Divný stav po ránu

Anonymní
8.5.21 12:37

Divny stav po ránu

Hezké sobotní odpoledne. Chci se poradit, či zeptat, zda měl někdo podobný problém.
Již asi 14dni mě znepokojuje stav, co mívám po ránu. Probudím se a asi za minutu, dvě se začnu potit, začne mě tlačit břicho jakoby na záchod a cítím nervozitu. Poleva mě horko.
To přejde pomalu, jak vstanu. Jenže pak se mi zvedne žaludek. Nic nezvracim a většinou to po 5 min přejde.
Obvodní mi řekla, že trpím depresi, že se mi nevylučuje serotonin..ale nemám z čeho trpět depresi :nevim: Máme krásnou zdravou dcerku. Žádné problémy doma neresime.
Z krve bylo zjištěno jen méně vit. D. Tlak mám normě.
Měl jste někdo taky takové stavy? Co pomohlo? Vím, že by asi bylo dobré cvičit, vyplavit endorfiny..Sport teď momentálně dělat nejde když jsou bazény a fitka zavřené.
:nevim:
Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.5.21 12:40

Vůbec bych se nedivila, kdyby to mělo psychosomatický původ. Nevím, nakolik obvodní může posoudit, že máš depresi, může to být i něco jiného s netypickým projevem. Tvůj popis mi trochu připomíná panické ataky, ale to ti nikdo přes internet neřekne jistě. Začni to prosím řešit včas, nenech to rozjet. A hlavně nepřemýšlej stylem „nic hrozného se mi neděje“ - jestli jde o nerovnováhu látek v mozku, vnější okolnosti nejsou vůbec důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 12:43

@Žižkovská žena jenže antidepresiva brát nechci. Mám z toho strach. Navíc když mám malé dítě… To spíše radci budu sportovat a vyplavovat stres a hormony touhle formou.
Obávám se, že asi tu nerovnováhu látek v mozku, jak uvádí, řeší doktoři jen antidepresivama :(

• Citovat
  • Nahlásit
1274
8.5.21 12:44
@Anonymní píše:
Hezké sobotní odpoledne. Chci se poradit, či zeptat, zda měl někdo podobný problém.
Již asi 14dni mě znepokojuje stav, co mívám po ránu. Probudím se a asi za minutu, dvě se začnu potit, začne mě tlačit břicho jakoby na záchod a cítím nervozitu. Poleva mě horko.
To přejde pomalu, jak vstanu. Jenže pak se mi zvedne žaludek. Nic nezvracim a většinou to po 5 min přejde.
Obvodní mi řekla, že trpím depresi, že se mi nevylučuje serotonin..ale nemám z čeho trpět depresi :nevim: Máme krásnou zdravou dcerku. Žádné problémy doma neresime.
Z krve bylo zjištěno jen méně vit. D. Tlak mám normě.
Měl jste někdo taky takové stavy? Co pomohlo? Vím, že by asi bylo dobré cvičit, vyplavit endorfiny..Sport teď momentálně dělat nejde když jsou bazény a fitka zavřené. :nevim:
Díky za rady

Máš typické příznaky latentní tetanie, která způsobí úzkosti a panickou poruchu. Je to kombinace nedostatku všeho možného, zkrátka chemická nerovnováha. Začni brát hořčík, draslík, vitamín D a B. A sport je skvělej, Proč by nešlom sportovat??? Ty nemůžše cvičit doma nebo venku v přírodě, proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.5.21 12:48
@Anonymní píše:
@Žižkovská žena jenže antidepresiva brát nechci. Mám z toho strach. Navíc když mám malé dítě… To spíše radci budu sportovat a vyplavovat stres a hormony touhle formou.
Obávám se, že asi tu nerovnováhu látek v mozku, jak uvádí, řeší doktoři jen antidepresivama :(

Možná se ti podaří najít někoho, kdo to s tebou bude ochotný řešit bez antidepresiv? Teď to bude dost na tobě, jak moc budeš ochotná hledat. Psychoterapie může taky udělat hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 12:55

@LennyL1 vitamíny jsem začla brát včera..chodím ven s dcerkou. Doma cvičit samozřejmě můžu. Dřív jsem chodila na zumbu, šla bych si třeba zaplavat..

• Citovat
  • Nahlásit
1274
8.5.21 12:57
@Anonymní píše:
@LennyL1 vitamíny jsem začla brát včera..chodím ven s dcerkou. Doma cvičit samozřejmě můžu. Dřív jsem chodila na zumbu, šla bych si třeba zaplavat..

To se projeví po delší době to zlepšení, hlavní je ten hořčík a draslík, nech si napsat Magnosolv. Procházka nestačí, musíš se fakt zpotit a dát si do těla, strašně to pomůže. Já jsem si musela dvakrát volat záchranku než jsem zjistila o co jde, ale měla jsem ty stavy už podobný infarktu. Nenech to rozjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24449
8.5.21 13:03

Já nechci bejt za chytrou, ale tyhle stavy občas mívám taky a doteď sem si myslela, že se mi prostě startuje tělo později, než se probudí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zvedá se tlak, teplota, tělo se začne probouzet, zrychlí se oběh krve,…většinou to mívám, když vstávám narychlo. Vůbec mě nenapadlo za tím hledat nějakej psychickej problém :think:
Já bych trochu zvolnila tempo, pokud můžeš, víc se starala o sebe, ať už sport, kvalitní jídlo, vitamíny, magnezko, kvalitní spánek, ráno si udělat klidnější. A pokud i přesto ti bude blbě, tak pak si nechat nabrat komplet krev a hormonální profil? Třeba by tam něco vykouklo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 13:13

@Mar__tanka1983 to jsem si právě taky myslela, že bych měla zvolnit. Ale s rok a půl starým dítětem to az tak nejde. Snažím se odpočívat. Ale stavy po ránu už jsou takhle 14 dní. Večer se cítím dobře. Příjemne unavená. Jen ty rána jsou desny :( cítím jak mi chybí to vyplavení endorfinů..

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17395
8.5.21 13:17

To co popiuješ zní jako uzkostně-depresivni porucha a tim že jsi odřiznuta od svých pocitu a jsi přesvědčená, že přece musíš být šťastná, tak proto se ti to projevuje tělesnými přiznaky.

Cvičit se dá i milionem jinych zpusobu než ve fitku či bazenu, ale to ti nepomuže se základním problemem, a to tím, že jaksi máš odpojene emoce a misto toho somatizuješ.

Jesti to chceš skutečně řešit, vstup do psychoterapie. vybrala bych si gestalt a nebo biosyntezu.

čím víc budeš trvat na tom, že to je nemoc, a neni tam nic psychickeho, protože jsi přeci dokonale v pohodě, tím víc se propadneš do hypochondrie. Časem se to překlopí do draždiveho tračníku (v te lepší variantě), do panickych atak a nebo do uplneho zhroucení. prevencí je vstoupit do te terapie.

Adresáře zde

http://csgt.cz/#…
https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
8.5.21 13:51
@LennyL1 píše:
To se projeví po delší době to zlepšení, hlavní je ten hořčík a draslík, nech si napsat Magnosolv. Procházka nestačí, musíš se fakt zpotit a dát si do těla, strašně to pomůže. Já jsem si musela dvakrát volat záchranku než jsem zjistila o co jde, ale měla jsem ty stavy už podobný infarktu. Nenech to rozjet.

Obcas se mi stane podobne, jak se ti to jeste projevovalo..?
V Magnosolvu jei ten draslik?
Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 14:18

@Ou nejsem tedy dokonale v pohodě. Cítím se občas smutná, až moc emotivně přecitlivělá a mám změny nálad..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 14:21

@Ou nejsem tedy dokonale v pohodě. Cítím se občas smutná, až moc emotivně přecitlivělá a mám změny nálad..
Jak to myslíš s těmi odpojeným i emocemi? To právě si myslím, že je mám až moc..jsem hodně emotivní

• Citovat
  • Nahlásit
136
8.5.21 20:26

Ja to mivala taky, dnes teda beru AD, protoze jsem uz musela zacit.Ale zkus vic relaxovat, odpocivat (kdyz budes moct),horcik, b vitaminy, d i zelezo je dobre a treba bylinkove caje, medunku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
9.5.21 07:20
@Lucie_Sx píše:
Obcas se mi stane podobne, jak se ti to jeste projevovalo..?
V Magnosolvu jei ten draslik?
Diky.

1 sáček o hmotnosti 6,1 g obsahuje:

Magnesii subcarbonas levis 670 mg (= 169 mg hořčíku);
Magnesii oxidum leve 342 mg (= 196 mg hořčíku).
Celkový obsah magnézia je tedy 365 mg, což je 15 mmol magnéziových iontů.

Dále obsahuje:

kyselinu citrónovou 3 703 mg;
dihydrát sodné soli sacharinu 5 mg;
citronan hořečnatý vzniká ve vodném roztoku;
natrium-cyklamát 60 mg;
hydrogenuhličitan draselný 500 mg (= 210 mg vápníku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat