Dítě ve 13 měs. - mám pocit, že toho syn umí málo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 07:29
Dite ve 13 mes.

Mozna potrebuji jenom. uklidnit, ze mam doma normalni zdrave dite.. protoze mam pocit, ze toho syn umi malo.

Mluvi pouze mama, papa, bebe, mnam. umel tata, baba.. to ted uz dlouho nerika.
neumi zadne zviratko. pouze ukaze kachnu v knizce. kdyz se ho ptam. jak dela kocicka, pejsek, zacne se usmivat.
dost vecem rozumi… umi treba dat papierek do kose, hodit micek, vi co je brm, bebe( houpani), ukaze kachnu v knizce, vi kde ma kocarek, kde je pracka, kdo jsou jeho segry, vi kde ma ousko, udela papa, da pusinku..
ale treba na nocnik ho zatim ani nezkousim posazovat.
zatim nechodi, lozi a stoupa, obchazi.

kdyz ma hlad, zacne mi kousat tricko :oops:, stalo se, ze mne par krat kousnul do ramene.
budi se casto. Jak kdy, ale minimalne 6 x.

sam se nezahraje, moc neobsedi ( na to ma vek.).
casto. ho nosim, neustale potrebuje objeti, pusinky, kdyz si ho vemu do naruce, poklada okamzite hlavu na moje rameno.

Myslite, ze toho umi dost? Dekuji a prosim bez rypavych poznamek.

Reakce:
Gabri.ela.ela
Kecalka 105 příspěvků 13.02.19 07:33

Přijde mi to jak normálni roční dítě :) neporovnavej, každý je jiny :hug:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 13.02.19 07:33

Ano, umí toho dost na svůj věk.

Alyss1
Závislačka 3015 příspěvků 4 inzeráty 13.02.19 07:33

A co navic by mel umet?!?

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 13.02.19 07:37

Tvoje dítko toho umí dost na svůj věk. Nech ho se přirozeně vyvíjet :)

edding400
Kecalka 168 příspěvků 2 inzeráty 13.02.19 07:37

Hm, ale číst neumi, tak to je blbý. 8o

1mila2
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 13.02.19 07:43

Umi toho podle me dost.
Nase rika akorat Pe. Puvodne to byl pes, ted je to vsechno. Oba brachove jsou pe, tatka kdyz jde venku a ona ho vidi z okna, tak je taky pe. Ale kdyz reknu at rekne tata, tak to vetsinou rekne. Jinak obcas rekne mnam. V noci se teda nebudi, ale ja nekojim od 2mesicu. Ze ma hlad nebo zizen nezjistim, proste rve a tak nabizim. Krmim 5× denne, takze hlady netrpi. Nestresuj a neporovnavej. Holka teda zacala ve 13M akorat vic chodit, uz presla mistnost. Ted ji bude 14M a chodi jen po byte, uz moc casu po ctyrech netravi. Syn chodil uz v 11ti mesicich i venku v botech :roll:
Kazde dite je jine :kytka:

Luciecologne
Kecalka 103 příspěvků 13.02.19 07:50

Syna máš naprosto normálního. To je tou dnešní dobou, že tady ženské na emimi nakukaj všem, že jejich dítě ma 8 měsíců, běhají závodně a umí mluvit 8 jazyky. Pričemž ještě hrají dokonale na piáno… Ale přes ten internet se to mluví, ale pravda je úplně jiná. :lol: Člověk moc čte, potom si myslí že má doma úplného antitalenta, který ti zatím uvaří jen šlichtu z piškotů a čaje. :roll: 8) Každé dítě je jiné. Některé jede podle tabulek, druhé nic a pak skok a umí do týdne, to co by měl.

krukynka
Kecalka 221 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 08:04

Tyjo, ten je šikovný 8o

krukynka
Kecalka 221 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 08:07
@krukynka píše:
Tyjo, ten je šikovný 8o

Jo, není to ironie, kéž by toho moje 13m tolik uměla

Lucius08
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 13.02.19 08:09

Nepozoruj ho tolik. Každé dítě je jiné :D . První syn byl to samé. Začal mluvit někdy kolem 2roku, nehrál si sám, bal se lidí… dneska jsou mu tři a pusu nezavře, hraje si i sám, mluvi s cizími,prostě normální dítko. Druhý syn má 10měsíců, chodí, říká máma a bam jak spadne. Vydrží si i sám hrát. Takže klid mamino :kytka: .

a12
Vesmírná mluvilka 34503 příspěvků 13.02.19 08:17
@edding400 píše:
Hm, ale číst neumi, tak to je blbý. 8o

No a nechodi na zachod a neutre si zadek..

Jako uplne normalni 13m dite si myslim :mrgreen:
Nektery 13m treba umi vic, ale jiny zase min..
Prijde mi v pohode.

CocoCoco13
Povídálka 47 příspěvků 13.02.19 14:38

Náš má taky 13 měsíců a umí to co ten váš. Řekla bych, že je to úplně normální mimčo :lol:

tatana2
Stálice 51 příspěvků 13.02.19 20:29

:) :) super,nasi male jsou dva a nocniku sice kazdy den rika: ahoj nocniku! ,ale tim to konci… jo a chodit zacala az v 16 mesicich… zadny stres :) maly je super:slight_smile:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 13.02.19 20:39

Umí toho hodně. Malé je 18 měsíců, samostatně ještě nechodí a kolem nočníku jen proleze. Takže klid. :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >