Dojíždění do práce 40 kilometrů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bony58
Kecalka 207 příspěvků 23.11.18 09:13
dojíždění do práce 40 kilometrů

Ahoj holky,
naskytla se mi možnost práce v krajském městě, slibují stodeset na hodinu, stravenky, třináctý plat. Tady to nevydělám. Jenže zatím nemám auto, takže doprava vyjde něco přes hodinu jedna cesta, spíš víc/ doběhnout u nás tři kilometry na vlak, vlakem do města, tramvají na autobus, autobusem na místo/ Finančně to neřeším, díky integrovanému systému můžu jet na jednu jízdenku od nás až na místo, takže jedna cesta vyjde asi na padesát korun, což si myslím, že je docela v normě. Když jsem uklízela ve vedlejším okrese dala jsem kolem čtyřiceti. Ale řeším to kvuli dojíždění. Sice si říkám, že to tři měsíce dám, a pak bude auto :) :D :lol: Vy byste do toho šli? Jako práci, sice podstatně za méně bych našla!! i blíž rodinu neřeším, to se pomocí babiček a kamarádek nějak zvládne!! :hug:Tož co mi poradíte?!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 23.11.18 09:19

Tak jestli tam jedeš fakt hodinu, tak to není taková tragédie. Na nádraží bych jezdila na kole, to máš výrazně rychlejší, než pěšky, čas ve vlaku vyplnila třeba čtením knížek nebo učením se anglicky… Zjisti si, jestli v tom směru nebývají ráno kolony, aby to auto vůbec byla nějaká spása, až ho budeš mít, kolikrát to vychází hromadkou rychleji.
No, akorát je otázka, a) jestli ty větší peníze potřebuješ a b) jestli ti ty dvě hodiny denně nebudou chybět.
Kdybych našla třeba za 90 na hodinu blízko domova, tak bych brala tu na místě, jestli za míň, tak bych asi dojížděla.

Lexandra
Povídálka 50 příspěvků 23.11.18 09:19
@bony58 píše:
Ahoj holky,
naskytla se mi možnost práce v krajském městě, slibují stodeset na hodinu, stravenky, třináctý plat. Tady to nevydělám. Jenže zatím nemám auto, takže doprava vyjde něco přes hodinu jedna cesta, spíš víc/ doběhnout u nás tři kilometry na vlak, vlakem do města, tramvají na autobus, autobusem na místo/ Finančně to neřeším, díky integrovanému systému můžu jet na jednu jízdenku od nás až na místo, takže jedna cesta vyjde asi na padesát korun, což si myslím, že je docela v normě. Když jsem uklízela ve vedlejším okrese dala jsem kolem čtyřiceti. Ale řeším to kvuli dojíždění. Sice si říkám, že to tři měsíce dám, a pak bude auto :) :D :lol: Vy byste do toho šli? Jako práci, sice podstatně za méně bych našla!! i blíž rodinu neřeším, to se pomocí babiček a kamarádek nějak zvládne!! :hug:Tož co mi poradíte?!

Já bych teda 40 kilometrů do práce dojíždět nechtlěla ani za milion. Ani autem, ani vlakem, prostě tohle už je velká dálka.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 23.11.18 09:21

Tak evidentně ty žádný problém nemáš, až na ty tři měsícem bez auta? Tak pokud to vzít chceš, tak to vezmi… já dojíždím do práce nyní 30 km tam a 30 zpět autem a nebaví mě to, ale já pracuju v mateřské škole, tudíž peníze i práce ve svý podstatě všude stejný. To znamená, že pro mě je to vyhazování peněz z okna. Pokud to máš dobře propočítané a víš, že se ti vyplatí dojíždět a po odečtení nákladů za pořízení auta, palivo a další provoz auta budeš pořád v plusu, tak pak asi ano.
Jinak k cestování MHD, dokud jsme se neodstěhovali za Prahu, dojížděla jsem MHD úplně na druhou stranu města, tzn. hodina cesty jako nic. Popravdě mi asi míň vadilo sedět v buse/metru a moct něco dělat (do školy, práce) než sedět v denodenních kolonách za volantem :nevim:

Blankaspl
Kecalka 222 příspěvků 23.11.18 09:23

Já bych dojížděla, nebo to alespoň zkusila. Hodinu se dá jezdit i po Praze, pokud pracuješ na jiném konci, než bydlíš…

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32917 příspěvků 23.11.18 09:24

já bych nedojížděla … ono každý den 80 km je dost. Navíc auto je strašný žrout peněz … takže sice dostaneš finančně třeba o pár korun víc, ale v konečném výsledku třeba proděláš.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 23.11.18 09:24

110 na hodinu je 17.600,– měsíčně hrubého. Když započítám hodinu cesty tam, hodinu zpátky, tak vyděláváte 88,– Kč hrubého na hodinu. Je to na Vás, jestli se Vám to vyplatí. A to jsem započítal jen čas, nikoli náklady na dopravu. A s autem, které stojí min. 5,50Kč/km je to úplně mimo.

lachtanice86
Kelišová 6635 příspěvků 23.11.18 09:27

Ja do první práce dojížděla kolem 40km tam a 40km zpět. Pěšky z domu na bus. Busem na nádraží, vlakem do dalšího města, trolejem přes město a pak ještě cca 4km pěšky. Bylo to náročné, ale byla to první práce, já získala zkušenost v oboru do životopisu. Ušetřila jsem si na auto a vydržela to dva roky.

a12
Vesmírná mluvilka 32977 příspěvků 23.11.18 09:29
@bony58 píše:
Ahoj holky,

No hlavne si teda spocitej kolik te autem tech 40km bude stat, 50kc to urcite nebude ;) aby pak ten rozdil vydelanych penez nebyl minimalni

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 23.11.18 09:31

Dojizdela jsem 40 km 3 měsíce když jsem byla těhotná a kvůli manželovi jsem se přestěhovala z Prahy do Berouna. I když jsem jezdila autem, tak jsem jezdila minimálně hodinu, ranní špička. Bylo bezva, když jsem šla na mateřskou, to byl očistec, za ty tři měsíce jsem tu cestu už úplně nenáviděla, jak jsem furt stala v zácpě :) takže vše má své pro a proti. Můj muž když žil v Praze, tak dojizdel do práce v Berouně 2 roky… přežil to, ale teď je tak šťastný, ze to má kousek, ze to nejde ani slovy popsat :)

marin
Echt Kelišová 9214 příspěvků 23.11.18 09:35

Pořádně bych to propočítala, protože 110 Kč mně nepřijde moc na to, aby se vyplatilo takovou dálku dojíždět a ztratit tím denně 2 hodiny času. :nevim: Vždyť kolik je nyní minimálka 73 Kč, a od ledna se zvyšuje na 80 Kč. Samozřejmě je potřeba zohlednit to, o jakou práci se jedná. Třeba by tě více bavila, ale pokud jde o srovnatelnou práci, tak bych hodně váhala.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 23.11.18 09:39

Já na tom nevidím nic divného. A popravdě ani nevidím důvod jezdit autem, které je drahé na provoz, když tam máš pohodové spojení. Tři kilometry tedy uznávám, je dost, takže na to bych nějaké přibližovadlo asi použila (v mém případě jízdní kolo). Já dojíždím denně dál a to mám tři děti. Pokud myslíš, že se ti to vyplatí a práce tě třeba i bude bavit, jdi do toho. Ale jak tu někdo podotknul, propočítej si, jestli tě to po odečtění času a nákladů na cestu nevyjde dráž, než když pracuješ u vás za míň.

bony58
Kecalka 207 příspěvků 23.11.18 09:40

Holky,
v zácpě stát nebudu, přes dědiny je to v pohodě, auto odstavim na kraji města a dál pojedu busem, uvažuju i když projedu, ale když budu žadat o hypoteku , budu mit v papirech větší částku. Tím pádem získat !! Jo, a nebavíme se o praze, ale o Moravě!!! Tady se ještě furt dělá za šedesát na hodinu!! :lol: :mrgreen:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 23.11.18 09:43
@bony58 píše:
Ahoj holky,

A tim autem budes jezdit jen na to nadrazi nebo do i do prace?
Pokud autem tak to se ti nevyplati. Pokud tim vlakem tak do toho jdi.

Keyllah
Echt Kelišová 9733 příspěvků 23.11.18 09:47
@bony58 píše:
Holky,
v zácpě stát nebudu, přes dědiny je to v pohodě, auto odstavim na kraji města a dál pojedu busem, uvažuju i když projedu, ale když budu žadat o hypoteku , budu mit v papirech větší částku. Tím pádem získat !! Jo, a nebavíme se o praze, ale o Moravě!!! Tady se ještě furt dělá za šedesát na hodinu!! :lol: :mrgreen:

já to mám denně cca 40 km tam a 40 km zpět. Taky pod dědinkách. Jako mít práci u baráku by asi bylo větší terno, ale tady mám skvělej plat, vyšli mi vstříc s pracovní dobou. Takže jsem si jen zpříjemnila těch 30 min v autě, aby mi to bylo co nejvíc příjemné -) teplo, hudba, termohrnek s čajem a buď si celou dobu zpívám a tak se odreaguju z práce, nebo povyřizuju telefony, cestou nakoupím atd…dá se to, jen chtít ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >