Reklama

Dítě z ničeho nic koktá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineLLenule111
Závislačka 3237 příspěvků 07.02.17 16:23
Dítě z ničeho nic koktá

Ahoj maminky, malej nám začal z ničeho nic koktat, až je to opravdu na palici.. trvá to asi týden, z ničeho nic ráno vstal a koktá. Opakuje se to podruhé, nedávno koktal 2 dny a pak to přešlo, teď zase, ale už to trvá déle. Mám to řešit? Zažila jste to některá?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 07.02.17 16:27

Nepíšeš věk, ale ano, je to normální. Už jsou tady o tom i diskuze, stačí hledat.

https://www.emimino.cz/…-reci-26146/

https://www.emimino.cz/…-reci-22947/

A spousta dalších.

Dcera koktala ve 2,5 letech asi 2 měsíce, prostě se nemohla vymáčknout. Pak to přešlo ze dne na den. ;)

Hobitka
Závislačka 3044 příspěvků 07.02.17 16:27

Kolik je diteti? Dcera zacala zadrhavat tusim nekdy pred 4. narozeninami, nekde jsem tehdy vycetla, ze se to stava a melo by to prejit do nekolika mesicu, coz se taky stalo.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 07.02.17 16:27

Jj, u obou dětí - to se normálně stává. Děťátko roste, vyvíjí se a v určitém období pusinka nestačí hlavičce a myšlenkám, které se v ní honí. Neboj, to se zase za chvíli srovná.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 07.02.17 16:35

Je to normální. první začal asi ve 3,5 letech, a trvalo to tak 4m, durhý v necelých 4,5, a trvalo to necelého pl roku

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 07.02.17 16:42

Ano řeš to

Crystal87
Generální žvanilka 23786 příspěvků 07.02.17 16:46

Ja to zažila před rokem a neco…synáček to mu byly 3 roky lezl kam neměl s bráchou a spadli.Nic se jim nestalo ale měl z toho šok a začal mi koktat…nějakou dobu to trvalo, pak se to srovnalo…už jsem tenkrat měla našlápnuto to jít řešit, naštěstí se to zpravilo.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 07.02.17 16:56

Tady to máš hezky čtivě sepsáno :-)

Uživatel je onlineLLenule111
Závislačka 3237 příspěvků 07.02.17 17:09

Malému budou zanedlouho 3 roky, takže vidím, že je to zcela běžné u malých dětí. Snad se to brzy srovná, zatím to řešit nebudu, pokud by to trvalo déle, tak půjdeme k lékaři. Děkuji za názory a rady.

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 07.02.17 17:21

V tomto věku je to zcela normální, říká se tomu fyziologická nebo vývojová koktavost. Řešila jsem to u mladšího syna taky. Začalo to krátce před třetími narozkami a bylo období, že mu nebylo kloudně rozumět vůbec nic. Řešila jsem to s logopedkou staršího syna, která mi tenkrát říkala, že to v tomto věku bývá časté, zvlášť u chlapců, souvisí s to s rychlým vývojem mozku, kdy se snaží dítě mluvit více a složitěji, ale mluvidla a řečové centrum v mozku ten rychlý posun nestíhají a že do 3,5 let min. to nemám vůbec řešit a mělo by to to půl roku odeznět. Trvalo to asi 4 měsíce a opravdu to odeznělo.

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 07.02.17 17:33

V tomhle věku to nemá smysl řešit a také je potřeba ho neopravovat a obecně nevěnovat tomu pozornost, aby se to nezafixovalo.

Řešit jen kdyby to trvalo měsíce a přidaly se nějaké úzkostné projevy.

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 07.02.17 17:38

Taky, přešlo to samo.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 07.02.17 20:52

Vidím, že ti všichni odpověděli, ale taky napíšu. Dělala to nejstarší. Je to normální, je to vývojem nervové soustavy - mi bylo řečeno. Neopravovat, nespěchat a sama mluvit na dítě pomalu. U nás to přešlo za tuším 4 měsíce.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 07.02.18 09:54

Zdravím maminky :mavam: dcera za dva měsíce bude mít čtyři roky, začala před týdnem koktat, pozvolna mi přijde, že se to horší, např. ja ja ja ja ja se chci koupat :zed:
No hrůza, trochu mě tím znervoznila, a než jsem pročetla nějaké diskuze, tak jsem volala pediatře, ta to teda vzala zhurta, a příští týden si máme přijít pro žádanku k psycholožce :think:
Jenomže teď čtu, že je to přechodný stav (možná) a že na to nemám zbytečně upozorňovat a hrotit to… co teď?
Jít nejít na vyšetření? Připadám si jak hysterka, že jsem to uspěchala :zed:

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 12.02.18 08:49

@Maty80 Nikam bych nešla. A kdybych někam chtěla jít, tak primárně ke klinickému logopedovi, né k psychologovi. Je to předčasné, může jít jen o vývojovou koktavost, kdy je nezralé řečové centrum v mozku. Mně syn koktal jednu dobu hodně, odeznělo to a potom to přišlo ještě jednou a jak to přišlo, tak to po čase zase přešlo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama