Do práce po 15 letech?

14.6.15 15:50

Do práce po 15 letech?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na radu pro jednu moji známou. Myslíte, že je ještě možné jít někam do práce po 15 letech doma? Jak a kam?
Vystudovala gympl a nic, pár let pracovala v kanceláři v podniku, který už neexistuje, z MD se stalo teď už 15 let… Její manžel má jen výuční obor a pracuje ve skladu, všichni víme že za plat z kterého není jednoduché uživit vlastně 3 dospělé lidi. Syn je na střední škole, v životě nikde nebyl, v cizině už vůbec, na výletě také skoro ne, nemají na to peníze. Ze setrvačnosti to takhle jeli dlouho, ale manžela už to nebaví. Bojím se o ni, že to s ní může dopadnout nějak špatně (ona už nemá rodiče, ani žádné úspory na přežití).
Ráda bych jí něco poradila, někam ji nasměrovala - ale nevím. Ona je hlavně líná. Za tu dobu mohla dálkově vystudovat vš, jazyky, různé kurzy… Bydlí na malém městě, kde práce není, ale 15 minut autobusem má okresní město a půlhodinu krajské, nechápu, proč nechce aspoň zkusit dojíždět.
V práci byla za tu dobu už dvakrát, vždy skončila po pár dnech (!) Podle toho, co jsem zažila na různých konkurzech a výběrkách, když vidím, jak posuzují ty životopisy, je mi jasné že s tím jejím ji nikdy nikam nepozvou.
Co byste poradili? Je ještě nějaká šance?
Díky!

Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26152
14.6.15 15:56
@gabinanav píše:
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na radu pro jednu moji známou. Myslíte, že je ještě možné jít někam do práce po 15 letech doma? Jak a kam?
Vystudovala gympl a nic, pár let pracovala v kanceláři v podniku, který už neexistuje, z MD se stalo teď už 15 let… Její manžel má jen výuční obor a pracuje ve skladu, všichni víme že za plat z kterého není jednoduché uživit vlastně 3 dospělé lidi. Syn je na střední škole, v životě nikde nebyl, v cizině už vůbec, na výletě také skoro ne, nemají na to peníze. Ze setrvačnosti to takhle jeli dlouho, ale manžela už to nebaví. Bojím se o ni, že to s ní může dopadnout nějak špatně (ona už nemá rodiče, ani žádné úspory na přežití).
Ráda bych jí něco poradila, někam ji nasměrovala - ale nevím. Ona je hlavně líná. Za tu dobu mohla dálkově vystudovat vš, jazyky, různé kurzy… Bydlí na malém městě, kde práce není, ale 15 minut autobusem má okresní město a půlhodinu krajské, nechápu, proč nechce aspoň zkusit dojíždět.
V práci byla za tu dobu už dvakrát, vždy skončila po pár dnech (!) Podle toho, co jsem zažila na různých konkurzech a výběrkách, když vidím, jak posuzují ty životopisy, je mi jasné že s tím jejím ji nikdy nikam nepozvou.
Co byste poradili? Je ještě nějaká šance?
Díky!Gábina

Taky bych nechtěla zaměstnávat lenoru. Nepřináší žádný užitek. Škoda, že se manžel nevyjádřil dříve. Syna mi je líto.

Příspěvek upraven 14.06.15 v 15:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
14.6.15 15:56

Já si myslím že leda jako prodavačku nebo operátorku výroby by jí někam vzali…na lepší místo určitě ne přece jen je bez praxe :think: Nechápu takový lidi kdyby její manžel bral hodně tak budiž, ale takhle…komu není rady tomu není pomoci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
14.6.15 15:57

Myslim, ze tohle uz je diagnoza. Antisocialni chovani, to zrejme neni o tom, ze nemuze najit praci, ale ze nechce. Takze moje rada by znela jit nejdriv k psychologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
14.6.15 16:00

No tý kráso, co je to za materiál… já původně myslela, že má třeba 4 děti, takže proto tak dlouho doma, ale ona má jedno a je doma, aby mu zajišťovala full service nebo co? Co proboha celý dny, týdny, roky, život… dělá… Ale „nedivim se“ tomu, hodně lidí jsou zvyklí nechodit do práce, čumět na TV, jíst, povalovat se, pokuřovat… to je prostě „inteligence“ a povaha… A to je tvoje kamarádka? O čem si s ní povídáš? 8o

• Citovat
  • Upravit
sad 1
14.6.15 16:01

Někteří lidé jsou fakt zbyteční…omlouvám se :oops:

K otázce - ne, není žádná šance, aby tohoto člověka někdo zaměstnal, kor když je to lempl líný. Připravili to dětem krásnou budoucnost, co je pravda…

• Nahlásit
  • Citovat
295
14.6.15 16:04

A je vůbec něco co by ten člověk chtěl dělat? Někam dojíždět? Vydělat peníze pro svou rodinu? Vůbec se divím, že ta rodina tak dlouho vydržela fungovat. A navíc dnes když se chce, tak je tolik programů a akcí a činností, kde se platí jen minimálně, chce to jen hledat a s dětma se dá opravdu plnohodnotně fungovat. Nemyslím každoroční dovolená u moře, ale to dle mého názoru není cesta ke štěstí a kdo to nezvládne v dětství, tak to zvládne třeba v dospělosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 16:07

Neporadila bych nic, je to zbytecne. Pokud s ni nic nehlo 15let tak co zmenis ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
14.6.15 16:13

Dle mého jí není pomoci, jedině že by ona opravdu hodně chtěla, je už vlastně nezaměstnatelná, před 15ti lety to v zaměstnání fungovalo přeci jen trošku jinak. vím o čem píšu, mám takhle jednu známou, ta je doma 12let a vždycky když chtěla alespoň brigádu, skončila, nejdříve jsem jí to baštila i s naviákem, ale prostě takovýto člověk si vždycky najde nějakou výmluvu, šéf je d.ebil, práce je blbá a namáhavá.
Tvoje kamarádka by sakra musela chtít a myslím že zezačátku by jí nikdo jinak než na DPP nezaměstnal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
14.6.15 16:13

Pokud ona to sama nechce změnit, tak ty jí nenasměruješ k tomu aby pracovala. Jí to podle všeho vyhovuje, kdyby né, sama by chtěla jít do práce, mezi lidi, ale to se za 15 let nestalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
14.6.15 16:27

Ale jo,

Šanci má, ale musí nastoupit tam kam ji vezmou, ne si klást nároky kam by chtěla. Až si vydělá své peníze, dostane se mezi lidi, stoupne jí sebevědomí a sama uzná, že byla hloupá. Mimochodem,
i na prodavačky a uklízečky se dělají výběrová řízení, ještě je tak největší šance, když otvírají něco nového a nabírají lidí víc, lehké to mít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
14.6.15 16:32

@gabinanav Ať se jde zeptat na poštu, tam je nedostatek lidí- doručovatelek pořád!!! Pokud chce tedy pracovat…A občas je schopná se i pohnout…! Nedostatek pošťaček je po celé ČR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
14.6.15 16:35

@Odet Když ona spíš došla asi trpělivost manželovi a ne že by ona chtěla pracovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26499
14.6.15 16:44

Je otázka, jak moc do toho vidíš. Jestli nemá nějakou úzkostnou poruchu. Ono i bez ní po 15 letech doma jít mezi lidi dělat, mít zodpovědnost, to není lehké.
Takže souhlasím s @Bibi239 chtělo by to psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
14.6.15 16:47

Tak já osobně si myslím, že na lachtaní nemoc netřeba psychologa, ale dlouhej bič a malej dvůr ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama