Dluhy přítelkyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 12:37
Dluhy přítelkyně

Zdravím, píšu anonymní diskuzi protože mě zajímá vás názor jsem s přítelkyní od roku 2016. A ona sama ma dvě děti z předchozího vztahu a s toho máme i společně jedno dítě. Takže tři děti dokupy. A zajímá mě názor má cca 150 tisíc korun dluh. A chtěl bych ji pomocí to vyřešit a splatit že bych si ji vzal a šli do insolvence sám mám cca 70 tisíc korun dluh. Zajímá mě váš názor na celkovou podstatu situace vzít si ji nebo nikoliv vzal bych na sebe její dluhy ona mé a do kupy bych to splacel protože ona nemá příjem jen podporu v nezaměstnanosti a alimenty. A máme 2 roční dcerku. Další týden nás čeká u insolvenciho správce který pořadí pomůže. Najde se někdo kdo by poradil pomohl. Sám nevím chci ji pomoc dělám už tak co můžu. Doufám že místo zlých komentářu nebo stylem to bude troll se najde někdo kdo pomůže pořadí jak to chodí a jak by to bylo nejvýhodnější. Všem předem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAstraG
Závislačka 4462 příspěvků 15.04.19 12:41

Rada? Ať jde do práce, co jí v tom brání? A klidně si ji vem, dluhy máte oba, tak je stejně budete muset splatit tak či onak.

Senaida
Kecalka 131 příspěvků 15.04.19 12:44

220 tisíc není zase taková zavratna částka na splácení, vážně to ne zvládnete splatit bez insolvence, která je krajním řešením? sice se „oddluzite“ ale z 10 let si s úvěry ani neskrtnete. Pokud byste si třeba chtěli koupit auto, nikdo Vám nepůjčí. kvůli této částky bych do toho nešla ani za zlaté prase ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 12:48

@AstraG dcerka má 2 roky nemáme hlídání pro dceru a další chodí do školy, školky, stará se doma o děti hlavně tu nejmenší a já chodím do práce. Samozřejmě mi přispívá na domácnost ale nevyžadují to hradním nájem jídlo za všechny a co je potřeba můj čistý příjem je 32 tisíc. Z tohoto důvodu neřeším aby mi něco šála vždy chci ať si to úschova pro děti ať mají cokoliv je potřeba. Nevím miluji ji i přes tyto věci a chci ji pomocí.

iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 15.04.19 12:49

No tak se klidně vemte a dluhy splácej normálně ty ne? Proč jako hned insolvence? :roll:

Marek_04
Kecalka 212 příspěvků 15.04.19 12:50

Nadelala dluhy tak at plati. vubec nechapu proc do insolvece pro par drobnych

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 12:51

@iPodPrd v čem je insolvence nevýhodná?

Monchichik
Echt Kelišová 7767 příspěvků 15.04.19 12:52

Tak ty dluhy nejsou tak velké, abyste je nedokázaly splatit, ne? Navíc za rok budou malé 3 roky, může jít do školky a žena do práce a bude se to splácet lépe. Děti nemusí mít cokoliv je potřeba, nemusí si peníze schovávat, může platit dluhy…

ka2ka
Extra třída :D 14573 příspěvků 15.04.19 12:53
@Anonymní píše:
@AstraG dcerka má 2 roky nemáme hlídání pro dceru a další chodí do školy, školky, stará se doma o děti hlavně tu nejmenší a já chodím do práce. Samozřejmě mi přispívá na domácnost ale nevyžadují to hradním nájem jídlo za všechny a co je potřeba můj čistý příjem je 32 tisíc. Z tohoto důvodu neřeším aby mi něco šála vždy chci ať si to úschova pro děti ať mají cokoliv je potřeba. Nevím miluji ji i přes tyto věci a chci ji pomocí.

a co brigáda nebo práce na proti směnu? brát insolvenci kvůli takové částce mi přijde zbytečné

free333
Generální žvanilka 23382 příspěvků 15.04.19 12:53
@Anonymní píše:
Zdravím, píšu anonymní diskuzi protože mě zajímá vás názor jsem s přítelkyní od roku 2016. A ona sama ma dvě děti z předchozího vztahu a s toho máme i společně jedno dítě. Takže tři děti dokupy. A zajímá mě názor má cca 150 tisíc korun dluh. A chtěl bych ji pomocí to vyřešit a splatit že bych si ji vzal a šli do insolvence sám mám cca 70 tisíc korun dluh. Zajímá mě váš názor na celkovou podstatu situace vzít si ji nebo nikoliv vzal bych na sebe její dluhy ona mé a do kupy bych to splacel protože ona nemá příjem jen podporu v nezaměstnanosti a alimenty. A máme 2 roční dcerku. Další týden nás čeká u insolvenciho správce který pořadí pomůže. Najde se někdo kdo by poradil pomohl. Sám nevím chci ji pomoc dělám už tak co můžu. Doufám že místo zlých komentářu nebo stylem to bude troll se najde někdo kdo pomůže pořadí jak to chodí a jak by to bylo nejvýhodnější. Všem předem děkuji.

150 000 dluh má kdekdo a normálně to splácí…

Proč nejde přítelkyně do práce?

iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 15.04.19 12:54
@Anonymní píše:
@iPodPrd v čem je insolvence nevýhodná?

Pro vás v ničem, pro věřitele pěkná svi*árna :pankac: (to říkám jako někdo, kdo díky té slavné insolvenci neuvidí svoje ukradené peníze :cert: ). Takže jo, nadělejte si dluhy a pak si je nechte odpustit, jen tak dál :potlesk:

Uslava
Kecalka 356 příspěvků 15.04.19 12:56
@Anonymní píše:

Nevím, jakou máš práci, ale nemohla by ona jít někam na brigádu potom, co ty z práce přijdeš a ty se postaráš o děti? Nebo by mohla pracovat o víkendech? Já bych svému synovi nedoporučila si jí brát teď. Určitě bude dobře, když si pomůžete navzájem a až budete mít zaplaceno, klidně uzavřete manželství. Máš čistého dost peněz, ona má jistě alimenty a rodičák, z toho se dá jistě dost zaplatit. Doporučila bych počkat na řešení od insolvenčního správce. To je odborník a poradí asi nejlépe.

Uslava
Kecalka 356 příspěvků 15.04.19 12:58
@iPodPrd píše:
Pro vás v ničem, pro věřitele pěkná svi*árna :pankac: (to říkám jako někdo, kdo díky té slavné insolvenci neuvidí svoje ukradené peníze :cert: ). Takže jo, nadělejte si dluhy a pak si je nechte odpustit, jen tak dál :potlesk:

Když půjdou do insolvence, tak ty dluhy zaplatí skoro celé. Nejsou tak veliké. Jen nebudou platit penále atd. Proč jsi si peníze nechal ukrást?

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 15.04.19 12:58

Snažte se to splatit, není to horentni suma. Vyděláváš celkem slušně, tak už jen třeba přítelkyni poslat na brigádu? Samozřejmě když by se měl kdo postarat o děti, buď ty nebo příbuzní.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 15.04.19 12:59

Osobně si myslím, že vám společné oddlužení nepovolí. Vaši věřitelé by byli poškozeni. Co takhle nejdříve uhradit své dluhy a následně přítelkyni pomoci vyplácením důchodu (ke kterému se smluvně zavážete., aby se mohla oddlužit. Zní to blbě, ale v daném případu před svatbou už uvažovat o rozvodu, pak vzniknou otázky jako co je osobní dluh, co spadá už do SJM atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama