Divný pocit po antidepresivech

9
21.2.20 14:07

Divný pocit po antidepresivech

Ahoj :) Byla mi zjištěna Anxieta, úzkost.. Dostala jsem lék Asentra, protože jsem dost mladá a doktorka mi nechtěla dát něco extra silného. Beru jeden prášek ráno, už čtvrtý den. Vím, že na úzkost to zabere až za delší dobu, ale mám takový zvláštní mírný třes těla, klepou se mi ruce, dopoledne to je ještě fajn ale odpoledne jsem neskutečně unavená a zničená, i když nic nedělám. Taky nemám vůbec chuť k jídlu, což je u mě neobvyklé a občas mi je i na zvracení. Beru AD poprvé, tak se chci zeptat, zda to taky někdo takhle měl. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.2.20 14:18
@Angel98 píše:
Ahoj :) Byla mi zjištěna Anxieta, úzkost.. Dostala jsem lék Asentra, protože jsem dost mladá a doktorka mi nechtěla dát něco extra silného. Beru jeden prášek ráno, už čtvrtý den. Vím, že na úzkost to zabere až za delší dobu, ale mám takový zvláštní mírný třes těla, klepou se mi ruce, dopoledne to je ještě fajn ale odpoledne jsem neskutečně unavená a zničená, i když nic nedělám. Taky nemám vůbec chuť k jídlu, což je u mě neobvyklé a občas mi je i na zvracení. Beru AD poprvé, tak se chci zeptat, zda to taky někdo takhle měl. Děkuji za odpověď

Sertralin je v tom dost mrcha. Já po něm zhubla 10 kg. Že začátku jsem zvracela i když jsem se napila vody. Jednou mi vyvolal epileptický záchvat. Zavolej MUDR ať ti znění AD… Zřejmě ti to nesedlo. :? Přeji aby bylo lépe :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15388
21.2.20 14:20

Jo - to jsou vedlejší účinky toho léku, znamená to, že zabírá, jen bude ještě nějakou dobu (dva, tři týdny) nabíhat.

Je potřeba vydržet.

V mezi čase doporučuju alespoň si pořídit tuhle knížku, ideálně ale vstoupit někam do psychoterapie a naučit se, jak si od úzkostí vzít svůj život zpět do svých rukou.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Psychiatrička by ti mohla někoho na psychoterapii poradit. Jinak pokud máš léky jen od praktického lékaře, tak chceš aby tě léčit psychiatr. Ne, není to ostuda - je to naopak cesta k nalezení co nejefektivnější léčby. Rakovinu by sis taky nenechala léčit praktickým doktorem, tak proč to dělat s rakovinou duše?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15388
21.2.20 14:21
@Anonymní píše:
Sertralin je v tom dost mrcha. Já po něm zhubla 10 kg. Že začátku jsem zvracela i když jsem se napila vody. Jednou mi vyvolal epileptický záchvat. Zavolej MUDR ať ti znění AD… Zřejmě ti to nesedlo. :? Přeji aby bylo lépe :hug:

Ne - po prvních pár dnech a při prvnách příznacích vážně není potřeba měnit léky. Téměř jistě se to upraví, spolu s tím, jak se srovnají hladiny neurotransmiterů. Jen je potřeba vydržet a neblbnout s výměnou či neužíváním léků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
21.2.20 14:28

@Ou

co to melete za nesmysly??

kdyby měl veškeré deprese a úzkostné poruchy léčit jen a pouze psychiatr, čekačky by byly rok, v některých regionech i více

praktik který pacienta zná, zná často jeho rodinu, řeší jej pro všechno možné a často je jediný kterému je pacient ochoten se svěřit je naprosto kompetentní pro léčbu svého pacienta, a když to nejde, vždy jej pak může poslat za psychiatrem / část lidí tam není ochotna jít a nikdy tam nepůjde /

již dnes praktici léčí nadpoloviční většinu úzkostí a depresí a těžké, komplikované nebo nelepšící se případy pak zcela správně přenechávají psychiatrům

podívejte se na data kdo píše léky na deprese a jaké je složení odborností které je dnes píšou

praktici mohou léčit své lidi i pro psychiku, samozřejmě,
tak jak je normální všude ve světě.
Nežijeme v 70 letech… dobré ráno…a nepovídejte zde lidem takové voloviny, sorry, nedá se to číst.

:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.2.20 14:33

@Ou Děkuji. Minulý týden jsem byla na první návštěvě u psychologa. Léky mám od neuroložky na požádání mé psycholožky, ke které budu chodit na psychoterapie 😊 Jen jsem potřebovala vědět, jestli jsou tyhle stavy normální. Ještě jednou děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
21.2.20 14:40
@Ou píše:
Jo - to jsou vedlejší účinky toho léku, znamená to, že zabírá, jen bude ještě nějakou dobu (dva, tři týdny) nabíhat.

Je potřeba vydržet.

V mezi čase doporučuju alespoň si pořídit tuhle knížku, ideálně ale vstoupit někam do psychoterapie a naučit se, jak si od úzkostí vzít svůj život zpět do svých rukou.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Psychiatrička by ti mohla někoho na psychoterapii poradit. Jinak pokud máš léky jen od praktického lékaře, tak chceš aby tě léčit psychiatr. Ne, není to ostuda - je to naopak cesta k nalezení co nejefektivnější léčby. Rakovinu by sis taky nenechala léčit praktickým doktorem, tak proč to dělat s rakovinou duše?
:potlesk: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
21.2.20 19:58

Ahoj ja jsem taky dostala poprve A. d na uzkost Cipralex 5mg rano a ty zacatky jsem mela podobne jako ty ale s tim ze me bylo zle zvracet jsem chtela ale nebylo co, tres, a zvyrani hrudniku, jist uz vubec ne(jedna pani mi ale poradila Nutridrink) A. d beru uz 11ty den a zatim nic moc porad mam v sobe neco co mi k sobe nesedi takovy zvlastni pocit proto jsem se radsi objednala k psychokogovy at mi s tim pomuze nejak prezit. hodne sil.

Příspěvek upraven 22.02.20 v 14:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.2.20 14:00

@Angel98 Ahoj taky jsem dostala poprve A. d ale Cipralax 5mg rano na uzkost ve spolecnosti, no me bylo podobne ale tech prvnich sest dni snad i na umreni tres, nespavost, na zvraceni jenze nebylo co a to jsem taky jedlik dnes je to 12ty den co ho beru a jeste porad to neni ono je to sice lepsi ale ze bych pozorovala nejakou zmenu k lepsimu to tedy zatim ne…hlavne ten zaludek by chtel jist ale nemuze pac me potom boli :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.6.20 19:11

Ahoj holky, jak jste na tom? Zabraly ad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat