Dojíždění do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 00:27
Dojíždění do práce

Ahoj
prosím Vás o radu. Brzy se budeme stěhovat z města na vesnici a řeším dojíždění. Jelikož se řídit bojím (ŘP mám) a budu to mít do práce 40km tam a 40km zpátky, tak o druhém autu zatím ani neuvažuji..
Chápu, že některé byste do toho nešly. Sama jsem s tím měla nejdřív problém a nechtěla jsem, ale na vesnici se nakonec těším. Zahrada, kytky mě nakonec učarovaly. I když to dojíždění bude mazec kor když nyní jsem vše měla,,u zadku" - bydleli jsme v centru :lol: ale myslím, že jde o zvyk. Nicméně manžel zdědil dům a chtěl aby zůstal v rodině tak i z toho důvodu…
Do práce mi jezdí autobus i vlak. Ovšem problémem je, že se lámou kraje v dojíždění a nic řádně nenavazuje. Ráno budu jezdit vlakem a večer autobusem nejspíš. (Doufám že ČD nebudou mít časté zpoždění)
Ráda bych se vás zeptala co dojizdite existují nějaké slevy? Problém je, že nejezdím denně jako Po-pa, tak týdenní jizdenka pro mne není to pravé. Občas jedu 4×/týden, ale někdy 2× je to různé. A pocitam, že i kdyz ne moc, ale treba 3× za mesic se svezu s manželem, ten bude jezdit autem ale má i noční, tak jen hoodne málo. I kdybych jezdila vlaky třeba existuje něco? Vlakem to vychází na 50km (nejezdí přímo), autobus 40km..

Práci zatím měnit nechci. Bydlení je i k druhému městu daleko 30km.. bohužel v okolí nic není.

Děkuji za informace ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucie_Sx
Závislačka 3639 příspěvků 03.05.19 00:33

Až budeš každé ráno i večer trávit hodinu a půl v autobusu a na přestupu stát zmrzlá na zastávce, kam kvůli kalamitě nedojel spoj, tak ještě ráda zatneš zuby a natrénuješ to auto ;-).

O-livia
Povídálka 29 příspěvků 03.05.19 01:00

Kousni se a zacni pilovat rizeni, je to hrozna svoboda, nebudes se muset hnat nacas na zastavku a cestou domu se mackat s taskou s nakupem v narvanym busu s uhulakanejma deckama co jedou ze skoly. Nemluve o nastupujicim letu a s nim i kazdorocni oblazeni v podobe modelu, co jeste neobjevili kouzlo deodorantu :))

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16178 příspěvků 03.05.19 02:39

Řešíš peníze za dojíždění, ale co čas? Děti máte? Nebude ti chybět, že strávís nekolik hodin denně dojížděním?

Russet
Neúnavná pisatelka 15806 příspěvků 03.05.19 03:00
@Anonymní píše:
Ahoj
prosím Vás o radu. Brzy se budeme stěhovat z města na vesnici a řeším dojíždění. Jelikož se řídit bojím (ŘP mám) a budu to mít do práce 40km tam a 40km zpátky, tak o druhém autu zatím ani neuvažuji..
Chápu, že některé byste do toho nešly. Sama jsem s tím měla nejdřív problém a nechtěla jsem, ale na vesnici se nakonec těším. Zahrada, kytky mě nakonec učarovaly. I když to dojíždění bude mazec kor když nyní jsem vše měla,,u zadku" - bydleli jsme v centru :lol: ale myslím, že jde o zvyk. Nicméně manžel zdědil dům a chtěl aby zůstal v rodině tak i z toho důvodu…
Do práce mi jezdí autobus i vlak. Ovšem problémem je, že se lámou kraje v dojíždění a nic řádně nenavazuje. Ráno budu jezdit vlakem a večer autobusem nejspíš. (Doufám že ČD nebudou mít časté zpoždění)
Ráda bych se vás zeptala co dojizdite existují nějaké slevy? Problém je, že nejezdím denně jako Po-pa, tak týdenní jizdenka pro mne není to pravé. Občas jedu 4×/týden, ale někdy 2× je to různé. A pocitam, že i kdyz ne moc, ale treba 3× za mesic se svezu s manželem, ten bude jezdit autem ale má i noční, tak jen hoodne málo. I kdybych jezdila vlaky třeba existuje něco? Vlakem to vychází na 50km (nejezdí přímo), autobus 40km..

Práci zatím měnit nechci. Bydlení je i k druhému městu daleko 30km.. bohužel v okolí nic není.

Děkuji za informace ;)

Autobusem nejspíš slevu mít nebudeš, vlakem buď zpáteční jízdenka (pokud nakonec něco pojede i tam) nebo IN karta podle toho, jak moc projedeš. Mrkni na www.cd.cz na typy jízdenek. Dojíždím hlavně busem, ale ne 40 km. Na dojíždění jsem zvyklá. Ale s nástupem syna do školy budu volit práci v místě.

Ba412
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.05.19 05:32

Dojizdim nejakych 12 km, z toho mimo mesto asi 5 km, jeden prestup z primestskeho autobusu na tramvaj. Cenove to vyjde skoro stejne jako auto, jen auto neni v centru kde parkovat. Trva mi to asi 45 min, z cesty jsem ale dost zmlacena. Dopravni prostredky plne decek se sluchatky v usich, sednout te nepusti nikdo (je mi skoro 60). A samozrejme ruzne vonavi cestujici… A to i takovi co pouzivaji vune, ktere ja nemusim. Muzu jen doporucit AUTO!!!

Pavlahar
Stálice 92 příspěvků 03.05.19 05:50

Já jsem se taky přestěhovala do vesnice, kde je doprava horor. Ale opravdu - na jednu stranu jede autobus jednou za den a z druhé strany mi nic nejede a! musela bych 3 x navíc přestupovat. Takže jsem po 15 letech začala řídit. Úplně odznova jsem se všechno učila. A jde to. Teda kromě parkování :lol:

Uživatel je onlineTeSudička
Kecalka 475 příspěvků 03.05.19 06:24

Taky se primlouvam za uato. Pokud se bojis a neveris si, zaplat si kondicni jizdy :mavam:

unuděná
Kelišová 7349 příspěvků 03.05.19 06:54

Tak do toho bych nesla, takoveho casu vyhozeneho cestovanim..Pokud striktne odmitas to auto, tak bych urychlene hledala praci bliz.Sama to poznas, myslim, ze ti bude stacit mesic ;) Kolegyne (mlada holka) dojizdela par let z Litomeric do Prahy, denne skoro 4h na cestach, v pripade kalamit a nehod i 5 a neznala nic jineho, nez praci a cestovani :nevim:

KamisB
Kelišová 6913 příspěvků 03.05.19 07:02

Taky záleží kde budeš bydlet. Já denně jezdím taky a i když je to na hlavu tak se to dá. Ale manžel ráno vozí prcka do školky. Já už jsem tou dobou v práci. Chodím na 7h a kdyby chodil na celý den tak jej stíhám vyzvednou, kdybych měla 8h denně tak nestíhám. Ale naštěstí babičky a děda jsou ok a vyzvedávají po obědě. Chodím ráno brzo po 5h z domova a před 16h jsem doma. Což ještě jde.
Ale fakt to chce zvážit všechno, dobu cestování, peníze teď v práci a nebo někde blíž apod.
Já třeba řidičák nemám, ale i kdybych měla tak bych stejně nejezdila autem. Max jen přesunula přes město. A přímý spoj.
Jinak teda ráno cesta trvá od baráku do práce hodinu a půl a odpoledne o kousek dýl.

Cheriffka
Kecalka 320 příspěvků 03.05.19 07:16

Myslim, ze casem oprasis ridicak a nebudes nad tim vahat :mrgreen: denodenni dojizdeni takove vzdalenosti verejnou dopravou ti driv nebo pozdeji proste zacne vadit. Hlavne ta hromada casu straveny na ceste, ktery se da vyuzit mnohem lepe, budes otrokem jizdiho radu (nemuzes nekam jit, protoze pak uz by ti to nejelo, skoncis nekde driv a budes cekat dlouho nez ti to konecne pojede), poradne si nenakoupis cestou domu, protoze to nebudes chtit tahat a v zime budes zmrzla jak svestka ;) mne teda tohle vsechno vadilo :lol:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 03.05.19 07:29

Najdi si praci v okolnim meste, tam nebo zpet te muze stahnout manzel autem a muze pokracovat dal. Kor v dnesni ranni zacpe, napr kdy to rano stoji treba D1 uz od Pruhonic (20km do centra) to nema autem ani smysl. K cemu ti ta zahrada pak bude, kdyz ji stihnes max o vikendu? Mozna ani to ne. Sla bych do mesta, kde bych to mela 20min mhd a hotovo. Mozna min penez, ale vic casu na zbytek.
Btw- pokud se bojis ridit tak za ten volat ani nelez, s prominutim pak diky takovym jsou akorat prusery na silnicich

Příspěvek upraven 03.05.19 v 07:31

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 03.05.19 07:29

Teda já jsem takto šíleně dojížděla do školy, až jsem si poslední rok udělala řidičák a jezdila autem, když jsem si spočetla čas a naftu furt mě to vyšlo líp než dojíždění a teď s dvěma dětma si to teda dobrovolně představit vůbec neumím, dávám ti jednu zimu a hned tě to omrzí, nejvíc by mě štval ten promarněný čas na cestě.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 03.05.19 07:48

Za mesic z takoveho dojizdeni busem/vlakem zdechnes. Stravis tim pulku zivota.. A budes otrokem jizdniho radu. Zadne kafíčko s kolegyni po praci, protože ti jinak bus ujede. V zime nekde preslapovat na zastávce, kdy vlak kvuli kalamite treba vubec nepojede. Br, ani nahodou.

Kup si par kondicnich jizd v autoškole, nebo aspon popros trpeliveho příbuzného, aby to s tebou oprášil a jezdi do ty prace autem. Vubec nic na tom neni :roll:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 03.05.19 08:08

Podle me je to strasny. Ja bych si nechala byt v centru a chalupu na vikendy a na leto. Tak to v podstate mam, ale jenom 6 km od mesta ne 40.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama