Dítě z ničeho nic koktá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 07.02.17 16:23
Dítě z ničeho nic koktá

Ahoj maminky, malej nám začal z ničeho nic koktat, až je to opravdu na palici.. trvá to asi týden, z ničeho nic ráno vstal a koktá. Opakuje se to podruhé, nedávno koktal 2 dny a pak to přešlo, teď zase, ale už to trvá déle. Mám to řešit? Zažila jste to některá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 07.02.17 16:27

Nepíšeš věk, ale ano, je to normální. Už jsou tady o tom i diskuze, stačí hledat.

https://www.emimino.cz/…-reci-26146/

https://www.emimino.cz/…-reci-22947/

A spousta dalších.

Dcera koktala ve 2,5 letech asi 2 měsíce, prostě se nemohla vymáčknout. Pak to přešlo ze dne na den. ;)

Hobitka
Závislačka 3525 příspěvků 07.02.17 16:27

Kolik je diteti? Dcera zacala zadrhavat tusim nekdy pred 4. narozeninami, nekde jsem tehdy vycetla, ze se to stava a melo by to prejit do nekolika mesicu, coz se taky stalo.

BohunkaP
Extra třída :D 14963 příspěvků 07.02.17 16:27

Jj, u obou dětí - to se normálně stává. Děťátko roste, vyvíjí se a v určitém období pusinka nestačí hlavičce a myšlenkám, které se v ní honí. Neboj, to se zase za chvíli srovná.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 07.02.17 16:35

Je to normální. první začal asi ve 3,5 letech, a trvalo to tak 4m, durhý v necelých 4,5, a trvalo to necelého pl roku

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 07.02.17 16:42

Ano řeš to

Crystal87
Generální žvanilka 23899 příspěvků 07.02.17 16:46

Ja to zažila před rokem a neco…synáček to mu byly 3 roky lezl kam neměl s bráchou a spadli.Nic se jim nestalo ale měl z toho šok a začal mi koktat…nějakou dobu to trvalo, pak se to srovnalo…už jsem tenkrat měla našlápnuto to jít řešit, naštěstí se to zpravilo.

BohunkaP
Extra třída :D 14963 příspěvků 07.02.17 16:56

Tady to máš hezky čtivě sepsáno :-)

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 07.02.17 17:09

Malému budou zanedlouho 3 roky, takže vidím, že je to zcela běžné u malých dětí. Snad se to brzy srovná, zatím to řešit nebudu, pokud by to trvalo déle, tak půjdeme k lékaři. Děkuji za názory a rady.

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 07.02.17 17:21

V tomto věku je to zcela normální, říká se tomu fyziologická nebo vývojová koktavost. Řešila jsem to u mladšího syna taky. Začalo to krátce před třetími narozkami a bylo období, že mu nebylo kloudně rozumět vůbec nic. Řešila jsem to s logopedkou staršího syna, která mi tenkrát říkala, že to v tomto věku bývá časté, zvlášť u chlapců, souvisí s to s rychlým vývojem mozku, kdy se snaží dítě mluvit více a složitěji, ale mluvidla a řečové centrum v mozku ten rychlý posun nestíhají a že do 3,5 let min. to nemám vůbec řešit a mělo by to to půl roku odeznět. Trvalo to asi 4 měsíce a opravdu to odeznělo.

Ou
Kelišová 5174 příspěvků 07.02.17 17:33

V tomhle věku to nemá smysl řešit a také je potřeba ho neopravovat a obecně nevěnovat tomu pozornost, aby se to nezafixovalo.

Řešit jen kdyby to trvalo měsíce a přidaly se nějaké úzkostné projevy.

Jana206
Nadpozemská drbna 26507 příspěvků 07.02.17 17:38

Taky, přešlo to samo.

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 07.02.17 20:52

Vidím, že ti všichni odpověděli, ale taky napíšu. Dělala to nejstarší. Je to normální, je to vývojem nervové soustavy - mi bylo řečeno. Neopravovat, nespěchat a sama mluvit na dítě pomalu. U nás to přešlo za tuším 4 měsíce.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 07.02.18 09:54

Zdravím maminky :mavam: dcera za dva měsíce bude mít čtyři roky, začala před týdnem koktat, pozvolna mi přijde, že se to horší, např. ja ja ja ja ja se chci koupat :zed:
No hrůza, trochu mě tím znervoznila, a než jsem pročetla nějaké diskuze, tak jsem volala pediatře, ta to teda vzala zhurta, a příští týden si máme přijít pro žádanku k psycholožce :think:
Jenomže teď čtu, že je to přechodný stav (možná) a že na to nemám zbytečně upozorňovat a hrotit to… co teď?
Jít nejít na vyšetření? Připadám si jak hysterka, že jsem to uspěchala :zed:

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 12.02.18 08:49

@Maty80 Nikam bych nešla. A kdybych někam chtěla jít, tak primárně ke klinickému logopedovi, né k psychologovi. Je to předčasné, může jít jen o vývojovou koktavost, kdy je nezralé řečové centrum v mozku. Mně syn koktal jednu dobu hodně, odeznělo to a potom to přišlo ještě jednou a jak to přišlo, tak to po čase zase přešlo.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >