Normální výuka na školách v září 2021?

Anonymní
14.7.21 20:08

Normální výuka na školách v září 2021?

Ahoj,
vím že je ještě brzo řešit jestli v září bude normální výuka nebo zase nějaká online či rotační, ale někdy když čtu ty zprávy od vlády, tak přemýšlím jestli už to zase nemají dané. Některé zprávy jsou opravdu zvláštní. Třeba dneska ze seznam zpráva o tom jak vysokoškolákům snad povolí praktickou výuku, ale teoretickou ne. Co to zas má být?
Nevím ještě je tady 1,5 měsíce prázdnin a oni už ví co bude a co ne? Opravdu za všechny školáky a studenty doufám, že se to dá už konečně do pořádku.

Tohle je jen takový úvahový příspěvek… trošku by mě zajímalo, jak se na to dívají ostatní lidé :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30663
14.7.21 20:15
@Anonymní píše:
Ahoj,
vím že je ještě brzo řešit jestli v září bude normální výuka nebo zase nějaká online či rotační, ale někdy když čtu ty zprávy od vlády, tak přemýšlím jestli už to zase nemají dané. Některé zprávy jsou opravdu zvláštní. Třeba dneska ze seznam zpráva o tom jak vysokoškolákům snad povolí praktickou výuku, ale teoretickou ne. Co to zas má být?
Nevím ještě je tady 1,5 měsíce prázdnin a oni už ví co bude a co ne? Opravdu za všechny školáky a studenty doufám, že se to dá už konečně do pořádku.Tohle je jen takový úvahový příspěvek… trošku by mě zajímalo, jak se na to dívají ostatní lidé :)

nic o vysokých školách jsem nečetla. DO konce července by měly být podmínky. Ovšem co bude, neví ani oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
14.7.21 20:19

Pokud porad lidi budou verit konspiracim a nenechají se ockovat, tak to bude na podzim jeste zajímave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3538

Já se na to dívám tak, že si absolutně neripoustim, že by školy zavřeli potřetí nebo ba co horší - že by je snad vůbec ani v září pro jistotu neotevreli :zed:

Syna 14 let jsem nechala naockovat

Beru to tak, že teď je jiná situace než před rokem, máme možnost očkování, spousta lidí už ma obě dávky, nějak se to prostě „zbrzdi“ :nevim:

A taky že důležitejsi než ty denní nárůsty jsou malé počty lidi v nemocnicich a že podle toho to teď budou posuzovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21858

Já si na nějaká nařízení a opatření s klidem počkám do posledního srpnového týdne. Co platí dnes, zítra nemusí a do týdne to bude přesně opačně. Nemíním si tím kazit dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12288
14.7.21 20:25
@Kaileee píše:
Pokud porad lidi budou verit konspiracim a nenechají se ockovat, tak to bude na podzim jeste zajímave

a z jakeho duvodu bych se mela nechat ockovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
749
14.7.21 20:27

Samozřejmě neví nikdo nic. Podle mého názoru to ale dopadne tak, že školy na chvíli otevřou, pak zjistí, že je další vlna, protože podzim, tak je hned zas zavřou. Tipla bych si, že to svedou na neproočkovanost dětí a nespolehlivé testování. S prezenční výukou na celý školní rok bych nepočítala ani omylem.

Doufám, že se pletu, ale nesázela bych na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
14.7.21 20:29

Vzhledem m tomu, jak se ted siri ta delta a proockovanost nedosahne tech 80% nebo kolik je treba, tak ja naprodto realne pocitam s dalsim lickdownem nekdy na podzim :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
14.7.21 20:29
@iiiv píše:

I kdyby už byli všichni do jednoho očkování, pokoj stejně nebude. Mutace to jistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
14.7.21 20:47

Já o tom ještě nepřemýšlím. Stejně se to bude x-krát měnit. Byla bych ráda, aby šli do školy, klidně ať se testujou. Ale je to jen věštění z křišťálové koule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
14.7.21 20:48
@iiiv píše:

Abys nechytila covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
14.7.21 20:51

Můj tip je, že v září se to otevře (budou volby, všechno zvládáme skvěle vďaka mě), čísla začnou stoupat, v říjnu vyletí čísla a koncem října se bude zase zavírat. Ockovaných není dost, mutace do toho a ochota dodržovat opatření taky klesá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30663
14.7.21 20:52
@Platanka píše:
Můj tip je, že v září se to otevře (budou volby, všechno zvládáme skvěle vďaka mě), čísla začnou stoupat, v říjnu vyletí čísla a koncem října se bude zase zavírat. Ockovaných není dost, mutace do toho a ochota dodržovat opatření taky klesá :nevim:

v říjnu to nebude mít kdo zavřít, ne? Nebude nějakou dobu bezvládí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12288
14.7.21 20:52
@Platanka píše:
Abys nechytila covid.

tak ten muzes chytit i jako ockovana 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12725
14.7.21 20:53

Takže můj názor je, že se plošně už nic zavírat nebude. Pokud se někde vyskytne případ, tak se pošle do karantény třída. V úplně nejhorším případě, pokud by někde vzniklo ohnisko nákazy, tak se uzavře nějaký okres, ale plošně se to už podle mě dělat nebude.
Mutace delta má podle všeho nižší smrtnost a méně lidí skončí v nemocnici.
Hodně lidí je očkovaných a máme ohromné množství promořených lidí. Já znám ve svém okolí minimum lidí, kteří by neměli potvrzené, že covid prodělali. Z těch, co to potvrzené nemají, to podle mě polovina měla taky.
Zavřít třetí rok školy by už bylo hodně o průser..
Co pravděpodobně bude pokračovat, to je testování, ochrana dýchacích cest ve společných prostorách, rotace na obědě apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat