodí dárky pod stromek. Stromek svítí až na hvězdu navrchu, která hraje melodii ( ta je zapojená na časovač a zapne se cca 45min od odchodu). To už stojíme znova před domem a jako že si ještě ukazujeme hvězdičky. Pootevřeným oknem (aby se po tom zdobení vyvětralo :mrgreen: ) je slyšet melodie. Kromě stromku a hvězdy je v baráku zhasnutí a první vběhne samozřejmě syn. Všichni byli venku, tak to musel být jedině Ježíšek ;).

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 07.12.17 22:45

@klamonožka No jak jsi napsala „nějaké zvuky“, tak nevím proč jsem si představila, jak dítě ve škole nadšeně vypráví, že slyšelo Ježíška, jak si u nich doma prdnul :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >