Dítě v devatenácti

Anonymní
31.5.18 07:31

Dítě v devatenácti

Dobrý den, už odmalička chci dítě brzo, ale přijde mi, že mít v 19 dítě v dnešní době (plánovaně) je takřka nemožné. Myslím tím, když to beru zodpovědně (chci být zabezpecena a nevěstu se na rodiče). Proto bych se vás chtela zeptat, jestli jste některá měla dítě takhle brzo? A bylo to plánované? A jak jste na tom byli např. s financemi, bydlením apod. Moc děkuji za vaše zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1623
31.5.18 07:35

Jestli máš vytvořené zázemí třeba ze strany partnera, tak proč ne, ale prvně bych si odpracovala aspoň ten rok, ať máš mateřskou, to jsou pak hned veselejší peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
31.5.18 07:36

No důležité je, jestli opravdu budeš zabezpečená v 19. Jak? Většina lidí totiž není ani ve 30. A druhá věc: odmalička chceš dítě brzy, no fajn. K tomu ale potřebuješ i partnera, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
31.5.18 07:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, už odmalička chci dítě brzo, ale přijde mi, že mít v 19 dítě v dnešní době (plánovaně) je takřka nemožné. Myslím tím, když to beru zodpovědně (chci být zabezpecena a nevěstu se na rodiče). Proto bych se vás chtela zeptat, jestli jste některá měla dítě takhle brzo? A bylo to plánované? A jak jste na tom byli např. s financemi, bydlením apod. Moc děkuji za vaše zkušenosti :srdce:

V 19letech našetřeno asi moc mít nemůžeš…leda že bys měla bohaté rodiče. A nebo staršího partnera který už pár let pracuje…Znám snad jen jednu dívku která měla dítě v 18letech a to z důvodu že nemohla najít práci. Ja osobně bych vůbec nikam nespěchala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
31.5.18 07:41

@berusa.m Já myslím že to zakladatelka asi ví že když chce žena mimino tak k tomu potřebuje chlapa :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
31.5.18 07:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, už odmalička chci dítě brzo, ale přijde mi, že mít v 19 dítě v dnešní době (plánovaně) je takřka nemožné. Myslím tím, když to beru zodpovědně (chci být zabezpecena a nevěstu se na rodiče). Proto bych se vás chtela zeptat, jestli jste některá měla dítě takhle brzo? A bylo to plánované? A jak jste na tom byli např. s financemi, bydlením apod. Moc děkuji za vaše zkušenosti :srdce:

Ja mela dite takhle brzo :) nemela sem bohuzel ten rok odmakanej, takze bez mateřský. Hele da se to, ale musite na to bejt dva.Plus do toho obcas nejaka ta pomoc od rodiny, neni od veci :) drzim palce, at se rozhodnes jakkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 07:46
@Annabela11 píše:
@berusa.m Já myslím že to zakladatelka asi ví že když chce žena mimino tak k tomu potřebuje chlapa :lol: :lol:

Ano, už jsem o tom něco slyšela no :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
7331
31.5.18 07:48
@Anonymní píše:
Ano, už jsem o tom něco slyšela no :lol: :lol:
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 07:49
@berusa.m píše:
No důležité je, jestli opravdu budeš zabezpečená v 19. Jak? Většina lidí totiž není ani ve 30. A druhá věc: odmalička chceš dítě brzy, no fajn. K tomu ale potřebuješ i partnera, ne?

Emm..to ze mi je 19 neznamená, ze nevím, jak se delaj děti :lol: :lol: Tohle mě dost pobavila, ale asi vím jak to myslíte. Partnera samozřejmě mám (už 3 roky) a on chce taky děti brzo.

• Citovat
  • Nahlásit
31.5.18 07:49

Já si upřímně myslím, že pokud chceš dítě v 19ti letech a chceš to brát zodpovědně, tak prostě počkáš. Něco našetři, najdi si práci, získej praxi. I vztah na dítě potřebuje dozrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 07:51
@Anonymní píše:
Jestli máš vytvořené zázemí třeba ze strany partnera, tak proč ne, ale prvně bych si odpracovala aspoň ten rok, ať máš mateřskou, to jsou pak hned veselejší peníze.

Ten odpracovaný rok beru jako samozřejmost. Spíš ale největší problém je bydlení. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 07:56
@Kazimíra Olejovka píše:
Já si upřímně myslím, že pokud chceš dítě v 19ti letech a chceš to brát zodpovědně, tak prostě počkáš. Něco našetři, najdi si práci, získej praxi. I vztah na dítě potřebuje dozrát.

No, mě je trosku proti srsti, jak lidi v dnešní době,,dozrávaji” až ve 30ti. Myslím si, ze lidi mají mít děti brzo, že je to v mnoha ohledech lepší a je to i tak nějak přirozený. Někdy mi přijde, že jsem na dítě vyzrálá víc než nějaká ženská ve 30ti. Myslim, ze tohle vážně není o věku.

• Citovat
  • Nahlásit
3686
31.5.18 07:56
@Anonymní píše:
Ten odpracovaný rok beru jako samozřejmost. Spíš ale největší problém je bydlení. :roll:

Tak jestli nemate kde bydlet, tak co resis s miminkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 08:02
@Dojcanis píše:
Tak jestli nemate kde bydlet, tak co resis s miminkem :lol:

Asi nějak nechápu tenhle dotaz :D Tak proto se asi ze zajímavosti ptám, kdo to jak udelal, protože vím, ze pro mě je to teď nemožný. Nepsala jsem tady nic o tom, ze to dítě čekám, nebo snad plánuju. Napsala jsem jen, ze bych ho chtěla :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1623
31.5.18 08:02
@Anonymní píše:
Ten odpracovaný rok beru jako samozřejmost. Spíš ale největší problém je bydlení. :roll:

Co je konkrétně za problém s bydlením? Podle mě že pár nemá vlastní byt není žádný problém, ale jestli nemáte ani na pronájem a bydlíte třeba u rodičů, tak to bych do mimca nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama