Upsání se zaměstnavateli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Decora-dea
Povídálka 30 příspěvků 22.11.18 14:49
Upsání se zaměstnavateli

Ahojky všem.

Má někdo zkušenost s „upsáním" se zaměstnavateli?

Studuji dálkově VŠ a časově nejsem schopná se připravovat a učit, k tomu zvládat práci, kde je toho teď fakt nad hlavu a do toho všeho domácnost a soukromý život. Chodím spát po půlnoci, vstávám kolem 5 ráno…už se to nedá. Zaměstnavatel mi nabídl dohodu, kdy mi poskytne na 3 roky celkem 178 dní volna výměnou za upsání do roku 2024, kdy nemohu odejít ze zaměstnání, jinak bych mu musela proplatit to, co do mě investoval plus plat, který budu pobírat v době volna…

Je to lákavé, ale co když…??? Nikdo neví, co vše se může stát, budu muset nutně třeba hledat jinou práci, nebo v té staré to bude k nevydržení…Nebo půjdu na mateřskou a o to se mi to ještě prodlouží…

Do pondělí se musím rozhodnout.,,, :nevim:
Poradí někdo, prosím?

Moc děkuji za všechny názory, rady a zkušenosti. :hug:

Příspěvek upraven 22.11.18 v 15:09

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
1mila2
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 22.11.18 14:55

178 hodin je neco pres mesic.....prijde mi to celkem malo :lol: na to, ze bys mu za to mela prislibit 5let. Jasne, kde kdo by se na tebe vyprdnul, ale pro me by to takovy zazrak nebyl. Jak to upravuje zakon nevim, ale urco je to tam nejak popsano.

Janli
Kelišová 6804 příspěvků 22.11.18 14:57

Nešla bych do toho ani omylem. Bude z tebe mít otroka, co mu nemůže odejít a ty nevíš, co ti život přinese. Hledej jiný řešení…

ivunak
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 22.11.18 14:58

Tady se těžko radí, nikdo ani ty nevíš, co bude za 6 let. Pokud chceš dostudovat VŠ a nestíháš to při zaměstnání, tak jedině chodit po brigádách místo trvalého výdělku a zaměstnání. Záleží, jak to máš finančně.
A plánuješ třeba do pěti let zakládat rodinu? Pokud ne, asi bych to riskla.

kaca35
Echt Kelišová 9650 příspěvků 22.11.18 14:58

Ja jsem se upsala kdysi. Tenkrat mne ani nenapadlo, ze bych chtela odchazet. Dost mi to pomohlo. To neustálý nadelavani hodin… K tomu rodina. Po trech letech mela firma problémy a ja mela stesti, ze mne chteli jinde a vyplatili mne. Vtipny bylo, ze po dalsich dvou letech se projevila krize i v nove firmě a hromadne se propoustelo. Dostala jsem padaka a narok na vracenivpenez za studia tim byl pase. Takze takovy stesti v nestesti. Delalo to tenkrat pres 200tisic.

malá_holka
Kelišová 6080 příspěvků 22.11.18 14:59
@Janli píše:
Nešla bych do toho ani omylem. Bude z tebe mít otroka, co mu nemůže odejít a ty nevíš, co ti život přinese. Hledej jiný řešení…

přesně

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 22.11.18 15:03

A co do tebe zaměstnavatel investoval?

Proč by nemohla odejít?
Vrátit plat za vybraný hodiny volna by nebylo nic strašnýho a příde mi to fér.

Decora-dea
Povídálka 30 příspěvků 22.11.18 15:10

Omlouvám se, je to 178 dní :D

blumen
Hvězda diskuse 44135 příspěvků 22.11.18 15:11

@Decora-dea zkraceny uvazek nejde? Misto upsani?

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 22.11.18 15:13

Já osobně bych do toho nešla.. Nikdy nevíš, co může být za rok, dva. Natož za pět.

Decora-dea
Povídálka 30 příspěvků 22.11.18 15:14

Je mi 31 let, konečně jsem ve služebním poměru, takže vyhodit mě není až tak jednoduché, po novelizaci zákona o státní službě. Měnit práci nechci, ale kdo ví, co bude zá 5 let…Samozřejmě, pokud by mě museli propustit z organizačních důvodů, nemusím vracet nic, pokud odejdu třeba v průběhu závazku, platím poměrovou část…

Decora-dea
Povídálka 30 příspěvků 22.11.18 15:15

Zkoušela jsem home office - bez úspěchu. Na zkrácený nemůžu kvůli penězům.

kruel
Kecalka 328 příspěvků 22.11.18 15:18

@Decora-dea 5 let je dlouhá doba :think: …Já bych do toho asi nešla. Pro mne by to bylo velké riziko, protože je to hodně let a za tu dobu se může stát ledacos. :nevim: Navíc jestli to chápu správně, je to 178 dnů volna po dobu tří let…to je cca 60 dnů na rok a to teda žádná pecka.

Decora-dea
Povídálka 30 příspěvků 22.11.18 15:18

178 dnů na 3 roky je dost dlouhá doba, si myslím… školu mám 1× do měsíce + 10 dní blok

Příspěvek upraven 22.11.18 v 15:21

kaca35
Echt Kelišová 9650 příspěvků 22.11.18 15:19

@Decora-dea bych se toho uplne nebala, davala bych si stranou nejaky prachy kazdy mesic, pro jistotu kdyby byla potreba se nekdy vyplatit. Ted ti to pomůže vyresit čas. Jednou se bud vyplatis, nebo tam zustanes a budes mit jeste nasetreny nejaky prachy k dobru.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rasta kočka dne: Hvězda České televize Tvarůžková změnila image a je to pecka!

Čokoládová kráska z České televize Zuzana Tvarůžková (35) si nechala udělat... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >