Dítě zničilo u babičky obývací stěnu

Anonymní
11.4.17 10:54

Dítě zničilo u babičky obývací stěnu

Ahoj holky.
Mám na vás otázku… Jelikož sen chodí dost známých, tak raději anonymně.
Dcera (rok a půl stará) byla včera na noc u tchýně na hlídání. Ráno v osm jsem si ji vyzvedávala. Tchýně si před rokem zrekonstruovala obývák a naše malá ji během chvíle, kdy si tchýně dělala čaj v kuchyni vidličkou počmárala novou stěnu. To bylo ještě před tím, než jsem přijela. Má teď období, kdy na všechno kreslí. A teď k jádru věci. Stěna stála 20.000 a tchýně ji chce po nás zaplatit. Já souhlasila, že ji něco přidáme, ale platit ji celou se mi nechce. Měla malé dítě na hlídání a tak z ní neměla spustit oči. Přeci není moje chyba, že ji ona neuhlídala. Ruce od toho úplně pryč samozřejmě dávat nechci. Každopádně pokud to bude chtít zaplatit celé, nebudu už ji dceru na hlídání dávat. Podotýkám, že ji na noc chtěla ona, já hlidat nepotřebovala. Nebudu ji pak pokaždé platit, za její nepozornost při každém hlídání 20.000. Navíc dcera je dost divoká a ona to moc dobře ví a říkala jsem jí ať z ní nespustí oči, protože má momentálně období, kdy všude vyleze.
Zajima mě váš názor na celou věc. Zaplatili byste tchýni celou novou stěnu?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14733
11.4.17 10:57

Ne..Je ji rok a půl tak měla tušit že nebude sedět na zadku a poslouchat.
Zachovala bych se stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
11.4.17 10:57

Nejde to opravit? Určitě bych neplatila celou stěnu, však vnitřek přeci nepoškodila. Spíš bych sehnala někoho šikovného, kdo by se na to podíval, co s tím jde dělat. A holku už jí nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
11.4.17 10:59

Souhlasím s tebou, měla dítě na hlídání. Tady jde o stěnu, ale dcera si klidně mohla přivodit úraz. Potom by to podávala, že to byla její vina? Souhlasím na opravu přidat, případně nešlo by to opravit? Zbrousit a nalakovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
11.4.17 11:00

A co pojištění domácnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
11.4.17 11:00

COPY z nahradaskody tečka cz
Děti jsou svěřeny do péče svých rodičů, kteří jsou nad nimi povinny vykonávat dohled, čímž je dána také odpovědnost rodičů za své děti. Tuto odpovědnost můžou rodiče částečně nebo zcela přenést na další osoby, kterým své děti dočasně svěří do péče. Jedná se o běžné případy dočasného svěření dětí do péče např. prarodičů, školy, sportovního oddílu, provozovateli dětského tábora nebo třeba jen sousedce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:02

Ja bych spis byla nastvana na tchyni, ze necha tak male dite samotne v pokoji s vidlickou. Vzdyt si mohla cokoliv udelat, vypichnout oko atd. v roce a pul z toho nema rozum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:02

Určitě 20 tis ne, tchýně je trochu neskromna…
Zkusila bych sehnat nové dvířka, určitě nezničila všechny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
11.4.17 11:03

Si tak říkám, jak moc to mohlo malé dítě poškodit. Byť vidličkou. Možná by to šlo prostě rozleštit. Ale tchýně by dostala čočku, že už jí holku nepůjčíš, protože co kdyby na tu vidličku upadla? Jak se vůbec dostala k vidličce tak, že s ní mohla volně běhat po obýváku? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12033
11.4.17 11:04

Neplatila bych nic. Moje manka i tchyne by priznaly, ze je to jejich chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
11.4.17 11:05

Nešla by jen vyměnit dvířka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
11.4.17 11:08

Nechapu ji, vsak je to jen jeji chyba :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:09

Teda, já fakt zírám 8o

Jsem naprosto pevně přesvědčená, že i kdybychom u babičky celý obývák třeba složili na prkýnka, naše babička by měla jedinou starost - jestli jsem si při tom neublížili. Jako chtít peníze po vlastním synovi za to, že vlastní vnouče, které z toho ještě fakt nemá rozum, vidličkou poškrábalo kus nábytku, mi přijde dost zvláštní…

Na vašem místě bych zaplatila celou částku, ale už NIKDY bych vnouče ke tchýni nepustila na hlídání. Asi bych měla i obavu z toho, jak pečlivě tchýně to dítě vlastně hlídá…

Příspěvek upraven 11.04.17 v 11:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
11.4.17 11:09

Pokud by se něco takového stalo u nás, tak bych se snažila pomoct tchyni ten dotyčný kus nábytku opravit, popřípadě jí na opravu přidala, ale pokud by si řekla o 20 000 kč na novej kus, tak bych jí nedala ani korunu. A to už jen z toho principu, že,,hlídala´´ dítě ona tudíž za něj měla odpovědnost ona a pokud ho neuhlídá, tak si ho nemá brát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
11.4.17 11:10

Neplatila bych nic a vidličku o samotě v ruce bych ji teda dala sežrat asi víc než ona mě stěnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama