Tříletí dcera mě neustále hladí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:17
Tříletí dcera mě neustále hladí

Podle názvu tématu to asi vypadá, že bych si neměla stěžovat, a být za projevované emoce dcery ke mně ráda. Ale už je to extrémní. Posledních pár měsíců mě dcera během dne, usínání a často i ve spánku neustále hladí, potřebuje vyloženě kontakt s mojí kůží. Hladí mě zejména po rukou, pažích. Ale opravdu neustále. Třeba si hraje, ale potřebuje mě mít někde nablízku a „chmatat“ po mně. Od narození je hodně kontaktní, já jsem si to doteď moc užívala. Spím s ní pořád v posteli a teď mi to už začíná lézt na nervy. Kolikrat mi to připadá jako nějaké nutkavé projevy, možná už tak zralé na posouzení psychologem. Napadá mě, jestli to není mým těhotenstvím, jestli se podvědomě neobává, že ji miminko nahradí:-( Snažíme se ji na miminko připravovat, mluvím s ní o tom, jaká bude má velká pomocnice a šikovná starší sestřička. Myslím, že to ještě moc nechápe a nepřipouští si, že tu s námi bude nějaké mimčo už napořád. Přitom není na mě nějak extrémně fixovaná. Od dvou let chodila do jeslí, snášela to úplně v pohodě, ve školce je taky spokojená. Nutno dodat, že když nejsem po ruce já, tak hladí muže:.) Nevím, jak postupovat. Nechci ji nijak psychicky ubližovat tím, že bych ji kontakt se mnou upírala, zároveň v ní ale nechci opravdu zřejmě nutkavé projevy upevňovat. Ono to vypadá, jako by ji to až „uspokojovalo“, při hladění úplně spokojeně funí:-) Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste postupovaly? Přešlo to samo? Vkládám anonymně, protože jsem se o tomto problému radila i s okolím a nechtěla bych být spojena s nickem

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Alinal
Kelišová 5148 příspěvků 07.02.17 10:25
@Anonymní píše:
Podle názvu tématu to asi vypadá, že bych si neměla stěžovat, a být za projevované emoce dcery ke mně ráda. Ale už je to extrémní. Posledních pár měsíců mě dcera během dne, usínání a často i ve spánku neustále hladí, potřebuje vyloženě kontakt s mojí kůží. Hladí mě zejména po rukou, pažích. Ale opravdu neustále. Třeba si hraje, ale potřebuje mě mít někde nablízku a „chmatat“ po mně. Od narození je hodně kontaktní, já jsem si to doteď moc užívala. Spím s ní pořád v posteli a teď mi to už začíná lézt na nervy. Kolikrat mi to připadá jako nějaké nutkavé projevy, možná už tak zralé na posouzení psychologem. Napadá mě, jestli to není mým těhotenstvím, jestli se podvědomě neobává, že ji miminko nahradí:-( Snažíme se ji na miminko připravovat, mluvím s ní o tom, jaká bude má velká pomocnice a šikovná starší sestřička. Myslím, že to ještě moc nechápe a nepřipouští si, že tu s námi bude nějaké mimčo už napořád. Přitom není na mě nějak extrémně fixovaná. Od dvou let chodila do jeslí, snášela to úplně v pohodě, ve školce je taky spokojená. Nutno dodat, že když nejsem po ruce já, tak hladí muže:.) Nevím, jak postupovat. Nechci ji nijak psychicky ubližovat tím, že bych ji kontakt se mnou upírala, zároveň v ní ale nechci opravdu zřejmě nutkavé projevy upevňovat. Ono to vypadá, jako by ji to až „uspokojovalo“, při hladění úplně spokojeně funí:-) Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste postupovaly? Přešlo to samo? Vkládám anonymně, protože jsem se o tomto problému radila i s okolím a nechtěla bych být spojena s nickem

Podle mě je to reakce na Tvoje těhotenství - neví, co se děje a cítí, že se něco změnilo. Možná se cítí novou situací ohrožená.

chillli
Ukecaná baba ;) 1341 příspěvků 07.02.17 10:30
@Anonymní píše:

Ahoj, můj dvouletý syn dělá to stejné. Teda přes den ani ne, ale při usínání a v noci mě při každém mém pohnuti hnedka hladí a vydrží dokud zase tvrdě neusne. Taky mi to už někdy vadí, hrozně mě to lechtá, nemůžu potom spát. Musí být na mě nebo manžela natlaceny a cítit nás. A těhotná nejsem. Chtěli jsme mu pomalu připravit vlastní pokoj, ale vůbec si nedokážu představit, jak ho naučit spát samotného. :roll:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 07.02.17 10:37

Také myslím, že je to reakce na těhotenství. Každé dítě to prožívá jinak, ale skoro pro všechny je to stres. Pokud to je dle tebe příliš, objednejte se k dětskému psychologovi.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 07.02.17 10:38

Neteř (3) to přesně dělá mé ségře, je unavená, tak jí rejdí v rukávech a pak usne, dělá to i když chce spát po obědě. Dělá to už dlouho, když byla i ještě menší, zkoušela to i na učitelku ve školce. Podle mě je to nějaký uklidňovací rituál než usne, mně to dcera nikdy nedělala, ta měla svoje muchlací plínky před spaním a už ji to přešlo (dceři je 5), asi je to normální, ale jak s tím přestat netuším.

JetLi
Kecalka 152 příspěvků 07.02.17 10:38

Asi se fakt boji, ze te ztratí. Nebo cítí už druhého sourozence a chce se nejak napojit?

Mě jako. malou uspavali hlazením po ruce, a vydrželo mi to do dnes. Stačí minutu hladit a spim jak spalek. Tajze jestli me moje děťátko bude hladit, budu pořád v limbu :-D

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 07.02.17 10:40
@Anonymní píše:

Určitě bych jí nic neodpírala. Hladí přece svou mámu. Odmítat ji by byla katastrofa. Nechala bych to tak. Přejde to samo. Do 15 tě hladit určitě nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:46

Buď v klidu. Moje vnučka to dělala hodně dlouho a všem, se kterými usínala. Vždycky to byla vnitřní strana paže, tam je kůže jemnější. Občas to dělala i přes den. Nevím, v kolika letech ji to přesně přešlo, ale teď je jí dvanáct a nepotřebuje hladit nikoho už hodně dlouho. Až jí bude patnáct, tak už bude chtít zase hladit, ale asi spíše nějakého kluka. :dance:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 07.02.17 11:11

Nehledej v tom nic divného. Dítě těhotenství matky vycítí a pocituje vnitřní zmatek, nejistotu. Dopřej jí mazlení, kontakt a doteky, je to pro ni způsob, jak se ujistit o tvé lásce.

terulína
Neúnavná pisatelka 16630 příspěvků 07.02.17 11:12

Znám to také. Dcera mě takhle hladila od malička, v létě jsem k ní nosila do postele i dlouhé rukávy, jak už po delší době bylo to neustálé hlazení šílené :mrgreen:, tak se musela spokojit s držením ruky.

Nijak bych to nehrotila, potřebuje se mazlit a časem to přejde - nebo se to hodně zmírní ;) Cítí, že bude změna, hlavně ji od sebe neodhánějte ;)

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 07.02.17 11:13

Hlazení je ještě fajn. Moje dcera, nyní už prvňáček, pro změnu štípe a taky do vnitřní straně paže. Dělá to při spaní i za bdění - zcela nevědomky, když třeba kouká na televizi a tulí se při tom. A dělá to prakticky od miminka, jen tehdy mě štípala do prsou při kojení :D

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 07.02.17 11:15

Buďte rádi..Moje máma by vám mohla vyprávět když jediný vnuk (3) se mazlit nechce..Jak jí to mrzj

dedrichov
Závislačka 2889 příspěvků 07.02.17 11:25

Jéé, to je pěkný. Syn se mě ani nedotkl asi do 4 a půl let. Potom nehladil, ale bouchnul… takže za mne je tohle ta lepší varianta :lol:

Alinal
Kelišová 5148 příspěvků 07.02.17 11:26
@Malike píše:
Buďte rádi..Moje máma by vám mohla vyprávět když jediný vnuk (3) se mazlit nechce..Jak jí to mrzj

Moje první dítě bylo taky zcela nemazlivé, zlepšilo se to až s příchodem sourozence. Některé děti prostě takové jsou.

Tarinka
Echt Kelišová 8213 příspěvků 07.02.17 11:52

Ja myslim, ze cim vic se ji bude rozsirovat jeji svet, tim min to bude potrebovat.

Jednou tady psala nejaka pani, ze jeji dcera pred spanim potrebuje hladit vlasy svoji maminky, ze ma dlouhy, spi hlavou u postylka, vlasy protazeny mezi spruslema a holcicka si s nima hraje dokud neusne. A ze ta pani byla pak hospitalizovana v nemocnici a zjistila, ze uz je na to tak zvykla, ze bez toho nemuze spat, tak se musela sama hladit po hlave :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >