Do kolika pouštíte 15 leté dítě ven?

24
26.10.20 16:40

Do kolika pustit 15 leté dítě ven?

Do kolika pouštíte svoje 15 leté dítě(holku) ven? Hlavně teda v zimě, když je tma už v 17.00? A kdy zas v léte?
(Já nejsem rodič, ale to dítě, momentálně mě v létě pouští do 19.30 a v zimě do západu slunce, zdá se mi to až moc přísné na to, že jsem nikdy neměla žádný průšvih.) :,(

Příspěvek upraven 26.10.20 v 16:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
998
26.10.20 16:41

Ona se po tmě neumí vrátit domu nebo proč řešíte v kolik je tma? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
26.10.20 16:43

@Alkata Jde o mě, já nejsem rodič

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
26.10.20 16:45

Tak 15 je už dost a kdyby vás náhodou napadlo jí chtít mít doma hned jak rozsvítí lampy, vděčná moc nebude. Já měla v 15 už takovou tu volnost, že jsem mohla přijít kdy jsem chtěla, protože rodiče věděli, že nejsem pitomá a nic neprovedu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
26.10.20 16:46

Tak třeba ja musela byt v 7 doma a to bylo uplne jedno, jestli je tyden nebo vikend, jestli je zima nebo leto… stvalo me to, ale vim, ze moje deti budou mit taky urceny nejaky cas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6893
26.10.20 17:05

Je nouzový stav, nepouštět vůbec.

Mimo nouzový stav dle domluvy a zodpovědnosti dítěte. Takhle staré děti mám 13, 15 a 17), nějak nepamatuji, že by byl s domluvou jakýkoli problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12107
26.10.20 17:16

Když chodí do školy, tak v týdnu do těch 7 - 8 hod, o víkendu klidně do 11.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
26.10.20 17:20

V týdnu max do 20h s tím, že do školy je vše hotovo a o víkendu do 22h a muset být informována, kde se nacházíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
26.10.20 17:36

Mám teda mladší děti, v zimě jim bude 13, ale do půl šesté nebyly doma ani v první třídě. Teď mohou být venku do 21 hodiny, pokud je druhý den škola, je podmínkou, že mají vše připraveno do školy, pokud nemají, tak do 20 hodiny. A o prázdninách je to na domluvě, už se párkrát stalo, že byly venku i do půlnoci, protože byla nějaká akce nebo k tomu byl jiný důvod. Všechno je u nás prostě na domluvě, ale dokážu si představit, že bydlet msíto na vesnici někde na velkém městě, že by to pak bylo všechno jinak, v jejich věku myslím. V 15 už doufám, že to budu moci nechat pouze na jejich uvážení uplně a to klidně i ve městě. Ale prvně se podle toho musí taky chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
26.10.20 17:48

@Policajtka Abych rekla pravdu, tak me rodice zhruba od 15let nic nezakazovali. Nemela jsem zrovna dvakrat krasne detstvi, ale rodice me brali jako dospelou sobeatacnou zenu, i presto ze me moc milovali a moc se o me bali kdyz jsem nejam sla, tak vzdy rikali: no je to tvoje vec, jen davej na sebe pozor. Snad parkrat mi rekni v tydnu at jsem treba do 23:00 doma. Duverovali mi, a na discoteky jsem chodila od 14 a jsem jim ua to vdecna. Nekdo tuto vychovu neuznava ale mne, to prospelo. Zivot me naucil a za to jak me respektovali jsem ji vdecna. Byla jsem vymodlene dite a tatinkova holcicka a stejne mi davali prostor. Ale vratit zpatky detstvi treba do veku 4-12 let bych nechtela.. Hold mas rodice prisný, ty to asi neovlivnis, ale kdyby s nimi promluvil jinej dospelej tak treba povolej, me se to zda hodne prisne, ale tak ja v tvem veku jsem se rodicu ani neptala, ale oznamovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
26.10.20 17:55

Co si pamatuju, tak mě rodiče v 15 pouštěli taky nějak do 19-20:00. O víkendu si to nepamauju, to bylo asi dost podobné. Ale to bylo před 10 lety, tak se třeba časy změnily :D Pořád si pamatuju, jak jsem jednou utíkala domů z tramvaje, protože mi zbývaly poslední minuty a taťka byl celkem pedant, tak jsem snažila nepřijít pozdě :lol: Ale čím jsem starší, tím víc ty rodiče chápu. Já v té době chodila s dost divným klučinou :lol: a lidi dokážou být na holky pěkně hnusní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5609
26.10.20 18:00

Tak vzhledem k tomu, že jsem už od 14 let chodila po zábavách s návratem někdy v noci, tak by nějaká večerní návratovka vyznívala absurdně :D
Ale taky jsme byli na vesnici, kde v týdnu nebylo kam jít, takže po návratu ze školy jsem šla akorát na hodinu se psem nebo na koni, a to jsem si řídila časově podle potřeby :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.10.20 18:14

Sice chápu tvůj pohled. Není to tak dlouho co mi taky bylo 15. Rodiče na mě neměli stanovený čas. Většinou jsem kolem 18-19 byla doma a když byla nějaká akce s ostatníma tak to bylo na domluvě.
Vím že já bych to asi jako 15tiletá nechtěla ani chápat. Chtěla bych žít jak chci. Ale…
a) Tvoji rodiče za tebe mají zodpovědnost a mají právo rozhodnout kdy máš být doma i podle toho kde žijete a v jaké době to je.
b) Teď bys ven s kamarádama neměla chodit vůbec :/ Zkus si s rodičema domluvit třeba rozvolnění pravidel na internet jestli nějaká pravidla máte. Telefonujte s holkama/klukama na kameru. Pořádejte párty online. Tohle fungovalo i když bylo 15 mě před 10 lety.
c) Podle mě to ani moc přísné není. Jsi ještě dost mladá na to abys byla dýl. A ber to tak že jsou děti co žijou v úplně jiných podmínkách. Třeba je rodiče vykopnou ven aby měli pokoj, nebo naopak nepouštějí nikam a jen se učit. Buď za svoje rodiče a jejich pravidla ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
26.10.20 18:22

Já mohl být venku v 15 do devíti ve všední den, možná bych mohl i déle, kdybych měl všechno hotovo a zeptal se, ale nikdy jsem to nějak nepotřeboval a stejně by asi nebylo s kým tam být. O víkendu, do jedné a po stupně se to každý rok prodlužovalo o hodinu. Až jsme došli k té třetí hodině, ale zase jsem byl většinou doma už dřív, nejlepší je to v nejlepším skončit, pak už tam byly vždycky bitky a lidé dost pod parou, což uplně nevyhledávám, takže bylo nejlepší ještě předtím dokud byla zábava odejít. Mojí segře teď bylo 16 a ten rok to má stejný, akorát, když jde se mnou, tak muže být déle než do té jedné, teď už tedy do dvou. Což jsme ještě nikde nebyli, protože nic není kvůli koronáči. My tohle máme doma na pohodu, ale musí to být vše bez problémů a musímě dodržet co slíbíme. Kdyby ne, tak si myslím, že by jsme byli rádi, že jsme mohli jít s košem. Sice nevím, ale alespoň takhle vždycky vyhrožovali, neměl jsem koule na to to vyzkoušet, tak jsem radši nikde nic nevyváděl a byla spokojenost na obou stranách a vzdy jsme se domluvili uplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
26.10.20 21:31

@nickanonym
Já jsem žádný průšvih neměla. Důvěru u rodičů nemám kvůli strší sestře, protože dělala blbosti.
S kamarády teď ven ani nechci chodit. Chtěla bych večer jen vyvenčit psa, protože jinak jsem celý den doma (jenom ráno venčím psa).
Nechápu proč mě tak v 19.30-20.00 nepustí vyvenčit psa a pak si stěžuje mamka, že psa nechtěla a musí ho venčit ona :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama