Dítě z ničeho nic koktá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 07.02.17 16:23
Dítě z ničeho nic koktá

Ahoj maminky, malej nám začal z ničeho nic koktat, až je to opravdu na palici.. trvá to asi týden, z ničeho nic ráno vstal a koktá. Opakuje se to podruhé, nedávno koktal 2 dny a pak to přešlo, teď zase, ale už to trvá déle. Mám to řešit? Zažila jste to některá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 07.02.17 16:27

Nepíšeš věk, ale ano, je to normální. Už jsou tady o tom i diskuze, stačí hledat.

https://www.emimino.cz/…-reci-26146/

https://www.emimino.cz/…-reci-22947/

A spousta dalších.

Dcera koktala ve 2,5 letech asi 2 měsíce, prostě se nemohla vymáčknout. Pak to přešlo ze dne na den. ;)

Hobitka
Závislačka 4382 příspěvků 07.02.17 16:27

Kolik je diteti? Dcera zacala zadrhavat tusim nekdy pred 4. narozeninami, nekde jsem tehdy vycetla, ze se to stava a melo by to prejit do nekolika mesicu, coz se taky stalo.

BohunkaP
Extra třída :D 14967 příspěvků 07.02.17 16:27

Jj, u obou dětí - to se normálně stává. Děťátko roste, vyvíjí se a v určitém období pusinka nestačí hlavičce a myšlenkám, které se v ní honí. Neboj, to se zase za chvíli srovná.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31691 příspěvků 07.02.17 16:35

Je to normální. první začal asi ve 3,5 letech, a trvalo to tak 4m, durhý v necelých 4,5, a trvalo to necelého pl roku

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 07.02.17 16:42

Ano řeš to

Crystal87
Generální žvanilka 23926 příspěvků 07.02.17 16:46

Ja to zažila před rokem a neco…synáček to mu byly 3 roky lezl kam neměl s bráchou a spadli.Nic se jim nestalo ale měl z toho šok a začal mi koktat…nějakou dobu to trvalo, pak se to srovnalo…už jsem tenkrat měla našlápnuto to jít řešit, naštěstí se to zpravilo.

BohunkaP
Extra třída :D 14967 příspěvků 07.02.17 16:56

Tady to máš hezky čtivě sepsáno :-)

LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 07.02.17 17:09

Malému budou zanedlouho 3 roky, takže vidím, že je to zcela běžné u malých dětí. Snad se to brzy srovná, zatím to řešit nebudu, pokud by to trvalo déle, tak půjdeme k lékaři. Děkuji za názory a rady.

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 07.02.17 17:21

V tomto věku je to zcela normální, říká se tomu fyziologická nebo vývojová koktavost. Řešila jsem to u mladšího syna taky. Začalo to krátce před třetími narozkami a bylo období, že mu nebylo kloudně rozumět vůbec nic. Řešila jsem to s logopedkou staršího syna, která mi tenkrát říkala, že to v tomto věku bývá časté, zvlášť u chlapců, souvisí s to s rychlým vývojem mozku, kdy se snaží dítě mluvit více a složitěji, ale mluvidla a řečové centrum v mozku ten rychlý posun nestíhají a že do 3,5 let min. to nemám vůbec řešit a mělo by to to půl roku odeznět. Trvalo to asi 4 měsíce a opravdu to odeznělo.

Ou
Kelišová 6218 příspěvků 07.02.17 17:33

V tomhle věku to nemá smysl řešit a také je potřeba ho neopravovat a obecně nevěnovat tomu pozornost, aby se to nezafixovalo.

Řešit jen kdyby to trvalo měsíce a přidaly se nějaké úzkostné projevy.

Jana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 07.02.17 17:38

Taky, přešlo to samo.

Aries6
Generální žvanilka 22101 příspěvků 5 inzerátů 07.02.17 20:52

Vidím, že ti všichni odpověděli, ale taky napíšu. Dělala to nejstarší. Je to normální, je to vývojem nervové soustavy - mi bylo řečeno. Neopravovat, nespěchat a sama mluvit na dítě pomalu. U nás to přešlo za tuším 4 měsíce.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 07.02.18 09:54

Zdravím maminky :mavam: dcera za dva měsíce bude mít čtyři roky, začala před týdnem koktat, pozvolna mi přijde, že se to horší, např. ja ja ja ja ja se chci koupat :zed:
No hrůza, trochu mě tím znervoznila, a než jsem pročetla nějaké diskuze, tak jsem volala pediatře, ta to teda vzala zhurta, a příští týden si máme přijít pro žádanku k psycholožce :think:
Jenomže teď čtu, že je to přechodný stav (možná) a že na to nemám zbytečně upozorňovat a hrotit to… co teď?
Jít nejít na vyšetření? Připadám si jak hysterka, že jsem to uspěchala :zed:

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 12.02.18 08:49

@Maty80 Nikam bych nešla. A kdybych někam chtěla jít, tak primárně ke klinickému logopedovi, né k psychologovi. Je to předčasné, může jít jen o vývojovou koktavost, kdy je nezralé řečové centrum v mozku. Mně syn koktal jednu dobu hodně, odeznělo to a potom to přišlo ještě jednou a jak to přišlo, tak to po čase zase přešlo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >