Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj, za 2 měsíce letíme do Athén. A zvažují, zda vzít s sebou klasický kočár a nebo golfky.
Máme TUG2, je sice snadno složitelný, ale velky. Je pohodlný a praktický, ovšem na přenášení těžký. Projede všechno
Anebo golfky, jenže u těch se mi nelíbí jak „drncaji“ a nevím zda je rozumné aby v nich strávil syn týden v 15 měsících. Je ovšem zase výrazně praktičtější - do letadla, a i celkově na přesuny
Ale zase si říkám, že nevím jak tam vypadají cesty, zda to tam golfky vůbec zvládnou.
Připadám ilustrační foto kočárku, které máme ![]()
Byly jste některé v Athénách, s dítětem nebo bez? Který kočárek byste si vzaly raději?
A teď babo raď.
Já vždycky létala s polohovatelnými golfkami, měla jsem je skoro do úplného lehu a holky tak cestovaly od 12měsíců
svůj kočárek jsem brát nechtěla, měla jsem strach, že ho zničí v letadle..
@kakadel já prave kvůli dovolené u kluka kupovala Valco - má teda větší kola 8” a 10”. Klasicky kočár je 10&12” a to tvoje je tank
s takovým hrkatkem bych nejela s ohledem na to, ze takhle malé dítě v něm tráví plno času vc spanků a ani pro me by to nebylo komfortní.
@lucynka25 No, to je další věc. Zrovna TUG2 není úplně nejlevnější záležitost ![]()
@hospodki ja právně vnímám to samé, že ten komfort je úplně mimo
já ho defacto používám jen na krátké cesty do krámu nebo treba na úřad, na poštu. Prostě na krátké přesuny.
@kakadel nebo zkusit z druhé ruky vzít třeba to valco? Nebo nemá na pujceni nějaká kamarádka? Je to takový kompromis. Je lehci a skladnejsi a zároveň je to kočár pohodlný pro oba a jde do lehu. Já tenkrát po 2 týdenní dovolené už uklidila velký kočár a používala jen to V.
@hospodki další kočár už mi doma neprojde a bohužel žádnou kamarádku s tak malým dítětem nemám. Takže bez šance ![]()
@kakadel jako já bych na víkend s chodicim dítětem jela klidně s nositkem, ale mám prisavku
Jednoznacne Thule.
S cimkoliv jinym se zblaznis.
Byli jsme kdysi u more se Summitem a pohodli nade vse. V letadle ho nikdo neomlatil, pokud jo chces, zabal kocar do smrstovacky.
Jako pokud toho chcete co nejvic videt, budete furt nekde v trapu a dite bude v kocaru skoro „bydlet“. Nehlede na veci, ktere tam naskladas.
Uvazovat v teto situaci nad golfacem mi prijde uplne mimo.
@hospodki, my jedeme na delší pobyt, na týden právě
Syn zatím nechodí. A nosítko nemám a nechci ![]()
Příspěvek upraven 16.01.23 v 11:41
@Lucie_Sx no, spíš o tom uvažoval přítel ohledně praktičnosti. Já to taky vidím spíš na TUG ![]()
@Lucie_Sx my byli v létě v Chorvatsku s TUG a právě to někdy bylo dost náročný, co s týče vstupů a různých schodů. S golfkama by to bylo asi jednodušší. Ale furt to pohodlí dítěte u mě převažuje.