Reklama

Dobrý černý čaj

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mooch
Extra třída :D 13713 příspěvků 14.02.17 18:01
Dobrý černý čaj

Můžete mi prosím poradit dobrý černý čaj, co kupujete? Značku, druh, případně kde. Kupovali jsme fakt výbornej v ruském obchodě, který zrušili (změnil majitele) a v tom novém ho nemají. Vyzkoušela jsem snad 30 čajů a nic mi nechutná, resp. chutná jak obarvená voda. Pytlíkovej, sypací, cokoliv. Dík :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27235 příspěvků 9 inzerátů 14.02.17 18:05

@mooch mám ráda Earl Grey s bergamotem… chutná mi od Ahmad Tea nebo Twinings, když si nekupuji sypaný, tak mi chutná od Teekane… ten vařím i dětem, protože jim ten sypaný chutná méně…

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 14.02.17 18:10

Zkus Pu-Er Cha. Sypaný nejlépe z Dobré čajovny. Pravá síla vyvařených ponožek :D ale já na to nedám dopustit.

mooch
Extra třída :D 13713 příspěvků 14.02.17 18:14
@Regina Hero píše:
@mooch mám ráda Earl Grey s bergamotem… chutná mi od Ahmad Tea nebo Twinings, když si nekupuji sypaný, tak mi chutná od Teekane… ten vařím i dětem, protože jim ten sypaný chutná méně…

Earl s bergamotem od Ahmadu mi chutnal dřív, ale buď se zhoršili nebo nevim, ale teď už ho nějak nemusím. Jako kupuju ho, ale jen jako nouzovku. Ten ruskej byl tuším Akbar, ale nějaká jiná verze (krabička), než se tu dá standardně sehnat.

mooch
Extra třída :D 13713 příspěvků 14.02.17 18:16
@Mirka Dušínová píše:
Zkus Pu-Er Cha. Sypaný nejlépe z Dobré čajovny. Pravá síla vyvařených ponožek :D ale já na to nedám dopustit.

A Dobrá čajovna jsou takové ty sypané čaje v nákupních centrech? Tam jsem ještě nebyla, ale zrovna o víkendu, po dalším nezdařeném čajovém pokusu jsem si říkala, že musím zkusit i to.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 14.02.17 18:17

Sypaný i sáčkový Earl grey od Twinings nebo Ahmad tea. Když nemám tak Earl grey od Lipton nebo Teekane ty se celkem dají

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 14.02.17 18:20

@mooch Dobrá čajovna je podnik, mají pobočky v různých městech. Pochybuju, že jsou i v nákupních centrech, býval to dost alternativní podnik, i když to už taky není pravda.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27235 příspěvků 9 inzerátů 14.02.17 18:22

@mooch jo, máš pravdu, když jsem ho měla naposledy, zdál se mi takový nějaký škrábavý v krku, dřív býval jemnější… ale my poslední dobou valíme hlavně ten sáčkovaný Teekane, děcka ho pijí ve velkém…

mooch
Extra třída :D 13713 příspěvků 14.02.17 18:24
@Mirka Dušínová píše:
@mooch Dobrá čajovna je podnik, mají pobočky v různých městech. Pochybuju, že jsou i v nákupních centrech, býval to dost alternativní podnik, i když to už taky není pravda.

Jo ták. Já myslela takové ty koutky se sypaným čajem. No v čajovně jsem naposledy byla asi tak před 20 lety, ani nevím, jestli tu poblíž nějaká je :mrgreen: :mrgreen:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 14.02.17 18:25

Ještě miluju Lady grey sypaný od Twinings :srdce:

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 14.02.17 18:27

Pokud hledáte takovou tu silnou, trošku dřevitou chuť, tak nejlépe v jiném obchodě s ruskými specialitami, případně gruzínský černý čaj.

většinou, když jsem v Praze, tak kupuju tenhle http://www.ruskespeciality.cz/…%C3%BD-250-g?…

Černé čaje, které mají v čajovnách jsou jemnější a decentnější, té chuti „ruského čaje“ se blíží assamy a nebo cejlonské čaje, nejspíš hledejte BOP (broke orange pekoe).

Pu-erh ani omylem - dobré puergy jsou výtečné, ale chutná velmi specificky, trošku po hlíně.

Earl grey je aromatizovaný a taky je to úplně jiná chuť.

Rozhodně hledejte sypaný, pyltíkové čaje jsou téměř všechny dělané metodou CTC - tedy čajové listky se pomelou a znovu slepí do takových granulek. Díky tomu hodně barví a rychle se vylouhují, ale dost to ovlivňuje chuť.

Jestli něco od Oxalisu (stánky s čajem v obchoďácích, jak tam ten čaj a kafe oxidují ve skleněných dózách), tak možná tuten http://www.oxalis.cz/…-bps-cl-1-kg ale neochutnávala jsem ho.

Příspěvek upraven 14.02.17 v 18:38

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 14.02.17 18:28

Píšete že jste z Roztok, tak až pojedete do Prahy, tak v Dejvicích jsou minimálně dvě ruské speciálky.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 14.02.17 18:29

@mooch Puer budou mít určitě i v tom nákupáku, teď jde o to, jestli bude dobrý. V čajovně ti i poradí, jak ho uvařit.

LLenule111
Závislačka 3217 příspěvků 14.02.17 18:34

Já kupuji zlatý šálek se to jmenuje, černý obal, vyhrál v testu.

Levandulina
Kelišová 5196 příspěvků 7 inzerátů 14.02.17 18:52

Já kupuju černý čaj Lipton

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama