Dlouhodobé snažení, co nastane?

Anonymní
2.8.20 11:30

Dlouhodobé snažení, co nastane?

Zdravím, předem bych se chtěla omluvit za anonym. Mám zde pár svých známých, tak nechci veřejně. S manželem se snažíme skoro 1,5 roku o mimi. V pondělí se budu objednávat ke svému Dr. Protože už je to dlouho a já z toho začínám šílet..Vždy když se dostaví MS jsem z toho totálně na dně a šíleně to obrečím…S manželem jsme se domluvili, že už opravdu není na co čekat… **Chtěla bych se zeptat Vás, které jste to měli podobně, co vše mě čeká za vyšetření? A jak to probíhá? Zda jste chodili normálně do práce nebo byli i doma na neschopence…Popř. jak dlouho? :think: Děkuji všem za odpověďi a přeji hezký zbytek neděle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.8.20 11:45

Ahoj u nás to bylo tak, že šel nejdříve na vyšetření manžel. Tam zjistili, že nemá bohužel vůbec žádné spermie. Následovala jeho operace, ale také se bohužel nic nenašlo (pravděpodobně nějaké záněty a zauzlované průchody). Nakonec jsme se odhodlali k tomu, že použijeme spermie dárce…tohle celé a pak než jsme k tomu psychicky dospěli, trvalo 2 roky. Pak už to šlo ráz na ráz. První IVF se povedlo a dnes máme tříměsíčního chlapečka. Takže čeká vyšetření partnera i tebe, to bývá rychlé. Nám rovnou dělali i genetické testy (byli jsme v Gennetu), výsledky byly až za 2 měsíce. A pak bude záležet, co objeví a kde bude problém. Případné IVF ke v rámci cyklu, takže když dostaneš MS píchání se léky na zrání vajíček, na jejich uvolnění a na neprasknutí (při krátkém harmonogramu max 14 dní) pak odběr (v celkové anestezii, odpoledne jdeš domů) pak transfer (to už tě neuspí a kdes domů tak za 2-3 hoďky) a pak jen čekáš jak to dopadlo. S tím jsem normálně fungovala, žádné problémy při těhotenství jsem neměla a do práce jsem chodila a na mateřskou nastupovala 6 týdnů před porodem. Přeju ať máte snazší průběh a vše se povede. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2127
2.8.20 11:46

Proč bys kvůli vyšetřením neměla chodit do práce?  8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
2.8.20 11:49

Ahoj, zatím jsem tím neprošla, snažíme se 9 měsíc, ale Dr na gyndě řekl že to budeme řešit až po roce. Tuším že nejprve se dělají vyšetření jako hormonální profil u ženy a spermiogram u muže. Až budete mít výsledky bude na snadě několik různých řešení jako podpůrné vitamíny /operace /umělé oplodnění. Řešit to s lékaři je správně ale nemusíš se hned obávat nejhoršího. Držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12856
2.8.20 11:58

Nechápu proč být doma? Vždyť půjde jen o vyšetření.
Manžela pošlou na spermio, ty hormonální profil, folikulometrii a pak se uvidí dle výsledků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 12:39

Ptám se, protože kamarádka byla doma vcelku dlouho…Jelikož ji Dr. řekl, že musí být vklidu a práce jí to nedovolovala…Měla tam stresy…P

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.8.20 12:42

@chivavinka
Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
854
2.8.20 12:43
@Anonymní píše:
Ptám se, protože kamarádka byla doma vcelku dlouho…Jelikož ji Dr. řekl, že musí být vklidu a práce jí to nedovolovala…Měla tam stresy…P

8o 8o co? Pochopim když podstupuješ ivf, ale ne když se snažíte normálně. Nevidím sebemenší duvod :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
4.8.20 17:10

Ahoj, zakladatelko, také se s manželem snažíme rok a půl (zítra na den přesně) a už mě to dohání k občasným depresím a pláči. V úterý jdu na klasickou prohlídku k Dr. tak to tam s ní rozeberu, také mne zajímá co bude, oba jsme mladí a co víme, tak i zdraví. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama