Jak vychovávat? Dělá naschvály...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 12:36
Jak vychovavat?Dela naschvaly...

Ahoj. Potrebuji trochu poradit. Mam 2 deti-dceri budou 3 a syna-2 mesice. Dcera je hodne chytra, pocita, umi mesice, mluvi v kvetnatych souvetich, mnozi rikaji, ze je jak 5 leta…
Co mi ale dela trochu vrasky, je jeji chovani. Nekdy je milionova, ale obcas, tak 1× denne udela neco, co se mi nelibi, priklad:zacne nohou stouchat mimco.ja ji reknu:nedelej to, at mu neublizis…heji reakce je ta, ze to dela jeste vic, az musim zvysit hlas-nekdy nepomaha…to me rozohní, popadnu ji za ruku, odvedu do pokoje a vynadam a reknu, ze az bude hodna, at se vrati, musim rict, ze u toho bohuzel kricim, protoze me to neskutecne vytoci, protoze rika, ze hodna nebude a bude to delat dal… :nevim:,obcas ji prisrane nejska pritom na zadek-vychovna, zadny triskani…nepomaha to.
Za pul dne podobny konflikt. Chapu, ze treba na prcka zarli, ale nekdy to udela i me nebo tatovi, prijde a skrabne me-opet-nedelej to, maminku to boli-ona:udela to s gustem znovu… :?
Vsechno chape, nakonec se vzdy omluvi, ale proc to tedy dela zase? mluvim s ni a vysvetluji, ze se pak na sebe zbytecne zlobime, ze je to skoda, at je hodna jako jine holcicky, ze ji moc milujeme :nevim:…a stejne je pak podobny problem…
Naschvaly, casto ale prave spojene s ublizovanim :,(, strcit nohama do mimi, hlavou do nej ducnout a tak…venuji se ji, kdyz mimi spi, nevim kde je chyba a hrozne me tyhle situace mrzi a trapej…nemate radu, jak na ni, aby to nedelala? jinak je to hodna holcicka, sle z tohohle nemuzu…nic nepomaha…myslite ze to prejde, az vic emocionalne treba dozraje? dekuji a prosim o anonym, citlive…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6261 příspěvků 10.02.19 12:45

To je naprosto běžné chování dětí mezi druhým a třetím rokem. Zjistili že můžou dělat věci, že můžou překračovat hranice a zkouší to - testují a ověřují si co to udělá. Není zlomyslná, nedělá naschvály a nemá to promyšlené předem. Je to prostě batole.

Jestli jen jednou za den udělá něco takového, tak si můžete gratulovat, máte velmi hodnou a jemnou dceru. Většina období vzdoru je výrazně složitější.

Nedá se počítat s tím , že když ji jednou něco řeknete, tak to bude nadosmrti dělat. Tak to nefunguje, natož u takhle malého batolete. Stejně tak nemá smysl nějaké dlouhé vysvětlování. Cokoliv delšího než tři jednoduché, krátké věty je moc složité.

Časem to přejde, teď potřebujete být hlavně trpělivá a důsledná.

Pokud k tomu chcete vědět něco víc, sáhněte po téhle knížce
 https://www.kosmas.cz/…uji-hranice/

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23073 příspěvků 10.02.19 12:52

A bude hůř,počkej, až jí bude tak deset a bude mít potřebu posledního slova, dikuze, odmlouvání…
tohle chování je normální.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 10.02.19 12:58

Já bych jí to oplatila. Třeba to škrábání. Náš malej se choval podobně. Domluvy ani po „zlým“ to nešlo, tak jsem mu oplacela tak, aby to pocítil a byl klid. Když kousl svou stejně starou sestřenice do ramena a řekl, že je mu to jedno, tak jsem se tak vytocila, že měl pár dní můj otisk chrupu tamtéž. Od té doby to nikdy neudělal, protože ví, jaký to je. Všechno má své meze. Nebo ji od synka odved, aby neměla příležitost. Prostě bude třeba drepet u stolu v kuchyni nebo kdekoli jinde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 13:00

@lleennttiillkkaa uz bohuzel i diskutuje.rek­nu:jde se ven,ona:ne,ja chci byt doma…rikam:budes tu syma…ona:stejne chci byt doma…nechce se oblekat…je to peklicko… :cert:
Ale uklidnili jste me,ze je to normslni…me desi to,ze je „agresivni“…ne­trapilo by me,kdyz by rekla:to neudelam,tk nechci a blabla…ake to bouchani a strkani,boli nas to,vi to,a strjne to udeka… :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 13:02

@ProfZav jo oplaceni jsem zkousela…nefun­guje… :zed:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23073 příspěvků 10.02.19 13:06
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa uz bohuzel i diskutuje.rek­nu:jde se ven,ona:ne,ja chci byt doma…rikam:budes tu syma…ona:stejne chci byt doma…nechce se oblekat…je to peklicko… :cert:
Ale uklidnili jste me,ze je to normslni…me desi to,ze je „agresivni“…ne­trapilo by me,kdyz by rekla:to neudelam,tk nechci a blabla…ake to bouchani a strkani,boli nas to,vi to,a strjne to udeka… :pocitac:

No neboj, mladší, kterýmu jsou 4 roky, je to samý, takže tu mám 2 vzdorovitý klacky :-D

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 10.02.19 13:07
@Anonymní píše:
@ProfZav jo oplaceni jsem zkousela…nefunguje… :zed:

Tak prostě zabránit kontaktu, odvést do pokoje. Bez kriceni. Jestli máš třeba pocit, že pomůže jedna na zadek, tak placnout a do pokoje. Beze slov, nerozčilovat se. Na našeho to dost zabírá, pak je jak milius a snaží se. Já ho teda vydržím ignorovat tak čtvrt hodiny :-) Když byl jednu dobu obzvlášť vyzivnej , tak měl utrum se vším. Bylo léto, šli jsme do města a chtěl zmrzku. Ne, protože děláš to a to. V papírnictví chtěl cosi, ne, protože to a to. Za dva dny se srovnal a od té doby stačí připomenout a je lepší. Ale zase dělá jiné věci :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 13:11

Je to normální chování. Uvědomují si sami sebe, tak jsou v opozici. Syn to dělá dodnes. Nedávno šel do města v punčochách, protože jsem ho nedonutila, aby si vzal kalhoty. Když jsem je na něj nacpala násilím, tak si je svlékl. Včera šel s botami opačně, protože chtěl. Pokud přendám, tak se zase hned přezuje. Je mu skoro 5 a je to horší. Neustále je v opozici, nikdy se mnou nesouhlasí. Stojí na stole a čeká na reakci, pokreslí postel… Bráchovi pořád ubližuje. Jde kolem něj a bouchne, stipne, kousne… Bráchu má staršího, ten se kolikrát brání a nic.
Prostě řeším jen to, aby se ve zdraví dožil večera, předvídám a předcházím krizovým situacím.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 10.02.19 13:12

Moje si sem tam si taky neco zkusi. To uz vidim par vterin predem, ze se me chysta pretahnout. Rychle ji za tu ruku capnu a donutim ji, aby me misto placnuti pohladila/udelala mala. Obvykle mezitim na svuj puvodni zamer zapomene..

axelina
Závislačka 2611 příspěvků 10.02.19 13:15
@Anonymní píše:
Ahoj. Potrebuji trochu poradit. Mam 2 deti-dceri budou 3 a syna-2 mesice. Dcera je hodne chytra, pocita, umi mesice, mluvi v kvetnatych souvetich, mnozi rikaji, ze je jak 5 leta…
Co mi ale dela trochu vrasky, je jeji chovani. Nekdy je milionova, ale obcas, tak 1× denne udela neco, co se mi nelibi, priklad:zacne nohou stouchat mimco.ja ji reknu:nedelej to, at mu neublizis…heji reakce je ta, ze to dela jeste vic, az musim zvysit hlas-nekdy nepomaha…to me rozohní, popadnu ji za ruku, odvedu do pokoje a vynadam a reknu, ze az bude hodna, at se vrati, musim rict, ze u toho bohuzel kricim, protoze me to neskutecne vytoci, protoze rika, ze hodna nebude a bude to delat dal… :nevim:,obcas ji prisrane nejska pritom na zadek-vychovna, zadny triskani…nepomaha to.
Za pul dne podobny konflikt. Chapu, ze treba na prcka zarli, ale nekdy to udela i me nebo tatovi, prijde a skrabne me-opet-nedelej to, maminku to boli-ona:udela to s gustem znovu… :?
Vsechno chape, nakonec se vzdy omluvi, ale proc to tedy dela zase? mluvim s ni a vysvetluji, ze se pak na sebe zbytecne zlobime, ze je to skoda, at je hodna jako jine holcicky, ze ji moc milujeme :nevim:…a stejne je pak podobny problem…
Naschvaly, casto ale prave spojene s ublizovanim :,(, strcit nohama do mimi, hlavou do nej ducnout a tak…venuji se ji, kdyz mimi spi, nevim kde je chyba a hrozne me tyhle situace mrzi a trapej…nemate radu, jak na ni, aby to nedelala? jinak je to hodna holcicka, sle z tohohle nemuzu…nic nepomaha…myslite ze to prejde, az vic emocionalne treba dozraje? dekuji a prosim o anonym, citlive…

syn dělá to stejne, je mu ale už 7 . domluva s nim take není rozumna ani když dostane na zadek . proste dělá naschvály schválně, trest mu nevadí zakaz cehokoli take ne, na zadek take ne, motivace že když bude hodný dostane neco take ne. takže ti radu nedam,.

axelina
Závislačka 2611 příspěvků 10.02.19 13:17

@ProfZav máš šetsti že na tu kluka tohle platí aspon. memu když zakazu cokoli tak řekne že mu to nevadí,. anebo začne delat šílene sceny,. je mu 7 !

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23073 příspěvků 10.02.19 13:19
@axelina píše:
syn dělá to stejne, je mu ale už 7 . domluva s nim take není rozumna ani když dostane na zadek . proste dělá naschvály schválně, trest mu nevadí zakaz cehokoli take ne, na zadek take ne, motivace že když bude hodný dostane neco take ne. takže ti radu nedam,.

U nás to samé, zákazy nefungují, pozitivní motivace taky ne. Klidně je bez PC měsíc a je mu to jedno, i když je na něm rád......nechápu.

axelina
Závislačka 2611 příspěvků 10.02.19 13:36

@lleennttiillkkaa taky nevim jak na nej…když mu zakažu sport řekne mi schvalne že mu to nevadí že tam stejne chodí kvuli mě… bude klidne mesic prudit doma a ja to budu platit..to nechci taky ..PC u nas jeste není ve hře ale zakážu mu třeba šmouly - tak udělá hysterickou scenu ale poučeni si z toho nevezme…v case kdy by se díval na ty smouly tady líta a řve že mu to stejne nevadí a že smoulove jsou blbý atd.. tohle vydrží křičet na celý barak třeba pulhodiny… všechny tyhle trabla nakonec u nas skončí výpraskem - nevim jak jinak bych takovou situaci mela resit když s nim neni zadna domluva

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 10.02.19 18:54

Podle mě je to úplně normální chování. Mám kluky po roce, 3,5 roku a 2,5 roku. Nejdřív tohle dělal jen starší syn mladšímu a nám. Teď to dělají oba :lol: Ale u nás je to několikrát denně. Jejich dohadování už nějak neřeším, když už se perou, tak je jen odtrhnu. Když provokuje jen jeden, nejdřív několikrát varuji a potom dostane na zadek a jde se vyvztekat do pokoje, když se to opakuje. Když ubližují nám, dostanou přes zadek hned. Ale to stačilo jen párkrát a už ví, že si nic takového líbit nenecháme. Vysvětlovala bych, napomínala, a určitě si nic nenechte líbit, jen by se to stupňovalo. Vyroste z toho a o pár let později se budou pošťuchovat s mladším :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >