Dítě žárlí na mladší

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 13:25

Dítě žárlí na mladší

Dobrý den, zajímalo by mě co s tím. Mám o 16 let mladší sestru - 8 let, která hrozně žárlí na mé skoro roční dítě už od té doby, co se narodilo. Na dceru je sestra moc hodná, chce si s ní hrát, kreslí jí obrázky, hladí jí,… ale propadá skoro zuřivosti, když si s ní chce moje máma jako babička trochu hrát. Šílí ikdyž se na mimi moje máma jen podívá. Řve na ní, odstrkuje a kolikrát i bouchne. Běžně s mojí stranou rodiny čas moc netrávíme, ale mají zahradu a jak je teď hezky, tak skoro každý den s malou k mým rodičům jezdíme a sestřino chování mi už leze silně na nervy. Máma se jí to kolikrát snažila v klidu vysvětlit, že jí má moc ráda atd a že na svojí neteř nemusí žárlit apod. Jenže sestra je trochu natvrdlé dítě, člověk ji může něco říct stokrát pokaždé trochu jinak a ona stejně nechápe. Když jí člověk na něco řekne, prosím, nedělej to, je mi to nepříjemný, tak běžné odpoví, no a co, mně je to jedno. Navíc tak silnou žárlivost nechápu, neřeknu kdyby se moje máma nad miminkem rozplývala nebo ji kupovala plno věcí nebo by jí jezdila hlídat a trávila volný čas s mou dcerou místo se sestrou, ale nic z toho nedělá. Naopak sestra má na co si ukáže. Což mně je jedno, jen mi to pak nedává smysl. Přiznám se, že kolikrát už je to tak neúnosné, že mám chuť, dát sestře facku, což mi je blbý a bojím se, že by to pak bylo ještě horší. Co máme dělat? Nikdo z nás si s tím neví rady. Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1601
5.7.22 13:30

No, zřejmě je bohužel rozmazlená a když není po jejím, tak dělá scény. Chybu ovšem udělala tvá matka a ta by to taky měla napravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33555
5.7.22 13:34
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajímalo by mě co s tím. Mám o 16 let mladší sestru - 8 let, která hrozně žárlí na mé skoro roční dítě už od té doby, co se narodilo. Na dceru je sestra moc hodná, chce si s ní hrát, kreslí jí obrázky, hladí jí,… ale propadá skoro zuřivosti, když si s ní chce moje máma jako babička trochu hrát. Šílí ikdyž se na mimi moje máma jen podívá. Řve na ní, odstrkuje a kolikrát i bouchne. Běžně s mojí stranou rodiny čas moc netrávíme, ale mají zahradu a jak je teď hezky, tak skoro každý den s malou k mým rodičům jezdíme a sestřino chování mi už leze silně na nervy. Máma se jí to kolikrát snažila v klidu vysvětlit, že jí má moc ráda atd a že na svojí neteř nemusí žárlit apod. Jenže sestra je trochu natvrdlé dítě, člověk ji může něco říct stokrát pokaždé trochu jinak a ona stejně nechápe. Když jí člověk na něco řekne, prosím, nedělej to, je mi to nepříjemný, tak běžné odpoví, no a co, mně je to jedno. Navíc tak silnou žárlivost nechápu, neřeknu kdyby se moje máma nad miminkem rozplývala nebo ji kupovala plno věcí nebo by jí jezdila hlídat a trávila volný čas s mou dcerou místo se sestrou, ale nic z toho nedělá. Naopak sestra má na co si ukáže. Což mně je jedno, jen mi to pak nedává smysl. Přiznám se, že kolikrát už je to tak neúnosné, že mám chuť, dát sestře facku, což mi je blbý a bojím se, že by to pak bylo ještě horší. Co máme dělat? Nikdo z nás si s tím neví rady. Děkuji za rady

Ona bije miminko? 8o Je to s prominutím pěkný spratek.
Holka potřebuje, co nejdříve srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 13:38
@topazio píše:

Miminko fakt ne :D Pardon, že jsem to napsala, tak nejednoznačně. A jak srovnat?

• Citovat
  • Nahlásit
4605
5.7.22 13:40

Tak v prvé řadě si uvědom, že jsi dospělá a nejsi sestřin rodič, takže se uklidni s těmi řečmi o fackování. Sestře zřejmě není příjemné, že jste tam denně a opravdu ve svém věku se nevnímá jako teta, ale má strach o svou pozici v rodině. Plus ty máš zřejmě tendenci jí vychovávat, to je ale plně v kompetenci jejich rodičů. Takže ty nedělej nic, protože k tvému dítěti se špatně nechová. A tvoje máma by jí měla určit hranice, protože nechat se bouchat a řvát po sobě bych nenechala a frajerka by po prvním bouchnutí nebo strčení frčela do svého pokojíčku, dokud by se nepřišla omluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1983
5.7.22 13:41

Píšeš, že se moc nestykate, ale travis tam každý den :lol: já bych ten kontakt asi omezila, stykala se u vás doma, kde není sestra v domácím prostředí :nevim: nebo při nevhodné chování hned odejít. bohužel tohle nejspíš ty sama nevyřešíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4605
5.7.22 13:42
@topazio píše:

Bije a odstrkuje svojí matku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 13:42
@Malineka píše:
No, zřejmě je bohužel rozmazlená a když není po jejím, tak dělá scény. Chybu ovšem udělala tvá matka a ta by to taky měla napravit.

To je pravda no, ale nějak se to mámě napravit nedaří :-/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 13:46
@thalasan píše:
Píšeš, že se moc nestykate, ale travis tam každý den :lol: já bych ten kontakt asi omezila, stykala se u vás doma, kde není sestra v domácím prostředí :nevim: nebo při nevhodné chování hned odejít. bohužel tohle nejspíš ty sama nevyřešíš

Píšu, že jak je teď hezky, tak k nim jezdíme každý den, ale doteď jsme se moc neviděli. Tak jednou za měsíc. Sestra zlobí kdekoliv jinde úplně stejně. Navíc nejde až tak o to se stýkat, jako spis být v pěkném počasí na zahradě. Doma můžeme být samy, když to řeknu blbě :D Máma to občas tak řeší, že odejde.

• Citovat
  • Nahlásit
33555
5.7.22 13:48
@Anonymní píše:
Miminko fakt ne :D Pardon, že jsem to napsala, tak nejednoznačně. A jak srovnat?

@Serpentini
Ani tohle by si neměla dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1983
5.7.22 13:51
@Anonymní píše:
Píšu, že jak je teď hezky, tak k nim jezdíme každý den, ale doteď jsme se moc neviděli. Tak jednou za měsíc. Sestra zlobí kdekoliv jinde úplně stejně. Navíc nejde až tak o to se stýkat, jako spis být v pěkném počasí na zahradě. Doma můžeme být samy, když to řeknu blbě :D Máma to občas tak řeší, že odejde.

Tak tam nejezdi. Pokud ti nejde o styk s rodinou, ale pouze o využití jejich pozemku :nevim: tak jdi do lesa, parku. Nebo buď u nich, ale za cenu zlobici sestry, ona je tam doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2920
5.7.22 13:56

Doma je tam sestra, ty a tvé dítě jste návštěva. Zlobí svoji matku, ty nemáš nejmenší právo ji nějak propleskávat, to je úplně mimo. Na to si nech rovnou zajít chuť. K miminku se chová hezky. Kdybys mě jako sestra propleskla, osm neosm, natáhla bych ti ji zpátky. Vy dvě jste na úplně stejné úrovni v hierarchii rodiny. Ty nejsi víc, než ona, jen proto, že je ti víc. A ona bojuje o své místo v té rodině, cítí se tvým miminem ohrožená. Takhle žárlí běžně děti i na mimina sourozence, nic neobvyklého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 13:58
@Serpentini píše:
Tak v prvé řadě si uvědom, že jsi dospělá a nejsi sestřin rodič, takže se uklidni s těmi řečmi o fackování. Sestře zřejmě není příjemné, že jste tam denně a opravdu ve svém věku se nevnímá jako teta, ale má strach o svou pozici v rodině. Plus ty máš zřejmě tendenci jí vychovávat, to je ale plně v kompetenci jejich rodičů. Takže ty nedělej nic, protože k tvému dítěti se špatně nechová. A tvoje máma by jí měla určit hranice, protože nechat se bouchat a řvát po sobě bych nenechala a frajerka by po prvním bouchnutí nebo strčení frčela do svého pokojíčku, dokud by se nepřišla omluvit.

S řečmi o fackování se neuklidním :D psala jsem, že mám chuť to udělat, ne že to udelam. Vím, že nejsem její máma, píšu tak nějak za nás vsechny. S těmi hranicemi máte pravdu. Podle mě je problém ze strany rodičů také v tom, že si sestru pořídili na stará kolena a už nemají na ní energii :,( Ke mně měli úplně jiný přístup a v životě bych si něco takového nedovolila. Nevím ale jak té mamce domluvit. :zed: Máma pracuje jako učitelka ve škole, kam chodí i moje sestra a kolikrát musela se svými kolegy řešit sestrino chování v hodinách. Nechápu, že třeba ani tohle mámu nemotivuje s tím něco udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 14:05
@Arboretka píše:
Doma je tam sestra, ty a tvé dítě jste návštěva. Zlobí svoji matku, ty nemáš nejmenší právo ji nějak propleskávat, to je úplně mimo. Na to si nech rovnou zajít chuť. K miminku se chová hezky. Kdybys mě jako sestra propleskla, osm neosm, natáhla bych ti ji zpátky. Vy dvě jste na úplně stejné úrovni v hierarchii rodiny. Ty nejsi víc, než ona, jen proto, že je ti víc. A ona bojuje o své místo v té rodině, cítí se tvým miminem ohrožená. Takhle žárlí běžně děti i na mimina sourozence, nic neobvyklého.

Já jsem doma úplně stejně jako ona. Je jedno, že tu už nebydlím. Navíc sestra je ráda, že k nim jezdíme, vždy mě přemlouvá, ať přespíme. Věnuji se jí více než rodiče, hraju sis ní, kreslím, atd. Samozřejmě že facku jí nedám. Jen jsem to v tom vzteku napsala. Ani jí neřeknu, že jí tu facku dám.

• Citovat
  • Nahlásit
5.7.22 14:10
@thalasan píše:
Tak tam nejezdi. Pokud ti nejde o styk s rodinou, ale pouze o využití jejich pozemku :nevim: tak jdi do lesa, parku. Nebo buď u nich, ale za cenu zlobici sestry, ona je tam doma.

No jo, ale to je potom ustupovani frackovi(s prominutím ). A zase nemůže se takovéhlemu dítěti furt ustupovat. Pak nabude ještě více dojmu že musí být vždy po jejim :roll: je to těžký, zakladatelce nezávidím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat