Docházka do školky ve 3 letech

4
16.7.21 18:08

Docházka do školky ve 3 letech

Ahoj. Mam dotaz. Syn nastupuje od září do skolky, jsou mu 3 roky.
Otec dítěte, se kterým nežiji, syna navštěvuje, ale má problém s tím, že syn bude chodit do školky každý den od pondělí do pátku. Chce, abych ho do skolky dala jen na pár dní v týdnu, ale nemá pravidelne dny, kdy by nechodil, bylo by to někdy pondělí, úterý, jindy středa, pátek a tak. A mě se to nelíbí. Chci, aby syn chodil celý týden, at ma stabilní režim.
Mate s tím někdo zkušenosti, jestli to vůbec nějaká školka toleruje, teda kromě soukromé? Jestli někdo tak dítě do školky dává?
Děkuji za Vaše odpovědi a poznatky.
Z.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30883
16.7.21 18:10
@zajecice1 píše:
Otec dítěte, se kterým nežiji, syna navštěvuje, ale má problém s tím, že syn bude chodit do školky každý den od pondělí do pátku. Chce, abych ho do skolky dala jen na pár dní v týdnu, ale nemá pravidelne dny, kdy by nechodil, bylo by to někdy pondělí, úterý, jindy středa, pátek a tak. A mě se to nelíbí. Chci, aby syn chodil celý týden, at ma stabilní režim.
Mate s tím někdo zkušenosti, jestli to vůbec nějaká školka toleruje, teda kromě soukromé? Jestli někdo tak dítě do školky dává?
Z.

proč by ses tomu měla přizpůsobovat. Ty nepůjdeš do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
16.7.21 18:16

Nenech si do toho mluvit. Půjdeš do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
16.7.21 18:17

A on s ním bude doma? Jako školce je to jedno, v tomhle věku nemá docházku povinnou, takže si může chodit jak bude chtít (zaplatis teda klasický celý měsíc), ale pro to dítě je lepší, když bude mezi dětma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
16.7.21 18:18

Některý školky se tomu přizpůsobit dokážou, ale to už je lepší tam dítě nedávat vůbec…
Otci dítěte se to nelíbí proč? Nenechala bych si do toho mluvit, pokud máš soudně danou péči, tak myslim nepotřebuješ ani jeho podpis na přihlášku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
16.7.21 18:22

Dítěti je to podle mě jedno. Naopak bych řekla, že takhle malému prospěje, když tam nebude muset být každodenně. Státní školce nijak nevadí, když si necháš dítě doma. Možná se hlídá docházka u předškoláků. Pokud nemáš pravidelné dny, kdy nebude, zaškrtla bych docházku Po-Pá a pak omlouvala jednotlivé dny. U nás s tím nikdo problém nemá. Řekla, že učitelky jsou i rády, když mají míň dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25105
16.7.21 18:33

@zajecice1 Můžeš dítě dát/nedat kterékoliv dny. Jen je to potřeba obvykle den dva dopředu nahlásit kvůli jídlu.
Bych z toho režimu a pravidelností zas nedělala modlu. ;)
Předpokládám tedy, že ve dny, kdy by nešel, by byl s tatínkem.
Stejně tak můžeš dávat třeba dítě podle počasí: když bude hezky prdět na školku a jet na výlet nebo se válet na zahradě v bazénu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
16.7.21 18:35

@Svistice Jo. Nebo když se třeba po oslavě narozenin doma nenajde nikdo, kdo by dítě odvedl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25105
16.7.21 18:37

@mokkk Sousedka dává dítě podle směn Když má noční, děcko jde po O, když denní, tak po spa, když má volno nebo přijede babička, tak nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
16.7.21 18:39

@Svistice No však, já s tím úplně souhlasím. Taky „spíme“-„nespíme“ tak půl na půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
16.7.21 18:43

@zajecice1 určitě ho můžeš tak dávat, ale školné budeš platit celé, obědy jen odebrané - ale spíš, aby to nebylo líto klukovi - u nás třeba mívají barevné dny - modré pondělí, kdy je soutěž na koloběžkách, červené úterý, kdy se fouká na zahradě s bublifukem a tak podobně, někdy se jede na malý výlet, na dopravní hřiště, chodí se do lesa - a když bude vědět, že kamarádi budou mít zítra nějaký fajn program a on tam nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46828
16.7.21 18:52
@zajecice1 píše:
Z.

skolce je to uplne jedno.
muž taky dělá na směny, má v týdnu volno, tak syn zustal kolikrát ty dny doma i jako predskolak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46828
16.7.21 18:55
@Svistice píše:
@zajecice1 Můžeš dítě dát/nedat kterékoliv dny. Jen je to potřeba obvykle den dva dopředu nahlásit kvůli jídlu.
Bych z toho režimu a pravidelností zas nedělala modlu. ;)
Předpokládám tedy, že ve dny, kdy by nešel, by byl s tatínkem.
Stejně tak můžeš dávat třeba dítě podle počasí: když bude hezky prdět na školku a jet na výlet nebo se válet na zahradě v bazénu. :lol:

jsem to měla naopak :mrgreen: starší skolka, k tomu mimino v kočáru a kilak a půl pěšky do školky.. když ráno lilo jak z konve zavolala jsem do školky a zůstali jsme v posteli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
16.7.21 19:35

Můžeš ho davat jak chces, jen teda pak se detem nechce moc rano vstavat. Hele on stejne bude pořád nudlat a pokaslavat, takze ty skolce moc neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15420
16.7.21 19:38
@xkoup21 píše:
Můžeš ho davat jak chces, jen teda pak se detem nechce moc rano vstavat. Hele on stejne bude pořád nudlat a pokaslavat, takze ty skolce moc neda.

To je ale regulérní záškolkáctví :mrgreen:

Edit: chtela jsem citovat předchozí příspěvek, že zustavate v posteli, kdyz prší. Mobil to nějak nepobral :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat