Dočasná pěstounská péče

648
31.12.18 18:16

Dočasná pěstounska péče

Uvažujete někdo? Já opět toto téma nakousla včera doma. Uvítám zkušenosti těch co si tím prošli a prošli úspěšně. Hlavně mě zajímá, co všechno zkoumá sociálka, načteného toho už mám dost, když se zajímají o zabezpečení rodiny-musím uvádět kolik mám našetřeno, nebo je hlavní, že jsme bez dluhů a jsme s manželem pracující? Jak u Vás probíhal celý ten proces, psychotesty dělají i naše děti, nebo jen rodiče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.12.18 18:36

Já jsem měla možnost účastnit se semináře na téma pěstounské péče na přechodnou dobu s paní Alžbětou Hlaskovou a jejím manželem, bylo to velmi zajímavé. Chvilku jsem o tom uvažovala, ale nejsem na to psychicky připravena, to jsem si uvědomila až tam. Možná jednou, určitě jsem tuhle etapu neuzavřela. Nabízí každopádně spoustu seminářů, kde se dozvis víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3256
31.12.18 18:37

Myslis pestounku na prechodnou dobu? Delaji rodice :) dolozi se prijmy,nejmadsi dite v rodine musi mit 8let

A skolis se.skoleni trva roky prochazi se psychologickymi testy atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 18:43

@janka23 Jen 8 let? Dcera má 10 a vím, že by to po psychické stránce hodně odnesla. S dítětem mladším 14/15 let do toho snad nikdo soudný jít nemůže. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 18:48
@modravlocka píše:
@janka23 Jen 8 let? Dcera má 10 a vím, že by to po psychické stránce hodně odnesla. S dítětem mladším 14/15 let do toho snad nikdo soudný jít nemůže. :kytka:

Proč myslíš, že by to psychicky odnesla? Mám dvě kamarádky, jedna má desetiletá dvojcata a k tomu dvě děti v pěstounské péči dlouhodobé, jsou skvělá rodina. Další je přechodná pestounka, když s tim začala, měla dcera 9, teď má 13 a nemyslim, že by ji to narušilo. Za tu dobu měli doma asi tři miminka, co to tak sleduju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3256
31.12.18 18:50

@modravlocka proc myslis? Zvlastni nazor. Mamka to dela 5let. Bracha mel 2mesice do 8let a druhy 13let a urcite psychicky na tom blbe nejsou. :cert:

Jo a mamka si dnes jela do porodky uz v poradi pro 7miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
31.12.18 19:04
@janka23 píše:
@modravlocka proc myslis? Zvlastni nazor. Mamka to dela 5let. Bracha mel 2mesice do 8let a druhy 13let a urcite psychicky na tom blbe nejsou. :cert:Jo a mamka si dnes jela do porodky uz v poradi pro 7miminko

Hezké,myslím,že psychiku dětí to nenaruší,když se o tom mluví,už mám starší děti a právě máme u nás ve městě centrum,kde se adopcí a pěstounstvím zabývají,tak se tam chystám.Vím,že to vyřizování je nadlouho,ale rok uteče jak nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 19:25

@toma0105 nemyslim si ze to vyrizovani je na dlouho. dulezite je abyste prosli vsichni psychotesty vcetne decek ty s manzelem uspesne seminarem. co vim tak leckdy je uspesne hotovo za pul roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 19:28

@janka23 tak to je pekne ze nemusi mrnousek do kojenaku. tak snad bude mit i dal stesti ve svem zivote na milujici lidi. mamka je skvela takovych lidi vice. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
31.12.18 20:52
@Jedna babička píše:
@toma0105 nemyslim si ze to vyrizovani je na dlouho. dulezite je abyste prosli vsichni psychotesty vcetne decek ty s manzelem uspesne seminarem. co vim tak leckdy je uspesne hotovo za pul roku.

Uvidíme,už 2 roky o tom jen mluvím,není to rozhodnutí ze dne na den,takže teď jen zavolat do centra a uvidíme co dál. :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 21:04

@toma0105 drzim :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 21:51

@silvie1978 @janka23 @toma0105 Soudím dle svých vlastních děti. :nevim: Prostě mi na to přijdou i v tomto veku malé. Vidím v tom 2 zásadní problémy. První je v nutnosti dítě „poslat dál“ a už se s ním třeba nikdy nevidět. To je hodně těžké i pro dospělého. Přeci jen s ním člověk stráví část života, priroste mu k srdci, bere ho jako součást rodiny. Nedokážu si představit, co se musí honit 8 letemu dítěti v hlavičce. Nemyslím si, že by to dokázala vyřešit pouze komunikace a mluveni o tomto problému. Druhá věc, i 8 lete nebo 10 lete dítě potřebuje hodně pozornosti. Prijmuti pestounatka bude vždy na úkor vlastního dítěte. Dalo by se namítnout, že případné vlastní mimino by bylo také, ale přeci jen u pestounete je dost velký předpoklad, že bude extrémně náročné (např. závislá miminka matek fetacek, miminka, která za svůj krátký zivot nepoznala nic moc hezkého…). Ruku na srdce, jestli ženě při péči o takové dítě může ještě zbyt dostatek energie na své vlastní. Před pestounkami smekám a kdo ví, třeba jednou za X let, až mi vlastní děti odrostou, do toho půjdu také, ale teď určitě ne. V současné chvíli vnímám jako úkol vychovat své vlastní děti a zbytečně je nevystavovat možným traumatickym zážitkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3256
31.12.18 23:14

Jde to vazne krasne zvladnout. Jak sve,tak i ty jine .jasne, s kazdym ditetem mate sestineděli. I treba s tym ctyrletym. Ale zvladnout to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26620
1.1.19 10:16
@modravlocka píše:
@silvie1978 @janka23 @toma0105 Soudím dle svých vlastních děti. :nevim: Prostě mi na to přijdou i v tomto veku malé. Vidím v tom 2 zásadní problémy. První je v nutnosti dítě „poslat dál“ a už se s ním třeba nikdy nevidět. To je hodně těžké i pro dospělého. Přeci jen s ním člověk stráví část života, priroste mu k srdci, bere ho jako součást rodiny. Nedokážu si představit, co se musí honit 8 letemu dítěti v hlavičce. Nemyslím si, že by to dokázala vyřešit pouze komunikace a mluveni o tomto problému. Druhá věc, i 8 lete nebo 10 lete dítě potřebuje hodně pozornosti. Prijmuti pestounatka bude vždy na úkor vlastního dítěte. Dalo by se namítnout, že případné vlastní mimino by bylo také, ale přeci jen u pestounete je dost velký předpoklad, že bude extrémně náročné (např. závislá miminka matek fetacek, miminka, která za svůj krátký zivot nepoznala nic moc hezkého…). Ruku na srdce, jestli ženě při péči o takové dítě může ještě zbyt dostatek energie na své vlastní. Před pestounkami smekám a kdo ví, třeba jednou za X let, až mi vlastní děti odrostou, do toho půjdu také, ale teď určitě ne. V současné chvíli vnímám jako úkol vychovat své vlastní děti a zbytečně je nevystavovat možným traumatickym zážitkům.

Pro pěstounské péči na přechodnou dobu máš na vlastní naopak víc času. Protože to je zaměstnání. Ráda ženských to dělá právě proto, že je to „práce“ doma. Jasně, je to zase práce 24 hodin. Ale to si musí každý rozmyslet.

Psychologicky se pracuje i s těmi vlastnimi dětmi. K miminku se přistupuje jako k někomu v nouzi, kdo akutně potřebuje pomoc. Třeba jako kdyby onemocněla mamina kamarádka a máma se starala o jejího prcka. Dočasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26620
1.1.19 10:17

Nicméně těch 8 let je minimum. Organizace raději vidí 10 a víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama