Dithiaden ve 3. trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 09:14

Dithiaden ve 3. trimestru

Ahojte holky, prosím, jsem ve 3 trimestru, 29-30tt. Už víc jak týden marodim. Prvně to začalo virozou, tu jsem bylinkama a vsim možným povolenym zvládla ale zapasila jsem s dutinama. Po týdnu dutin kdy jsem myslela ze to mám za sebou se rozjel kašel. Ale brutální. V sobotu jsem skončila i na pohotovosti kdy jsem se ani po 2 hodinách nemohla přestat dusit a dávit. Tam mě akorát vyloučili ze to není na ATB, ze to není ani žádný začínající zapál plic, ani covid, ale jinak si mě dusici se prehazovali jak horkej brambor. Odesla jsem domu s doporučením = med. Na internetu jsem četla ze davali dithiaden tehulim normálně na ekzem apod. Tak jsem si ho po prijezdu domu dala (cely) a konečně mě to utlumilo a já mohla jít v noci spat. Následující noc byla celkem klidná. Ale včera zas. Co jsem nemocná tak nespim, jen se prevaluji v posteli a po x hodinách prevalovani se se mi kašel rozjel zase. Prvně jsem to lehce uklidnila v noci teplou vanou ale proste nic, kdy jsem si zoufala ve 3-4 ráno dala ctvrtku dithiadenu. Manzel do mě cpal půlku ze mi čtvrtka nic neudělá ale naštěstí mě zase utlumila a já konečně spala.
Mate někdo s nim zkušenosti? Mě i znama doktorka řekla ze jednou takhle narazove to neublizi ani mě ani miminku. Ale stejně jsem si ho včera dávala fakt zoufala ze snad miminku neublizuju :( ale už fakt nevím co dělat. Marodim už 10 dnů a vždycky když vysvitne nadeje ze už bude lip tak přijde zas toto.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
544
26.10.21 09:21

Dithiaedenu se bát nemusíš. Jako alergik ekzematik jsem ho v tehu brala taky. Co mě překvapilo, že ho pak synovi naordinovala doktorka na první dávku hexy - a to byl fakt pidi mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 09:24

@Secado uf to jsem moc rada 🙏🏼 🙏🏼 Já jsem z nej v sobotu strach vůbec neměla, ale jak jsem si vzala celej, tak jsem byla v neděli celej den jak po fetu. Vůbec jsem se necitila a měla jsem strach i o malou. Tak jsem byla rada ze další noc se to obešlo bez, ale včera už jsem byla zas zoufala ale naštěstí stačila jen čtvrtka aby mě to uzemnilo :?

• Citovat
  • Nahlásit
544
26.10.21 10:22
@Anonymní píše:
@Secado uf to jsem moc rada 🙏🏼 🙏🏼 Já jsem z nej v sobotu strach vůbec neměla, ale jak jsem si vzala celej, tak jsem byla v neděli celej den jak po fetu. Vůbec jsem se necitila a měla jsem strach i o malou. Tak jsem byla rada ze další noc se to obešlo bez, ale včera už jsem byla zas zoufala ale naštěstí stačila jen čtvrtka aby mě to uzemnilo :?

Ber klidně jen čtvrtku nebo půlku. Celej je fakt zabiják. To dáváme jen my těžký alergici :mrgreen: Pro uklidnění: můj syn dostával čtvrtku po tom očkování - to mu byly tak 3 měsíce, víc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 10:38

@Secado no já jsem dithiaden roky neměla, takže jak jsem přijela z pohotovosti tak jsem do sebe lupla automaticky celej ať uz mam klid 😀 včera jsem si vzala jen ctvrtku, manzel říkal jak mě nic čtvrtka neudělá, ať si vezmu aspoň půlku ale i po ty ctvrtce jsem spala jak mimino :dance: dneska si ho vezmu rovnou před spaním ať to ani nepokousim dráždit, protože jakmile začnu tak to nemá konce :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
104
26.10.21 10:44

Mela jsem tehotenskou zkoutenku, ktera se projevuje mimo jine silenym svedenim… Dithiaden mi napsali v porodnici celou tabletku na noc… Brala jsem asi mesic v kuse, chtěli mi ho davat i po porodu, ale vylucuje se do MM, takze to jsem ho uz nebrala… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 10:55

Bezpečnost při podávání v těhotenství nebyla prověřena. Tento přípravek se proto nedoporučuje podávat v době těhotenství, zejména v 1. trimestru, bez zvážení příznivého léčebného efektu pro matku a potenciálního rizika pro plod.

Tohle se pise na internetu, ted babo rad… ale
Pokud je to jednorazove.. taky z toho mam vzdycky respekt.. :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 10:58

@Kerolajn17892 ono je to bohužel se vsim no. Když se nemůžou ani kapky do nosu a pak mi je sama gynekolozka po týdnu marodeni doporučila :) jako nečíst na internetu ze ho ženský braly na ekzem a alergii tak si taky netroufnu.. ale snad si dam už jen parkrat ctvrtku a bude po všem a v souhrnu snim tak 2 cely dithiadeny za těhotenství :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
544
26.10.21 11:35
@Anonymní píše:
@Kerolajn17892 ono je to bohužel se vsim no. Když se nemůžou ani kapky do nosu a pak mi je sama gynekolozka po týdnu marodeni doporučila :) jako nečíst na internetu ze ho ženský braly na ekzem a alergii tak si taky netroufnu.. ale snad si dam už jen parkrat ctvrtku a bude po všem a v souhrnu snim tak 2 cely dithiadeny za těhotenství :nevim:

Oni se všichni sichrujou. Na těhotnejch se moc léků nezkouší, no. Ale dithiaden je fakt v pohodě. Jediný lék, který ti jako alergikovi napíšou. Takže v klidu, miminku tím neublížíš. Jinak mě zakázala doktorka v tehu chodit do lékárny, byli schopný mě tam totálně vystresovat i kvůli naprosto neškodným vitamínům. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
26.10.21 11:37
@Kerolajn17892 píše:
Bezpečnost při podávání v těhotenství nebyla prověřena. Tento přípravek se proto nedoporučuje podávat v době těhotenství, zejména v 1. trimestru, bez zvážení příznivého léčebného efektu pro matku a potenciálního rizika pro plod.Tohle se pise na internetu, ted babo rad… ale
Pokud je to jednorazove.. taky z toho mam vzdycky respekt.. :zed: :zed:

Jak vystresovat jednu těhotnou :roll:.. máš splněno :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:39

@Secado přesně tak, v sobotu na pohotovosti si mě prehazovali jak brambor. “A na gynekologii vám nic nenapsal když vás kontroloval?” A na gynde “tak běžte dolu oni se vám podívají na ten kašel”, na pohotovosti “noo, dokud nejste vycerpana (já tou dobou už 7 dnů marodila, nespala, x hodin se dusila, byla pulnoc, KO) tak se to snažte zvladnout a kdyby náhodou tak si po víkendu zajedte ke svému doktorovi/gynekologovi..

A s tou lekarnou je to taky pravda. Na všechny tipy na dutiny co jsem manzela poslala do lekarny ze jsem našla na netu ze tehotnym pomohli a doporučil jim je doktor tak se krizovali jen to před nima vyslovil.. :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
544
26.10.21 11:53
@Anonymní píše:
@Secado přesně tak, v sobotu na pohotovosti si mě prehazovali jak brambor. “A na gynekologii vám nic nenapsal když vás kontroloval?” A na gynde “tak běžte dolu oni se vám podívají na ten kašel”, na pohotovosti “noo, dokud nejste vycerpana (já tou dobou už 7 dnů marodila, nespala, x hodin se dusila, byla pulnoc, KO) tak se to snažte zvladnout a kdyby náhodou tak si po víkendu zajedte ke svému doktorovi/gynekologovi..A s tou lekarnou je to taky pravda. Na všechny tipy na dutiny co jsem manzela poslala do lekarny ze jsem našla na netu ze tehotnym pomohli a doporučil jim je doktor tak se krizovali jen to před nima vyslovil.. :pocitac:

Lékárníkovi nesmí říkat, že je to pro těhotnou. :mrgreen: Mě překvapilo, že mi i volně prodejné léky odmítli vydat. Pak se mi taky jedna lékárnice pokusila snížit dávku kortikoidů (4×!). A při vydávání kortikoidovych mastí mi neustále opakovali, že to mám mazat jen v nejnutnějších případech. Na mně nebyl kousek zdravý kůže, vypadala jsem (a cejtila se) jak zombie. A vždy jsem odcházela z lékárny s pocitem, že se snažím svoje dítě zabít :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 13:52

@Secado Vůbec to nebylo myšleno zle, tak se hod do pohody.. je to doporučení SUKLu, nic, co bych si vymyslela, ale to těžko někomu jako jsi ty vysvětlovat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
26.10.21 14:01
@Kerolajn17892 píše:
@Secado Vůbec to nebylo myšleno zle, tak se hod do pohody.. je to doporučení SUKLu, nic, co bych si vymyslela, ale to těžko někomu jako jsi ty vysvětlovat :-)

Ty mě znáš nebo jak myslíš „jako jsi ty“?
Já razim teorii, že těhotný se mají uklidňovat, ne stresovat. Jistě, informaci ze SÚKL si může najít každý sám, stejně tak dostane „dobrou“ radu v lékárně. Na e-mimi očekávám trochu empatie, tý se ti ale bohužel nedostává :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat