Insolvence - navýšení strhávané částky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26.4.22 18:51

insolvence - navýšení strhávané částky

Dobrý den, měl bych dotaz skrz oddlužení. Žadost o oddlužení jsem si zažádal v záři 2021. Už druhy měsíc se mi strhávají peníze z výplaty. Jde o to, že mi přichazí na účet 15 000. A přes všechno to zdražovaní je to malo (hlavně benzin) Lze požadat soud o zvyšení na 20 000? (přijem mám 40-50 000) A celkový dluh 400 000. Děkuji moc za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9202
26.4.22 19:27

Musíš to řešit žádostí na soud a povolují to v případě, že celkové uspokojení bude i tak 100%, tzn. že zaplatíš vše, ale za delší dobu (do 5let), u tebe vychází, že dluh 400 tisíc po cca 30tisících měsíčně splatíš stoprocentně za cca 13-14 měsíců. Takže můžeš soud požádat o PEVNOU SPLÁTKU např. 22tisíc Kč… zbytek ti bude chodit na účet a insolvence se ti o pár měsíců prodlouží, akorát nebudeš živořit… Tu pevnou splátku pak ale budeš opravdu muset měsíčně hradit bez ohledu na to, že třeba omarodíš nebo přijdeš o práci, takže si to pořádně rozmysli. Jako důvod uveď číslo roční inflace a nutnost dojíždění do práce a zdražení PHM. Kopii pošli insolvenčnímu správci. Čili nežádá se o zvýšení nezabavitelné částky (to by mohlo být totiž na úkor věřitelů a mohl bys např. klidně přestat chodit do práce), ale o ÚPRAVU SPLÁTKY a její pevnou měsíční fixaci.. jde o § 407 odst. 3 ins. zákona a musíš tam zásadně velmi přesně popsat tu změnu - kolik projedeš, jak se náklady změnily…
tady máš k tomu judikát https://www.epravo.cz/…u-95579.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat