Cítím se vyčerpaná,něco přírodního na nervy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 08:57
Cítím se vyčerpaná,něco přírodního na nervy?

Zdravím maminky, poslední týdny se cítím hrozně psychicky vyčerpaná a nejhorší je, že to odnášejí nejvíc děti. Vliv má zajisté vysoká nemocnost, která nás tuto sezonu dost potrápila, od podzimu až na pár vyjímek jeli děti i manžel v neustálém kolečku nemocí. Já to prostě nedávám, slyším tu momentálně někoho zakašlat a stáhne se mi zadek a jsem na pokraji zoufalství, co se zase děje…V noci špatně spím, hlava mi nedokáže vypnout, je mi blbě a jsem podrážděná. Nejraději bych utekla někam hodně daleko, ale to samozřejmě nejde. Potřebovala bych se hodit do pohody ale jak???Už mi ani nepomáhá někam vypadnout, stejně přemýšlím co je doma. Lékařka mi napsala i klasické léky na spaní a úzkosti, pravda je, že nezabírají jak by měly a už je nechci ani brát, stejně po nich pořádně nespím, tak to nemá cenu do sebe rvát. Zkoušela jsem i psychoterapie, v mnohém mi pomohly, ale nedovedu stále získat nadhled na určité situace.Co poradíte? Děti jsou malé 2 a 4 roky, doufám, že jak porostou bude to lepší, ale nevím no :nevim: Ty nemoci jsou děs běs

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 09:06

To by mě taky zajímalo.. Děti 13 měsíců a 3 roky. Mladší je vzhůru snad každou hodinu v noci, přes den spí tak 45 min. Jsem KO. Naštěstí ani jeden nebyli Cely rok nemocní, ani mladší, nic, tak díky bohu za to. Jinak bych už skončila někde v léčebne. U nás to odnáší Taky děti, manžel, věčně hádky a mně je to pak líto. Babičky nulová pomoc. Aspoň na děti se snažím být hodná, snažím se, ale někdy mi rupnou nervy.

Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 10.04.19 09:09

https://www.dumbylinek.cz/…a-120-kapsli?…

Já s manželem jsme teď začali brát toto, navíc jsem začala dětem do přidávat konopný a lněný olej, aby doplnily omega 3-6 a na béčka jsem jim začala přidávat tebi droždí a objednala dětský hořčík. Musím nás doma uklidnit všechny, jinak se zblázníme :lol:

j.borufka
Echt Kelišová 7744 příspěvků 10.04.19 09:12

Ahoj,jsem taky vyčerpaná, zrovna dnes si říkám chci být šťastná a být v pohodě, rozdávat úsměvy, nebýt naštvaná vyčerpaná a chci dobře spát.Beru ad,jsem od mala nervak. Já když sem měla malé děti, byla jsem nešťastná jako ty kolotoc nemoci ,strach. To je dodnes. Teď je klukům 4 a 8 a je to lepší,ale zase jinej kolotoč. Ráno vstávám vypravím děti, a Zase práce fo večera. Nemůžu se naladit. Ale jsi doma,pak až musíš do práce je hůř pokud příjdeš na to jak byt stastna dej vědět, klidně napiš i sz.Ale můžeme si pomoct vzájemně.

Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 10.04.19 09:13

Teda ty oleje a tebi droždí dávám taky nám všem.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12 inzerátů 10.04.19 09:20

Manželovi jsem koupila kapky z rozchodnice růžové a hned je poznat rozdíl. On mi sice neřekne, jak se po nich cítí, ale já vidím jak se mu ulevilo a je veselejší a víc v klidu. Taky mu na to jednu dobu pomáhaly homeopatika (snad ještě výrazněji než ty kapky), ale nesnáší sladké, takže je pak odmítal cucat.

Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 10.04.19 09:23
@zuzikka píše:
Manželovi jsem koupila kapky z rozchodnice růžové a hned je poznat rozdíl. On mi sice neřekne, jak se po nich cítí, ale já vidím jak se mu ulevilo a je veselejší a víc v klidu. Taky mu na to jednu dobu pomáhaly homeopatika (snad ještě výrazněji než ty kapky), ale nesnáší sladké, takže je pak odmítal cucat.

Prosím, jaké homeo?

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 7 inzerátů 10.04.19 09:29

Asi tě nepotěší vědomí, že v tom nejsi sama, že? :think: Mám děti podobně staré, mladší od miminka trpí na akutní obstrukční bronchitidy, takže každá rýma je u nás s rizikem nemocnice (už jsme tam byli 5×), je na foukátkách a mám to přesně jako ty - dcera nebo syn kýchne, zakašle, mně se sevře žaludek a mám po náladě. Leden a únor byly u nás příšerné, svišti šli z nemoci do nemoci, do toho já v březnu nastupovala do práce, tak jsem řešila, jak to budeme dávat. Psychika mě dohnala v podobě panické ataky, která na mě padla hned první pracovní týden. Od té doby mám různé psychosomatické problémy a fakt se necítím o.k. Zatím to řeším zvýšeným přísunem hořčíku, béčka a železa. Zvažovala jsem i léky, ale mám z toho strach. Nechci nic brát dlouhodobě, což se většinou třeba u antidepresiv musí. :nevim: Takže pořád vyčkávám a doufám, že s pokročilým jarem se to zlepší… Drž se!

Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 10.04.19 09:34

Jinak ještě k tomu hořčíku: tělo nejlépe využije horčík aplikovaný na kůži, takže je ideální hořčíkový olej, ale pozor, pro děti se musí více ředit a pak je ještě hořčíková sůl do koupele, což je pro děti vhodné, jen se nesmí napít, protože hořčík je projímavý.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12 inzerátů 10.04.19 09:38

@Rive tuším gelsemium, ale ve 200 CH. Na psychiku je jich strašně moc. Stejně jako se musíš trefit do správného léku u klasické homeop., tak se musíš trefit i do správné emoce u emoční homeop. Musíš přesně vědět v čem je problém (strach, smutek, pocit zneužití, pocit viny, atd..) S tím pomůže jen dobrý homeopat. A ani ty 200 CH ředění nejde jinde sehnat než u něj. Mě takhle po půl roce vyléčila z panických atak, na které mi Dr doporučil jen AD (nic jiného ani v rukávu nemají).

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12 inzerátů 10.04.19 09:39
@Rive píše:
Jinak ještě k tomu hořčíku: tělo nejlépe využije horčík aplikovaný na kůži, takže je ideální hořčíkový olej, ale pozor, pro děti se musí více ředit a pak je ještě hořčíková sůl do koupele, což je pro děti vhodné, jen se nesmí napít, protože hořčík je projímavý.

a ještě bych dodala, že hořčík se lépe vstřebává zároveň s vápníkem. Pokud jsem brala jen hořčík, tak to bylo absolutně bez efektu. :nevim:

Keyllah
Extra třída :D 11385 příspěvků 10.04.19 09:44

Jsem na tom dost podobně, v březnu byli děti týden ve školce a tři týdny doma -) homeo, vitamíny, mořská voda do nosy, dostatek ovoce a zeleniny, nic nezabírá. Teď jsem objednala na zkoušku Colostrum a k tomu nějakou šťávu z Aloe, nemáte někdo zkušenost? Už jsem celkem zoufalá, ta nemocnost zasahuje už i dost do rodinných vztahů, všichni permanentně ve stresu a o práci ani nemluvě. Chtěla bych zkusit ještě dětské saunování, ale zatím jsme se k tomu nedostali, neb jsou pořád nemocní….

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 10.04.19 09:52
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, poslední týdny se cítím hrozně psychicky vyčerpaná a nejhorší je, že to odnášejí nejvíc děti. Vliv má zajisté vysoká nemocnost, která nás tuto sezonu dost potrápila, od podzimu až na pár vyjímek jeli děti i manžel v neustálém kolečku nemocí. Já to prostě nedávám, slyším tu momentálně někoho zakašlat a stáhne se mi zadek a jsem na pokraji zoufalství, co se zase děje…V noci špatně spím, hlava mi nedokáže vypnout, je mi blbě a jsem podrážděná. Nejraději bych utekla někam hodně daleko, ale to samozřejmě nejde. Potřebovala bych se hodit do pohody ale jak???Už mi ani nepomáhá někam vypadnout, stejně přemýšlím co je doma. Lékařka mi napsala i klasické léky na spaní a úzkosti, pravda je, že nezabírají jak by měly a už je nechci ani brát, stejně po nich pořádně nespím, tak to nemá cenu do sebe rvát. Zkoušela jsem i psychoterapie, v mnohém mi pomohly, ale nedovedu stále získat nadhled na určité situace.Co poradíte? Děti jsou malé 2 a 4 roky, doufám, že jak porostou bude to lepší, ale nevím no :nevim: Ty nemoci jsou děs běs

Naše holky (hlavně starší teda) hodně marodila. Krom léta defacto pořád nějaká rýma, kašel, zahlenění, v zimě jsme si prošli všichni i pravou chřipkou předloni..Letošní zima naštěstí ok, jen dvě lehké virózky a starší dcera zatím od listopadových dvou zameškaných dnů nemarodí (mladší nemívá tolik nemocí a když, tak to má rychle z krku).
Co pomohlo celé rodině letošní zimu (a co jsme ty předchozí nedělali):

1. Pijeme všichni kombuchu - děti kolem 250 ml, dvouleté bych dala tak 100 - 150 ml denně, dospělí 500 ml, ale i víc. Kvasím si sama doma, ale jde ji i koupit.
  2. Řeřicha - na tácek vystlat vatu nebo i jen navíckrát přeložený toaleťák, nasypat semínka, dát na světlo za okno a stále udržovat vlhká. Do 3-4 dnů je pěkný kobereček. Sypu na všechno, co není sladké - na chleby, na hotová jídla, do salátů, do polévek, několikrát denně. Jakmile už vidím, že mám tak polovinu tácku řeřichy pryč, hned založím nový tácek, abych pořád měla a nebyl výpadek.
  3. Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem od Terezia Company - bereme celá rodina, dětem lze z kapsle vysypat a zamíchat třeba do kaše nebo jiného jídla. Dospělí 2 tabl. denně, děti 1 tbl. denně.
  4. Mohou se přidat i dobrá probiotika - základem imunity jsou zdravá střeva
  5. Omezit sladkosti, pokud děti hodně mlsají, jejich imunita trpí

Příspěvek upraven 10.04.19 v 09:54

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 10.04.19 09:53
@Keyllah píše:
Jsem na tom dost podobně, v březnu byli děti týden ve školce a tři týdny doma -) homeo, vitamíny, mořská voda do nosy, dostatek ovoce a zeleniny, nic nezabírá. Teď jsem objednala na zkoušku Colostrum a k tomu nějakou šťávu z Aloe, nemáte někdo zkušenost? Už jsem celkem zoufalá, ta nemocnost zasahuje už i dost do rodinných vztahů, všichni permanentně ve stresu a o práci ani nemluvě. Chtěla bych zkusit ještě dětské saunování, ale zatím jsme se k tomu nedostali, neb jsou pořád nemocní….

Colostrum u nás nezabralo. Ani další věci, zkoušela jsem toho mraky. Až nakonec ta kombinace, co píšu výše..

jaas
Povídálka 32 příspěvků 10.04.19 09:56

Zkus Persen Forte :) Mně to zabírá i na spaní… loni jsem měla problémy se žaludkem ze stresu a doporučila mi to dr. na enterologii. Je to přírodní a na zklidnění. Teď to beru i po potratu..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama