Školka a strach z cizích lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evvcaa
Kecalka 201 příspěvků 09.02.19 22:18
Školka a strach z cizích lidí

Ahojte, jdu si pro radu, syn má aktuálně dva roky a půl a šíleně se bojí všech cizích a v podstatě i známých lidí. Chodila jsem s ním pravidelně mezi děti, vždycky ze začátku řev, postupně si zvykl, ale nikdo se k němu nesměl přiblížit, kolem roku to dva až tři měsíce vypadalo, že se to zlepšuje, ale od té doby je to čím dál horší, ve dvou letech si teprve zvykl na dědečky, tetu, bratrance, pak jsem dala delší pauzu, že třeba na něho zbytečně tlačím, tak nechodíme nikam, skoro žádné návštěvy, ale nelepší se to, kdokoliv jde proti němu po chodníku, tak se schovává, nedejbože kdyby se se mnou někdo zastavil, to se hned rozbrečí, když jdu někam na návštěvu, třeba za moji babičkou, tak je nadlidský úkol dostat ho ke vchodu, pak přes práh a nakonec uklidnit, asi bych nepanikařila, ale od září bude muset chodit do školky, tak mám opravdu obavy, jak to tam zvládne i jak to zvládnu já psychicky, nesnáším, když dítě brečí. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak reagovali vaše děti podobné povahy na školku, jak dlouho se adaptovaly? Poradit se s psychologem? Děkuji :)

Reakce:
Enicka
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 09.02.19 22:29

Mám ten stejný problém ,akorát mám dceru.Úplně se děsím toho až půjde do školky. Tak sem zvedava, co ti tady pořadí.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 09.02.19 23:02

Řeším u syna stejný problém. Snese jen nás rodiče a jednu babičku (s ostatními členy rodiny to je něco :roll: ) o cizích lidech ani nemluvím. Má to tak od malička. V září snad nastoupí do školky.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 41 inzerátů 09.02.19 23:07

Můj kluk 2,5 taky nikoho nemá rád, před sousedy se stydím, když se mi cpe pod sukni, nebo utíká při náhodném setkání v domě. Jsme trochu izolovaní, tak jsem ho ve dvou letech přihlásila do mini školky, teď už chodí dvakrát týdně na pár hodin, ale bez výrazných změn. Poprvé jsem ho přivedla do herny, obložila autíčky a sprostě zdrhla. Poblíž jsem čekala na telefonu, ale vystačil si sám s hračkami. Místní paní učitelky stále nebere na vědomí, nepozdraví, nepodívá se na ně pokud na něj promluví, ale v případě nouze, když si vzpomene, že maminka zrovna není, tak se přemůže a jde se na chvilku pomazlit s některou z nich (za půl roku 2×). Ostatní děti také nemusí, spíš dělá, že tam nejsou. Ale pokud se děje něco hodně zajímavého (hromadná jízda na odrážedlech a bourání do sebe), tak se i přidá, ale sám neinicializuje a pak opět dělá, že je nezná. Návštěvy u příbuzných také nic moc. Minimálně hodinu pod sukní, když se uklidní, tak všechny ignoruje, ale je ochoten setrvat ve společnosti. I když při nejbližší příležitosti nasedá do auta a chce jet domů. V opravdové školce to bude asi stejné. Chvilku potrvá než si zvyknou na konkrétní osoby, ale nebojím se.

vejilka
Závislačka 4980 příspěvků 09.02.19 23:13

Můj chodí do školky od 3 let a kousek. A pamatuji si, že bylo také takové období kolem 2- 2,5let. Úplně stejný problém. On brečel i u babičky a dědy, kde mu to nikdy nedělalo problémy. Najednou chtěl být jen se mnou a s nikým jiným. Ve třech letech se to zlepšilo. Do září času dost. Taky jsem se toho hrozně moc bála. Ale je pravda, že ma pořád rád jen to známé prostředí. Zvládne školku, ale cizí kolektiv, kde třeba děti nezná, tam se necítí

warita
Echt Kelišová 9370 příspěvků 3 inzeráty 09.02.19 23:38

@Evvcaa nechali jste mu zmerit oci? MOje sestra byla taky extremne placha a pak na 5 letech se zjistili, ze je skoro slepa. Bala se, protoze skoro nic nevidela a tak nedokazala odhadnout riziko.

Mari.G
Kelišová 5127 příspěvků 09.02.19 23:56

Já bych spíš než za psychologem šla na kineziologii nebo kraniosakrální terapii. Je velká pravděpodobnost, že to má nějakou příčinu (byť pro okolí neznámou) a tyhle metody umí řešit bloky a traumata zpětně, případně se vyrovnávat se strachy atd. Doporučuji z vlastní zkušenosti, i ze zkušenosti se synem. Určitě povaha dítěte je jedinečná a pokud je plachý introvert, žádná metoda ho v základu nezmění. Ale vypadá to, že se bojí docela dost a pokud by se našla příčina, může vám to velmi pomoci. Syn tedy takto plachý není, ale hlídat neznámými lidmi se nenechá vůbec, ani když jsem ve vedlejší místnosti. Má dva roky, divila bych se, kdyby byl za rok na školku zralý. Vůbec s tím nepočítáme.

Evvcaa
Kecalka 201 příspěvků 10.02.19 01:10

@warita já myslím, že vidí dobře, písmenka čte i z velké dálky
@Mari.G mluvila jsem o tom i s doktorkou, ale takové druhy vyšetření mi neporadila, zkusím se poptat

Mari.G
Kelišová 5127 příspěvků 10.02.19 01:36
@Evvcaa píše:
@warita já myslím, že vidí dobře, písmenka čte i z velké dálky
@Mari.G mluvila jsem o tom i s doktorkou, ale takové druhy vyšetření mi neporadila, zkusím se poptat

Nejsou to vyšetření. Jsou to metody práce s traumaty a emocemi. Někteří lékaři už dnes znají kineziologii a občas ji poradí, ale není to střední proud. Je to alternativa. Takže taky záleží, jestli na tyto věci jste, jste ochotná je zkusit. U mě vyřešila kranio za půl roku to, co se 20 let probíralo s psychology. Netvrdím, že psychologie je k ničemu, o tom žádná, věřím, že u správného problému opravdu pomůže ho vidět jinýma očima a tím i třeba vyřešit. Ale tady prcek asi zjevný problém nemá (resp. ne ten, co byste viděli vy jako rodiče), ale odněkud ty jeho strachy pramení. Já do těchto metod pronikla ve chvíli, kdy se mi narodilo miminko, které 5 měsíců plakalo. Já jsem důvod neviděla, lékaři také ne. Po terapii do 5 dní malý přestal plakat. Pak jsem začala chodit já a vyřešila celoživotní problémy a bloky. Netvrdím, že každému musí na 100% po jednom ošetření zmizet všechny problémy. Ale i kolem nás je dobrá zkušenost, spíš je známější kineziologie.

astoret
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 10.02.19 07:15

Dcera se neboji, miluje deti, ale cca do 2 a3/4 nehlidatelna, tata, babicka, nikdo.. Jak jsem odesla treba do kramu na par minutca nechala ji doma, rev a stala u dveri a busila do nich a mama, mama.. Ani s tatinkem sama ven nesla, kdyz mi chtel dat volno, neslo to, sprajcla se a rev, tak se vratili ponpar minutach, neslonjibuklidnit, anivostatni deti, nic nezabralo, taky jsem se bala, od 3 let chodi do skolky, jeste v cizine, kde danemu jazyku jeste nerozumi, prvni 2 dny jsem byla s ni a 3. Den uz v pohode, pry pak trichu pobrekla, ale jinak dobry, najednou jde ven beze me, s babickou.. Pohoda..

U tech deti se to meni. Do zari budevzas dite jine, vyspelejsi. Chodila bych s nim mezi lidi, do heren, aby si zvykal na detsky kolektiv i dospele, i doma obcas navstevu, v rozumne mire. Byt tam s nim..

Ale je treba pocitat i s miznosti, te ve 3 lere h na skolku jeste zraly nebude..

Evvcaa
Kecalka 201 příspěvků 10.02.19 10:51

@astoret však já jsem s ním chodila dvakrát týdně pravidelně mezi děti, jednou na cvičení, jednou do herny, před rokem ješte na plavání, a místo aby si postupně zvykal, tak se to pořád zhoršovalo … a co můžu dělat, 4 roky mi místo v práci držet nebudou :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >