Do jaké školky dát dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Moncicak22
Povídálka 24 příspěvků 03.08.19 08:36
Do jaké školky dát dítě?

Ahoj, mám téměř 2letou dceru a příští rok půjde do školky, ale já nevím jakou vybrat. První školka je ve vesnici, kterou máme hned pod kopcem, kamarádka tam nedávno dávala svoje dítě a prý je to tam takové rodinné, to dítě, které tam přijde poprvé tak se mu i trošku více věnují a s učitelkami se dá na všem domluvit. Druhá školka je taky blízko, je i ve městě kam bude chodit do školy. Bude tam chodit víc dětí a tady si říkám, že až půjde do školy bude ty děti znát a může tam už mít kamarády a ten přechod na základku nebude takový problém. Malá je trošku cíťa a asi i bude trošku introvertnější po mě a já teď právě nevím jak se rozhodnout, jestli vybrat menší školku s „rodinnějším“ kolektivem nebo tu druhou, kde se s ní asi moc „mazat“ nebudou, ale bude tam znát všechny ty děti. Zase na druhou stranu si říkám, že tady by se mohla víc ostřílet. Proto se Vás chci zeptat podle čeho jste se rozhodovali, co bude pro to dítě nejlepší. Jinak to rozhodnutí je na mě, přítel to moc neřeší.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Alušáček
Závislačka 3961 příspěvků 03.08.19 08:42

@Moncicak22 Vybrala bych školku ve městě, neznamená, že když je to velká školka budou učitelky furie a dětem se nebudou věnovat. Moje dcera chodí do školky kde je 7trid, učitelky máme skvělé a obzvlášť ten první rok o dětičky opravdu pečovaly.

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 03.08.19 08:43
@Moncicak22 píše:
Ahoj, mám téměř 2letou dceru a příští rok půjde do školky, ale já nevím jakou vybrat. První školka je ve vesnici, kterou máme hned pod kopcem, kamarádka tam nedávno dávala svoje dítě a prý je to tam takové rodinné, to dítě, které tam přijde poprvé tak se mu i trošku více věnují a s učitelkami se dá na všem domluvit. Druhá školka je taky blízko, je i ve městě kam bude chodit do školy. Bude tam chodit víc dětí a tady si říkám, že až půjde do školy bude ty děti znát a může tam už mít kamarády a ten přechod na základku nebude takový problém. Malá je trošku cíťa a asi i bude trošku introvertnější po mě a já teď právě nevím jak se rozhodnout, jestli vybrat menší školku s „rodinnějším“ kolektivem nebo tu druhou, kde se s ní asi moc „mazat“ nebudou, ale bude tam znát všechny ty děti. Zase na druhou stranu si říkám, že tady by se mohla víc ostřílet. Proto se Vás chci zeptat podle čeho jste se rozhodovali, co bude pro to dítě nejlepší. Jinak to rozhodnutí je na mě, přítel to moc neřeší.

Já chodila do malé vesnické školky a bylo to fajn. U nás rozhodla malá vzdálenost do školky a sympatické učitelky. Po roce vidím, že jsem se rozhodla správně.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 03.08.19 08:53

Ty děti z té vesnické školky půjdou do školy kam? Nejspíš ve městě možná i do stejné jako ty z městské školky

Uživatel je onlineKačus82
Kelišová 7041 příspěvků 03.08.19 08:54

Nas chodil do soukr male skolky a bylo to supr, tim ale nechci rict, ze obri skolka nemuze byt dobra. Kvuli ostrileni bych ji ale zbytecne nikam nedavala, je malicka, ona to stihne ve škole a casu ma fakt dost

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9876 příspěvků 03.08.19 08:56

Jestli je cíťa, tak rozhodně do malé školky v místě domova. Ve třech letech je na otrkávání fakt malá. Až půjde do školy, tak už bude větší a bude přechod zvládat líp než teď šok, že je pryč od maminky. Známé prostředí jí teď v adaptaci pomůže.

Moncicak22
Povídálka 24 příspěvků 03.08.19 08:57

@ka2ka ta vesnická školka je spojená i se základkou do 5. třídy, většina bude zůstávat tam, do města pak přechází až na druhý stupeň.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 03.08.19 08:59
@Moncicak22 píše:
@ka2ka ta vesnická školka je spojená i se základkou do 5. třídy, většina bude zůstávat tam, do města pak přechází až na druhý stupeň.

tak jestli je citlivá nechala bych jí na vesnici, oni si učitelky ze školky s učitelkama ze školy vymění info o dětech a budou za nimi chodit takže pro ní to nebude pak takový šok, alespon u nás to tak funguje

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 03.08.19 09:08

Jednoznačně menší školku.

Přístup je to citlvié dítě, je potřeba se s ní nemazat nemusí vést k posílení dítěte, ale i k jeho zlomení. Ve rčení co tě nezabije, to tě posílí se zapomíná na všechny ty, co to „zabilo“.

A jestli pak je možnost malotřídky na první stupeň, tak to je ideální - malotřídky jsou skvělá věc.

Navíc chceš aby měla kamarády z vesnice, kterou máte pod kopcem, aby měla s kým trávit volný čas. A to co nejdýl - tedy minimálně do páté třídy - to je ten způsob dětství, kvůli kterému se lidi na vesnici stěhují.

Uživatel je onlineKačus82
Kelišová 7041 příspěvků 03.08.19 09:11
@Moncicak22 píše:

Je, ja bych ji tam nechala. To mame tady taky, pry skolnik vodi deti na autobus a kucharka je vyzvedava nebo tak neco. Vsichni se znaj z tech vesnic. U nas kvuli dojizdeni a stridavce monstrozni skola…no…otrkal se, no, ale jsem rada, ze sel az v sedmi :? Ted budeme mirit na nejaky gympl, protoze na te nasi otrkavaci zakladce je uz druhy stupen hodne vostry, ale to je uz mimo tema

korneli
Kecalka 272 příspěvků 03.08.19 09:15

Dala bych do menší vesnické školky.

Aliik
Echt Kelišová 8510 příspěvků 03.08.19 09:43

Taky bych dala do menší vesnické a přechod na ZŠ vůbec neřešila. Obě dcery dokonce vozím (a vozila jsem) do rodinné malotřídky, je to tam úžasné. A to máme větší školku blíž. Na ZŠ se starší dcera začlenila úplně v pohodě během pár týdnů, byly tam děti nejen ze spádové školky, ale půlka odjinud ;)

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 03.08.19 10:32

Za mě jednoznačně menší školka a pokud máte tu možnost, tak pak ji tam nechat na ZŠ do té páté třídy. Děti z těchto škol bývají velmi dobře připravené na přechod na druhý stupeň na jiné škole a jsou i úspěšní v přijímačkách na osmiletý gympl.
Ještě bych popřemýšlela, kam chodí děti z blízkého okolí bydliště. Je fajn mít v sousedství děti, které znám zároveň ze školky/školy.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16554 příspěvků 03.08.19 10:38

Do mensi skolky a kdyztak zkusit prehodit na posledni rok skolky, pokud by deti z te male sly jinam.

Kelsey
Hvězda diskuse 46607 příspěvků 03.08.19 11:10

Mam a mela jsem deti ve skolce, kde vyrustaji mezi budoucimi spoluzaky. Takze jsou spolu od skolky a minimalne po konec devate tridy a par se jich oddeli koncem pate tridy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama