Do čeho zavinout čtyřměsíční miminko?

70
28.11.20 15:02

Do čeho zavinout čtyřměsíční?

Hezkou sobotu :kytka:
Jdu se poradit, do čeho zavinout čtyřměsíční miminko. Malému jsou právě 3,5 měsíce. Stále potřebuje být na spaní zavinutý včetně rukou. Rukama se ruší a budí se, případně si je cumlá a pak se rozčiluje, že z nich nic neteče. Přes noc je na střídačku u mě v posteli nebo v klasické šněrovací zavinovačce, která už mu je ale malá.
Někdo mi nedávno poradil péřovou zavinovačku podle Evy Kiedroňové. Koukala jsem k nim na e-shop a ten větší rozměr 100×100 doporučují do šesti měsíců, takže to už máme jen dva měsíce. Navíc je to celkem drahé, tak se mi to nechce pořizovat, pokud by to bylo už jen na dva měsíce. Máte s tím někdo zkušenost, jestli se dá používat případně i déle? Nebo jak spinkají vaše přibližně stejně stará miminka, která jsou také radši nějak zavinutá.
Děkuji za tipy a zkušnosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
821
28.11.20 15:09

Zkus mrknout na swaddlery od Lodgera, super jsou jak materiálem, tak tím, že mají široké využití, je to vlastně hlavně rouška, ale klidně lze použít právě i na zavinutí, jako dečka atd. Já s prvním dítětem využila na max, teď s druhým pokračujeme a jsem fakt ráda, že máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.11.20 15:21

@Bebeluska8 Děkuju za tip. Koukám na to, že to je osuška. Takže do té osušky normálně zavinout s rukama a pak přikrýt ještě nějakou dekou? Vůbec si teď nějak nevím rady, v čem mám syna dávat spát. Je to sice už druhý syn, ale první se narodil na jaře, takže touhle dobou už spal jen v lehkém spacáčku, navíc zavinování nepotřeboval. Druhý syn ho ale potřebuje.
Přemýšlím ještě o té péřové peřince, že by mu vydržela dýl a zároveň by si v ní teď mohl udělat i hnízdečko. Ale nějak v tom teď úplně plavu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2686
28.11.20 15:35

A co tetra plena? Ja ji stridala s velkym satkem (plazovym).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.11.20 15:44
@luci.no píše:
A co tetra plena? Ja ji stridala s velkym satkem (plazovym).

Ano, ale jak ho přikrýt, aby se neodkopal? Plenou jsem mu zavinovala ruce na začátku, když byl novorozenec a pak dala ještě do té zavinovačky, která nebyla tak pevná. Už jsem to ale přestala dělat, protože jak se víc hýbe, tak se mi stalo, že jsem ho našla s těmi cípy plen omotanými kolem krku, tak jsem plenu přestala používat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3853
28.11.20 16:13

@Rhoda

Já jsem používala zavinky od Swaddleme a byly fakt super. Dělají dvě velkosti, menší pro novoška a větší pro větší mimčo. Měla jsem obě dvě, nejdřív menší, osvědčila se, tak jsem pak kupovala ještě tu větší, zavinovala jsem ho takhle 6 měsíců a když už nebylo potřeba zavinovat, tak jsme z toho hezky plynule přešli na spací pytlík, ve kterém spí do teď (bude mít 4 roky). Z tetra pleny se vysvobodil velice rychle, to nemělo význam.

Mrkni na odkaz:
https://www.stesti-zdravi.cz/…rava-zdarma/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19311
28.11.20 16:17

@Rhoda Mame jak peroveho dracka, tak maxi draka. Oboji se da pouzit ve variante, ze zavines jen telo, vydrzi dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19311
28.11.20 16:25

@Rhoda a ted tedy mame mesicni dite, prvni dite bylo extra zavinovaci, na to jsem jeste perovou zavinovacku nemela, pamatuji si, jak jsem zasivala rukavy u spaciho pytle. K te perove zavinovacce, zkus kouknout na bazar, kdyz to diteti nesedne, prodas to zpet. Original od EK se prodava dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22869
28.11.20 16:54

Dá se balit do tetra plínky (ta velká, co se používá jako osuska). Ja si proste ušila velké zavazovaci zavinovacky. Nejstarší dceru jsme vazala do 10. měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.11.20 16:54

@Cuddy Děkuju za zkušenost ohledně zavinovaček od EK. Na bazarech jsou hlavně dráčci, ale maxi dráčci nic moc, tak asi koupíme. Ten maxi dráček by měl tedy asi vydržet i dýl než do těch inzerovaných šesti měsíců, když nechám venku nohy? Nadávám si, že jsem to nepořídila hned před narozením, ale první syn zavinování nepotřeboval a rychle přešel na spacák, tak mě to nějak nenapadlo. A řeším to až teď, když malý vyrůstá z těch klasických zavinovaček a už se právě trochu zdráhám do toho dát tolik peněz. Ale asi ještě zainvestujem. Klidný spánek nás všech je nezaplatitelný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
28.11.20 17:12

Řeším úplně to samé. Mám peřinku od EK ale z té ty ruce vyškrábe ven… Takže zatím to řeším takto…
https://www.mall.cz/…6-85-kg-pink?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
28.11.20 17:18

Každopádně EK 100×100 taky pořídím (ta se hodí vždycky), asi novou protože na bazarech se skoro neobjevuje.
Minule byla na sbazaru za 1500,– plus dva potahy, ale jak jsem napsala, už byla pryč (první den).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19311
28.11.20 18:27

@Rhoda jak jsem psala, zavinuji mesicni, ale hraje si s malym drackem i 2,5 lete dite a kdyz ma venku nohy, tak je pekne zavinute. Tato zavinovacka nefixuje nijak pevne ruce, ale je proste fakt moc prijemna. Ja mam oboji a male dracky mam na spani a velkeho na odpocinek pres den. Ten velky je opravdu dost velky jako zavinovacka, spis je lepsi na to hnizdo a jako zavinovacka pak ten maly. Ono to totiz opravdu bohuzel chce mit zavinovacky dve a stridave je vetrat, neni to uplne levna vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
28.11.20 21:13
@Rhoda píše:
@Bebeluska8 Děkuju za tip. Koukám na to, že to je osuška. Takže do té osušky normálně zavinout s rukama a pak přikrýt ještě nějakou dekou? Vůbec si teď nějak nevím rady, v čem mám syna dávat spát. Je to sice už druhý syn, ale první se narodil na jaře, takže touhle dobou už spal jen v lehkém spacáčku, navíc zavinování nepotřeboval. Druhý syn ho ale potřebuje.
Přemýšlím ještě o té péřové peřince, že by mu vydržela dýl a zároveň by si v ní teď mohl udělat i hnízdečko. Ale nějak v tom teď úplně plavu :nevim:

Primárně osuška, ale já ji tak vlastně používám jen v nouzi, jinak opravdu spíš jako deku. Zavinout pak ideálně tak, že složím na trojúhelník a pak už klasika, levý cíp, spodní cíp a pravý cíp a je zavinuto. Já se přiznám, že ani u jednoho dítěte přikrytí neřeším vůbec. Starší syn to ani nemá rád, zavinutý byl většinou naopak v bdělém stavu, peřinu vždy odkope, spací pytle nesnese, už jsem si zvykla, že spí prostě odkrytý - to mu musí být jooo zima, aby si vyžádal přikrytí. Mladší má zavinutí na spánek radši, ale já nechávám spát prostě jen zavinutého bez dalšího přikrytí, teplotu máme přiměřenou a studený nikdy není, na rukou ani na zátylku. Uvidím ještě, co přinese zima :nevim: ale osobně m větší hrůzu z toho, že se miminku povede se nějak zadusit dekou, než z toho, že by mu mohlo být trochu chladno, zvlášť když doma držíme celkem teplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
29.11.20 06:41

Já používala Bo Jungle b-wrap organic u obou dětí a byla na svázání skvělá. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat