Hypotéka s žadatelem (co má úvěr)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.5.22 10:04

Hypotéka s žadatelem (co má úvěr)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost se žádostí o hypotéku se spolužadatel. Máme s manželkou zájem o koupi domu na vesnici. Já jsem OSVČ (daňově přiznáníam paušální) a mám půjčku 160 tisíc kterou jsem si bral na rozjezd podnikání (půjčka na osobu ne na IČO)… Jen že k tomu abychom měli našetřené procenta co chtějí banky, nám chybí ještě 150 tisíc. Je reálné získat hypotéku, pokud bych si já půjčil 150 tisíc na sebe (abychom měli potřebnou šumu) a manželka (zaměstnanec na HPP) by žádala o hypotéku s tím že bych byl spolužadatel? Neuškodí nám naopak moje půjčka? Manželčin příjem je 27 tisíc čistého… Děkuji za info a vaše zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4851
1.5.22 10:36

Najděte si dobrého finančního poradce a řešte to s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
1.5.22 10:47

Najdi si finančního poradce. Jinak si to můžeš spočítat sám. Vaše celkový splátky včetně hypo nesmí přesáhnout 40-50% vašich příjmů. Takže si vezmi celkovou čásku hypo, co si budete brát, spočítejte splátku, přidejte současný splátky a hoďte to do poměru s příjmama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
4.5.22 18:25

Půjčka vám naopak uškodí. Na splácení hypotéky musíte mít dostatečnou bonitu. To znamená, že ze svého prokazatelného příjmu můžete dávat na splátky maximálně cca polovinu.

Čili pokud máte prokazatelný příjem např. 100 000 Kč, můžete z toho splácet nejvýše cca 50 000 Kč měsíčně. Pokud už ale splácíte jiný úvěr např. 20 000 Kč, tak už vám zbývá na splácení hypotéky maximálně 30 000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
4.5.22 18:37

Ještě teda abych jenom nestrašil, ale napsal i nějaké řešení.

Buď vám tedy někdo může půjčit třeba z rodiny, takže ta půjčka nebude vidět v registrech. Nebo můžete ručit nějakou další nemovitostí, opět nejlépe z rodiny. Pak nebudete potřebovat mít žádné vlastní prostředky a banka vám půjčí celou částku (a možná i něco navíc).

Třetí možnost: Koupit zatím nějakou jinou levnější nemovitost, kterou si můžete nyní dovolit. Tu pak můžete buď sami po nějakou dobu užívat, nebo můžete pronajímat. Nemovitost se vám bude splácet a vzrůstat na hodnotě. Časem jí můžete prodat a budete mít obrovský ranec peněz, který vám výrazně pomůže s koupí další lepší nemovitosti. Touhle cestou jsem se vydal já a vydělalo mi to tolik peněz, že ani nevím co s nimi a kupuju další nemovitosti k pronájmu ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat