Dluhy, konsolidace, insolvence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
5.5.22 12:48

Dluhy, konsolidace, insolvence

Zdravím všechny ;),
chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s insolvencí a jestli musím být opravdu min. 30 dní po splatnosti, jelikož momentálně tak tak vše platím a nechci aby přišla exekuce, v případně, že bych ten měsíc neplatila.
Ještě se chci zeptat, zda některá z vás si prošla něčím podobným, byla jsem mladá a hloupá a půjčila jsem si na auto skoro s minimální mzdou, zvládla jsem to splácet dokud nepřišli opravy a x desítek tisíc muselo na opravy, pak jsem skončila bez práce na úřadu práce. A já pujcku místo toho aby mi mizela jsem ji zacla navyšovat jelikož jsme neměla pomalu na jídlo. Všem jsem tvrdila ze to zvladám ale nezvládala a bylo to horší a horší, jelikož splátky byli vyšší ale nenašla jsem práci ve které bych mohla normálně splácet. Takže jsem našla alespoň nějakou, každopádně pak přišli opravy v domácnosti atd atd a já musela pak platit pujcku pujckou ale nechtěla jsem říct nikomu o pomoc protoze jsem se hrozně styděla ze jsem všem říkala ze to zvladam. Moje rodina řeší furt jen finance ať spoříme a ať si odkládáme a když s tím ze víte jak jste na tom špatně. A víte ze celá vaše rodina má peníze a vy ne a ze jste černá ovce rodiny, nedokázala jsem nic říct opravdu dlouho ani doteď nic neví ale já už nezvladam splácet, mam nebankovní půjčky, mikropujcky i bankovní půjčky a celková splátka je něco kolem 20.000,– měsíčně :(. A chci jít do insolvence aby se mi ulevilo a měla aspoň něco na ten měsíc a celou částku bych měla doplatit do 3 let. Několik noci jsem už probrečela a přemýšlela už i nad sebevraždou (jenze jsem si říkala ze nemůžu rodinu tady nechat s mojima dluhama) Pokud se tak rozhodnu vím ze to musím říct v rodině ale vím ze mi budou nadávat, budou ze mě zklamání a představuju si i to nejhorší a to je to, že mě úplně odříznou. :,(
Za to co jsem si nadelala chci i platit, zkoušela jsem i konsolidaci ale tu mi stále zamítají

Musel z vás o dluzích taky říct v rodině s tím že jste věděli že je zklamete? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13311
5.5.22 12:56

Pokud víš, že je rodina finančně gramotnejsi než ty, tak není od věci za nima jít pro rady. Každý může něco podelat, důležitý ale je, že si to uvědomí a že s tím chce něco dělat. Každej byl mladej a blbej. A kdo říká že ne, tak je blbej dotedka :D

Prostě za nimi s tím dojdi, že řešíš to a to a že potřebuješ pomoc. A chceš to vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
5.5.22 12:57

Pokud dluhy převyšují majetek tak lze dědictví odmitnout. Ale nad tím ani nepremyslej.
Co brigáda? Pokud nemáš děti tak si najdi ještě na víkend nějakou brigádu. Budeš mít peníze navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
5.5.22 13:06

@Cenarius
Je to horší, jelikož jednou už jsem byla za rodinným příslušníkem, ze bych potřebovala finančně pomoct a byl oheň na střeše, částku jsem potřebovala asi 30.000,–
Moje dluhy jsou momentálně ve výši přibližně 400.000,– takže si nedovedu představit co se bude dít teď. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311
5.5.22 13:08

@Lenka383 nebo jim o tom vůbec nic neříkej, však nemusíš. Do insolvenčního rejstříku se určitě dívat nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
5.5.22 13:10

@JancaS84
O brigády jsem se již snažila ale většinou chtějí vícekrát do týdne, nechtějí jen na víkendy, a bývám v práci od 9-18:00 a občas i o víkendu takže bych nemohla ani chodit každý víkend. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
5.5.22 13:14

@Cenarius
Napadlo mě se o tom vůbec nezmiňovat, ale přece jen bych byla vedena v rejstříku 8 let. Obavám se, že by se na to přišlo a mohlo by to byt ještě horší. Už jen skrz to, že moje rodina má známé i ve financích ( já je až tolik neznám)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
5.5.22 14:25

Určitě insolvence..Ano je třeba být po splatnosti aspoň se splátkou 30 dní…Ale mezitím do exekuce nespadneš.. Je třeba mít alespoň dva věřitele. Mám za sebbou insolvenci kterou jsem zaplatila za dva roky na 100% taky se může stát že se někteří věřitelé nepřihlásí…Já takto ušetřila asi 80tis :-) Neboj zvládneš to a zůstane ti rozhodně víc peněz než takto jak to plácáš. Je třeba mít alespoň nějaký příjem. Sepsání žádostí dělají občanské poradny zdarma. poohlídni se na netu určitě něco najdeš. Rodině nic říkat nemusíš. Je jim po tom p*d. Pochybuji že bude někdo projíždět ins rejstřík s tvým jménem a RČ :-) Konsolidace je k ničemu na půjčky které jsou vysoce úrokovány je konsolidace vlastně jen velkou půjčkou s dalšími úroky..to nic neřeší… Ins zastaví veškeré úroky. Opravdu bych se toho nebála. Hodně štěstí :-) a pokud se bojíš reakce rodiny.. když jsi byla v nouzi tak ti nepomohli takže bych jim nic neřekla nemají na to jak přijít… Navíc záznam minimáně v solusu aj. nebankovních rejstřících už stejně máš.. Kdyby po tom někdo pátral už by to dávno zjistil…i ta zamítnutá konsolidace se zapisuje do rejstříků :roll:

Příspěvek upraven 05.05.22 v 14:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311
5.5.22 14:25

@Lenka383 tak rejstřík už máš teďka narvanej k prasknutí, to je tvoje nejmenší starost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28366
5.5.22 14:48
@Lenka383 píše:
@Cenarius
Napadlo mě se o tom vůbec nezmiňovat, ale přece jen bych byla vedena v rejstříku 8 let. Obavám se, že by se na to přišlo a mohlo by to byt ještě horší. Už jen skrz to, že moje rodina má známé i ve financích ( já je až tolik neznám)

No jelikož nepřišli na to v jakém srabu jsi teď, tak insolvence už je trápit nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
5.5.22 19:54

Přesně v takovémhle srabu jsem byl taky, na konci minulého roku. Svoji hloupostí a fin. negramotností jsem roztočil neúnosný dluhový kolotoč. Šly na mě deprese a přemýšlel i trochu nad tím nejhorším řešením, reálně bych to ale nikdy neudělal, právě taky kvůli rodině. Doma jsem se tvářil jako, že se nic neděje i když už pak chodilo běžně i pět dopisů za den (jednou mi přišlo 15 naráz), které přebírala mamka, protože se doma dlouhodobě léčí. Určitě bych si jako první našel solidní insolvenční poradnu, která ti doporučí jak postupovat i když ještě nemáš dluhy po splatnosti (můžu dát dva tipy na konkrétní osoby). Já do toho chtěl jít taky, ale je na mě hypotéka a půl rodinného domu o který by jsme nejspíš přišli. První důležitá věc, ale byla přiznat to doma. Byl to pro ně velký šok, samozřejmě počáteční naštvání, sem tam nějaká poznámka, ale naštěstí to nakonec přijali a mě se pak velmi ulevilo, když už jsem nemusel pokračovat v té nechutné přetvářce. Naštěstí mi nakonec pomohla vzdálenější rodina a vyplatila mi všechny dluhy (skoro 800k). Za to jim budu vděčný do konce života, že to pro mne udělali. V insolvenci bych sice zaplatil míň, ale bylo tam to riziko prodeje domu. Teď jim to postupně všechno splácím a ještě několik let budu splácet. Nezbývá než se z toho pořádně poučit, zatnout zuby a jít dál. Drž se, určitě to taky zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
7.6.22 13:30

Řeším stejnou situaci. Kvůli Covidu jsem přišla o podnikání a abych zvladala splácet, tak jsem si nabrala další půjčky. Nikomu jsem to neřekla, protože jsem se strašně styděla. Snažila jsem se o konsolidaci ale nic, až padlo rozhodnutí INS. Momentálně mám podaný návrh a budou se přihlašovat věřitelé. Můžeš podat hrozící úpadek, tak to mám taky. Ale bohužel tím, že se podá návrh už nesmíš nic splácet a věřitelé stále volají a předávají pohledávky inkasnim společnostem, tam hrozí návštěva vymahace. Protože mi začínají chodit dopisy a mám ještě trvalý pobyt u rodičů, musím to říct, už kvůli vymahacum. Ale pomohlo mi, psychicky, když jsem to řekla tetě a kamarádce. Najednou ze mne kus deprese spadl. A teď už se upřímně těším, až to projde soudem a já budu mít klid od věřitelů. Samozřejmě jsem se do toho dostala sama, tak ať ti to vyžeru ale už aby to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat