Co dělat s miminkem, které nespí?

1961
26.11.20 08:52

Co dělat s miminkem které nespí?

Zdravím mám otázku. Naše skoro čtyřměsíční přes den skoro nespí. Dává si maximálně 3*20min a víc ani ň. Už od miminka nespala. Pamatuji si jak jsem se jí ve dvou týdnech snažila marně uspat po té co byla vzhůru skoro dvě hodiny. Nepomůže nic.. Houpání, kočárek, vychazka, šátek… Prostě po 20 min. Je vzhůru a vyspana… Problém je co s takovým mimcem dělat když je vzhůru. Nesnese být chvíli sama. Potřebuje pořád zabavit. Takže to i náš vypadá následovně. 5m pod hrazdou 10 min houpatko 10 min cvičení na Balone, 10 minut pase, 10 min houpání v kočárku, 10 minut na ruce, 10 minut k zrcadlí, postel, paci paci aj, polohování zpívání..atd atd.. Jakmile si ji nevšímám chvíli tak začne kňourat a za chvilku je řev. Psychicky a fyzicky mě to strašně vyčerpává. V noci spí taky nic moc usne v 8 v 1 je vzhůru na mliko pak musím hodinu houpat… Než pak usnu tak v 5 vstává… Není možno ji už uspat. Přijde mi že má někde záložní baterie neboť to není možné. Nejenom že doma nic neudělám to už jsemsi zvykla na permanentní binec.. Ale ani nestíhám jist ani hygienu nic… Už jsem a to její knourani alergická… Zkoušela jsem ji dávat při prvním náznaku únavy uložit… Ale prostě ona spát nebude… Ani na vychazky to není po 20 min v kočáre se vzbudí začne kňourat s když vidí že žádná akce nebude tak začne řvát a řve klidně hodinu dokud bych ji z kočáru nevytahla. Po několika pokusech ji utahat aby spala to dopadlo tak že já v 11 už ryla hubou v koberci a ona se na mě smála z postýlky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10171
26.11.20 09:05

Neuděláš nic, prostě nemá potřebu tolik spát. Je to mimino :nevim: Takhle to nebude pořád neboj, musíš prostě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
26.11.20 09:11

@arinecka já vím že stim nic neudělám jen jsem chtěla radu na nějaké aktivity které by šli s takovým miminkem dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10171
26.11.20 09:15

@Ufinka87 Co šátek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
26.11.20 09:22

@arinecka nic moc neumím to uvázat aby u něj nepadala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
26.11.20 09:45

@Ufinka87 hrazdičku, hrací deku… jinak jí prostě chvilku nechat kňourat, pokud to není vyložený řev…aspoň dodělat činnost, co děláš…já jsem třeba i často s dětma zalehla do postele a prostě tam jim podávala hračky. hrála si s dudlíkem, kousátkem a u toho odpočívala, a u syna bylo časté buzení do půlroku kvůli bolení bříška…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
26.11.20 12:39

Jestli neumíš šátek, zkoušela si nositko? Třeba by zabralo, pokud mala chce byt u tebe ;) jinak ja taky syna prvních par měsíců více méně měla na ruce, a taky Toho moc nenaspal :/ ono až zvládne víc akce sama tak ji to třeba unavi a usne lépe… U nás děti hodně bavily kontrastní knížky, obrázky, proste něco na prohlížení. Co třeba si ji dat na chvíli do houpatka do kuchyně aby na tebe videla, mluvit na ni nebo zpívat a u toho uvařit ;) S tím spaním v kočáru me napadlo jestli třeba není moc nabalena a je ji vedro tak ji to nevyhovuje - nebo naopak zima, muže to byt cokoliv. A doma ji davas do postýlky nebo spi u tebe? Kdyby sis ni chodila lehnout, třeba vydrží dyl…Ale obavám se ze tohle je proste období které musíš vydržet 8o za par měsíců se ti začne plazit a pak už to bude taky o něčem jiném ze se zabavi lip sama ;) pevný nervy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
26.11.20 13:04

Totéž u nás, písničky, básničky, nošení, hrazda, bříško, koupání, kojení :D kdykoli ale vidím, že chvilku se zabaví sama, nechám ji být a pak si s ní povídám, jak se jí líbily hračky atd. Taky činnost, kterou dělám, dodělám, i pokud pláče. Třeba si dodělám kafe, dovyndám sušičku… Pak taky ji učím režimu, denně „po obědě“ zatáhnu žaluzie, pustím šum a kojím v leže, třeba půl - 3/4 hodiny s ní ležím, ona se pak pustí a usne tvrději a vydrží někdy chvíli spát. Nebo u večeře, jeden z nás ji nosí druhý připravuje večeři, pak ji dáme do houpací židličky a jíme a houpeme ji, máme ji aby na nás viděla. Tuhle jsem jí četla z učebnice dětským hlasem, vydržela poslouchat 2 kapitoly :D sprchuju se s ní - dám do autosedačky naproti sprše, aby viděla a stíhám i vlasy. Fénuju u houpačky (máme závěsnou ve dveřích). Obědy většinou kupujem, nákupy zajišťuje muž. Venku v kočárku chvíli řve, pak naštěstí usne. Hodně ji obleču a dám boudičku dolů, jezdím pod stromy a u domů, aby měla na co koukat. Včera muž vzal dítě ven, tak jsem rychle uklidila kuchyni a koupelnu a přebrala její oblečení, co je malé. Máme robotický vysavač. Jim částo při kojení. A když je jó nouze, pustím na youtube video s koťaty nebo ovečku shaun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
26.11.20 14:33

Šátek nebo nositko. Dej si ji tam a dělej, co potřebuješ. Já jsem dceru doslova odnosila prvních asi 7 měsíců, než se naučila sedět, lozit, stoupat. To už pak byla schopna si najít nějakou zábavu a neřvat pořád. Měla jsem ji prostě permanentně v nositku, dělala s tím všechno, i na záchod jsem se s tím naučila. Vaření, úklid, starší děti, školka… prostě všechno. Ona byla u mě spokojená, já jsem.byla spokojená, že nerve. Byla to teda pěkná makacka, ale lepší než neustálej řev, není jediné dítě doma, nemohla jsem se věnovat jen jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.11.20 15:00

Tohle bylo přesně u nás…teď v osmi měsících je to lepší, vydrží 5 minut sam :D Na kočárek se mi jen práší. Musela jsem se naučit se šátkem…jo je to makačka, syn už má od 5 měsíců deset kilo…ale byla jsem šťastná, že nerve. Pozitivum? Dobrá fyzicka a o pět kilo lehčí než před otěhotněním. Asi jsem moc nepotěšila…ale bude to lepší…syn taky nespal (to má dodnes), ale začne se více usmívat, více hýbat, více zajímat a bude lépe :hug: Tohle se musí prostě přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
26.11.20 16:41

Zkus nositko, jak radi holky. Ale treba syn ho nerad a taky je nespavec. Byla jsem (a stale jsem) hotova jako ty. Je mu skoro 11m. Pres den spi cim dal lip = usina celkem pravidelne a uz je to treba celkem 3h za den. Byvalo to jak pises. Usne ale jen v kocare, s vyjimkama. V noci spu hur a hur. Doufam, ze to zmeni odstaveni, ale moc tomu nedavam. Zkusila jsem uz vsechno. V dobe kolem toho 3-4m jsem byla zrala na blazinec, ani zuby jsem si kolikrat rano nevycistila a dohanela jsem to pres den. Casem si alespon chvilku umi „hrat“ = demoluje byt a je mi to fuk :mrgreen: uz jo. Obrn se trpelivosti, ja zdrhala spat k rodicum, syna jsem jim dala do kocaru a zalezla jsem treba na hodinu do postele. Jinak bych tech 11m asi neprezila. Ted je vzhuru treba 10× za noc. Resim to kojenim vleze, jinak bych zdechla… Drzim palce, at zabere nositko :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
26.11.20 20:53

Měli jsme to podobně. Časem si těch 20-30 min trochu natáhnul. Hodně pomohl šátek. A prostě vydržet, no.
A jinak problém s nespavostí řešíme pořád (má 4,5 roku). V noci nespí dostatečně dlouho na to, aby mu to stačilo, a odpoledne uspat ho je hodně náročné, často nemožné. Takže spí málo, což by samo o sobě nevadilo, ale nestačí mu to.
Ale tak to samozřejmě může mít každé dítě jinak.
Chystám se teď přečíst S láskou o dětském spánku a taky Klidné spaní a ukládání. Třeba tam budou nějaké dobré tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
28.11.20 14:19

Musis sa viac snazit. Ako ma z neho vyrast inteligentny a normalny clovek bez spanku? Proste mas narocne dieta, tak sa musis viac snazit. Ja mam tiez takeho syna. On bol nervozne a drazdive dieta plus mal este aj tichy reflus a koliky. Bol schopny cely den nespat. Kocik neznasal. Nepoznam take ze by sa sam hral v postely aspon 1 min.
Zabrala kontaktna vychova, vela nosit v nosici, hned reagovat na jeho potreby, vsetky denne spanky pri nom lezat. Zvysoka som s*ala na domacnost.
Uz ma 1.5 roka a davno z toho uz vyrastol. S poviem ti, bol to najlepsie investovany cas v mojom zivote. To dieta sa krasne ukludnilo, teraz je to vysmiaty, samostatny a inteligentny chlapcek. Neviem aky by bol, keby som to tak nehala. Ale pevne verim, ze tento boj stal za to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
28.11.20 16:31

@Gita17 nechápu jak víc bych se měla věnovat. Celou dobu co je vzhůru jsem s ní.. Bavím jí, hraju si s ní, nosím konějším.. Tak nevím jakou váhu má rada že bych se měla víc snažit… Tak by mě zajímalo co si mám pod tím představit? Ano je náročná ne zněním to, ale chtěla jsem nějaké rady co víc ještě s takovým miminkem dělat… Musíš se víc snažit je Teda hodně široký pojem… Spát s ní se snažím ale bez úspěchu… Spíš mi přijde větší problém to že tak málo spí než to, že bych měla obavu že se jí dostatečně nevěnuji… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
28.11.20 18:20

@Ufinka87 hele nic si z toho nedej. Kdyby mi nekdo v te dobe, kdy bylo klukovi 3-4m napsal, ze se musim vic snazit, tak bych mu ukousla hlavu :mrgreen: jsou holt takove matky roku, co vse delaji nejlip. Ono kdyz zkusis vse a dite proste neusne a kdyz ano, tak na 20min a kazdy tvuj hlubsi nadech ho probudi, tak tato rada je dost mimo. Osobne neznam mamu, ktera by se nesnazila, aby z jeho ditete vyrost spokojeny vyrovnany clovek (krome nejakych polodebilek, co samy mnoho nepobraly). A ta inteligence je cista genetika, tam muzes pak jen prohlubovat vzdelavanim. Klid. Zkus to nositko a taky pomuze postupne, jak bude dozravat. Mam porad narocny mimco, byl hodne nespavy, fakt moc drazdivy, sledovali ho na neurologii, a cas to zlepsuje. Knuci a zada 110% pozornost porad, ale proti breznu, dubnu je to uz krasna spoluprace. Drz se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat