Dlouhodobá nemoc dětí a OČR - jak řešíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JitulaH
Nováček 3 příspěvky 16.11.18 13:08
Dlouhodobá nemoc

Dobrý den. Chtěla sem se zeptat. S manželem oba pracujeme a dětem doktorka doporučila nechodit dva měsíce do školky, protože jim skolabovala imunita. Ošetřováni je na 9 dní a co potom? Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 16.11.18 13:13

Osetrovani je na tak dlouho, na jak dlouho ho doktorka vystavi. Jen placene je jen 9 dni.

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 16.11.18 13:14

placená klasická ošetřovačka je 9 dní, pak to máš v práci omluvené, ale neplacené

pak je novinka dlouhodobé ošetřování, ale tam musí být podmínka hospitalizace atd. - to nevím, zda byste splňovali https://www.cssz.cz/…setrovne.htm

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 16.11.18 13:30

A po 9 dnech aby se šla rodina napást… byla jsem se synem měsíc a kousek doma (první týdny byl v nemocnici a já s ním, takže mě napsali nemocenskou, protože o dítě se starají sestry)… a pak doma. A dostala jsem asi 4 tis. Ještě že jsem nebyla samoživitelka.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 16.11.18 13:36

@Janina81 No, prave proto by clovek mel mit nejake rezervy…

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 16.11.18 13:39
@Janina81 píše:
A po 9 dnech aby se šla rodina napást… byla jsem se synem měsíc a kousek doma (první týdny byl v nemocnici a já s ním, takže mě napsali nemocenskou, protože o dítě se starají sestry)… a pak doma. A dostala jsem asi 4 tis. Ještě že jsem nebyla samoživitelka.

Za to ale snad pediatr ani nikdo jiny nemůže, na to mate mit nejakou rezervu, s tim se proste musí pocitat. A kdyby dlouhodobe onemocnel manzel nebo ty, tak se pujdete taky past?

jopo
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 1 inzerát 16.11.18 13:44

@j.a.n.i1 tady nejde o rezervy, ale o to, že dle mého by to alespoň nějakou částkou být placené mělo být. Nemocné dítě prostě samotné nechat nemůžeš . A zakladatelka bude řešit jen měsíc. Ale co třeba nemoc půl roku a více. Hlavně že nemakacenci si chodí pro dávky ve velkým. Je to k :poblion: .

cecetka
Kelišová 7447 příspěvků 16.11.18 13:52
@Elishka1 píše:
placená klasická ošetřovačka je 9 dní, pak to máš v práci omluvené, ale neplacenépak je novinka dlouhodobé ošetřování, ale tam musí být podmínka hospitalizace atd. - to nevím, zda byste splňovali https://www.cssz.cz/…setrovne.htm

Na toto se to nevztahuje.

Proste musite zapojit babicky nebo nejakou pani na hlidani.

Zelnicka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 16.11.18 14:03

Nechat děti 2 měsíce bez školky je taková ráda dr.,když už neví kudy kam a vůbec není zaručeno, že to dětem pomůže. Zkoušela bych jiné cesty.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 16.11.18 14:06

@j.a.n.i1 @mroe
Ale tady nejde o rezervy, já neřeším svojí situaci, nás to opravdu nepoložilo. Ale co když se to stane matce se 2 dětma, už takhle žijí z ruky do huby, kde má brát ještě rezervu na to, aby když jí onemocní dlouhodobě dítě, tak mohla v klidu zaplatit „nájem“, všechny poplatky a najíst se???

Nejsem člověk, který natahuje ruku ke státu, ale toto mi přijde pěkně hloupě vyřešené. Prostě nemoc netrvá jen max. 9 dní a mělo by se s tím počítat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 16.11.18 14:17

@Janina81 ALe tohle řeší dlouhodobé ošetřovné… a pak sociální dávky, ale běžné dětské nemoci prostě nemohou být placené bez omezení.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 16.11.18 14:31

@j.a.n.i1
Asi ano, ale když čtu z toho odkazu na dlouhodobé ošetřovné, tak to se netýká dětí, ale jen dospělých.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 16.11.18 14:44

@Janina81 Nic takoveho, ze by se to tykalo jen dospelych tam tedy nikde nevidim.

JitulaH
Nováček 3 příspěvky 16.11.18 14:50

Děkuji za odpovědi a názory. Dlouhodobé ošetřování je bohužel podmíněno pobytem v nemocnici. Musíme si pomoct sami…

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 16.11.18 14:50

@j.a.n.i1
Možná to blbě chápu, ale tady není napsáno, že to může být otec nebo matka:
Pojištěnec musí být:

1. manželem (manželkou) ošetřované osoby nebo registrovaným partnerem (registrovanou partnerkou) ošetřované osoby,

b) příbuzným v linii přímé s ošetřovanou osobou nebo je její sourozenec, tchyně, tchán, snacha, zeť, neteř, synovec, teta nebo strýc,
c) manželem (manželkou), registrovaným partnerem (registrovanou partnerkou) nebo druhem (družkou) fyzické osoby uvedené v písmenu b), nebo
d) druhem (družkou) ošetřované osoby nebo jinou fyzickou osobou žijící s ošetřovanou osobou v domácnosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >