Dlouhodobě suchá pokožka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
margharit
Nováček 1 příspěvek 10.04.19 11:05
Dlouhodobě suchá pokožka

Dobrý den,
od ledna mě trvale trápí suchá pokožka na rukou, obličeji i nohou.
Na nohou od toho mám dokonce i červené pupínky. Nebolí to, ale přesto… Už mi lezou na nervy. :nevim:
Hydratační krém nepomáhá a to už jsem jich vyzkoušela několik. Nemáte nějakou vyzkoušenou babskou radu? ;)

Reakce:
Jahudka82
Závislačka 2699 příspěvků 7 inzerátů 10.04.19 11:18

Telove mleko Ryor nebo Excipial prip. Linola, ty skvele promasti, prirodni kosmetiku Just aj. jsi zkousela?-Mne se osvědčily vyse uvedene, co mam i pro deti, trpíme na to vsichni, nebo Weleda, A-derma, Mixa, je toho spousta, zkus se zeptat v lekarne, urcite taky poradi…sucha kuze se musi promastovat, kremy jsou naprd, spis co nejmin chemie, nejake ty hydratacni oleje/prisady do koupele, muzou vysusovat i obyčejné sprchace, spis sprchovy olej apod.

Jahudka82
Závislačka 2699 příspěvků 7 inzerátů 10.04.19 11:21

A babska rada me napada akorat stara dobra modra Indulona nebo kosmeticka vazelina:) At se ti to zlepsi, znam to, my s timhle s detma bojujeme kazdou zimu, pres leto se to zlepsi…

kačka39
Kecalka 382 příspěvků 10.04.19 11:59

Nepoužívej hydratační, ale výživný. Ty jsou mastnější. A ty speciální, jak píše @Jahudka82 , na atopický ekzém, ty jsou dobrý. Já bych ale nepoužívala Indulonu, ta se podle mně nevstřebá, mě se po ní jednou udělala vyrážka. Ale každýmu sedí něco jinýho.

Ketris
Echt Kelišová 9878 příspěvků 10.04.19 12:05

Modra Indulona, jedina mi zabrala! :palec:

Ketris
Echt Kelišová 9878 příspěvků 10.04.19 12:06

@kačka39 Ja byla vecne vyschla jak treska a prave ta Indulona zabrala hnedka.. :andel:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8268 příspěvků 10.04.19 12:46

Namazej se hned po sprse, dokud mas tu kuzi jeste vlhkou, a moc dukladne se pred tim neutirej. Modra Indulona je super.

cancerka
Ukecaná baba ;) 2062 příspěvků 10.04.19 12:47

Hodně pít vodu, to je základ. Jinak do lavoru s teplou vodou půl lžíce soli z mrtvého moře (DM drogerka). Tu sůl si nejprve v hodně teplé vodě bokem rozpustit a pak to tam nalít. 15minut namáčet, pak opláchnout čistou vodou a namazat dexeryl krém. Pokud kůže na rukou praská, jíst vitamín B a nějakou kvalitní pomádou na rty trochu potřít a rozetřít.

Kiminkkka
Stálice 71 příspěvků 10.04.19 19:39
@margharit píše:
Dobrý den,
od ledna mě trvale trápí suchá pokožka na rukou, obličeji i nohou.
Na nohou od toho mám dokonce i červené pupínky. Nebolí to, ale přesto… Už mi lezou na nervy. :nevim:
Hydratační krém nepomáhá a to už jsem jich vyzkoušela několik. Nemáte nějakou vyzkoušenou babskou radu? ;)

Mě třeba narozdíl od ostatních modrá indulona zase moc nepomáhá, mám ji jenom jako poslední možnost :) Momentálně používám od značky URIAGE z řady Xemose a nemůžu si ho vynachválit :) jinak třeba jsem používala i Aloe Vera (doma pěstovanou) a vždy jsem uřezala lístek, přepůlila jej a potřela si to tím mazem co má uvnitř - sice to trvalo déle, ale taky hodně pomáhalo ;) Jinak momentálně jsem i teatree oleji, který je celkem zázračný ;)

Váš příspěvek
Reklama