Nezvládám to v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 12:52
Nezvládám to v práci

Radši anonymně…
Pracuji jako recepční v jednom čtyřhvězdičkovým hotelu a nezvládám to tam. Asi mi nejvíc dělají problém jazyky, sice anglicky mluvím, ale když pak přijde nějaký host, který má problém a začne na mě mluvit rychle tak mi prostě dělá problém rozumnět. Je to trapný, chodím i na doučování ale prostě jazyky mi nikdy moc nešly. Strašně se tam bojím, když vidím jak se nějaký host blíží jsem schopná utéct na záchod a čekat až přejde do svého pokoje. Každý den mě je z toho špatně, nechci tam chodit a jsem tam celou dobu ve stresu. Nevím co mám dělat, jsou to fakt strašný nervy…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sarah1618
Kecalka 243 příspěvků 21.11.18 12:54

To se podda, nevzdávaj to, za půl roku ti to nebude dělat problém. Divej se na filmy, seriály atp.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 21.11.18 12:55

Hele, žádný učený z nebe nespadl. Když nerozumíš, řekni dotyčnýmu, ať Ti to zopakuje ještě jednou a pomaleji. Hlavně kliiiiiid :mrgreen: Nenech se rozhodit. :palec:

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 21.11.18 12:59

no mít „sevřenou prdel“ celou pracovní dobu, to se stres brzo podepíše na zdraví a psychice.. tato pracovní pozice se zjevně k tobě nehodí, protože práce Recepční je právě o té Komunikaci.. sama jsem tak začínala a zrovna tohle mne na tom bavilo :-) asi by ti bylo líp někde v kanclu, kde budeš mluvit česky a mít v klidu svou problematiku, ve které si budeš jistější.. zkus se pomalu postupně dívat na jiné nabídky, příp. se u vás v hotelu zeptat na jinou pracovní pozici ? Chodit v nervech na každou šichtu je dlouhodobě neúnosné…

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 21.11.18 13:00

To já musel v minulé práci volat do do zahraničí a věř že je to mnohem náročnější než komunikace z očí do očí.
Tak máš aspoň ruce, vidíš výraz ve tráři rozumí/nerozumí.
A pokud nerozumíš když mluví rychle, tak mu řekni ať mluví pomaleji.

Doučování fajn, ale taky pomůže sledovat seriály v orig. znění s titulkama. Později už bez titulků. Škola a zábava dohromady :)

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 21.11.18 13:01

..

omylem odesláno 2×

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 21.11.18 13:04

Změnit práci

kvaček
Extra třída :D 13504 příspěvků 21.11.18 13:11

Já byh si zkusila najít jinou práci.. Já jednou pracovala v práci, kde mě to i bavilo, ale byl hodně špatný kolektiv.. Hodně nepříjemné ženské, a taky dělaly schválnosti. Vydržela jsem to týden a odešla..
Myslím, že do práce se člověk nemá bát!! chodit.. Nerad, to pochopím, když ho práce nebaví, to se ale dá zvládnout, a určitě to na tobě je i vidět, že si psychicky na tom hůř..
Já bych zkusila pohledat práci jako recepžní někde v penzionku, kde na tebe nebude takový tlak..
Je taky možné, že takový typ ráce ti nesedí.. :nevim:

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 21.11.18 13:17
@cocomoon píše:
To já musel v minulé práci volat do do zahraničí a věř že je to mnohem náročnější než komunikace z očí do očí.
Tak máš aspoň ruce, vidíš výraz ve tráři rozumí/nerozumí.
A pokud nerozumíš když mluví rychle, tak mu řekni ať mluví pomaleji.Doučování fajn, ale taky pomůže sledovat seriály v orig. znění s titulkama. Později už bez titulků. Škola a zábava dohromady :)

Jojo, po telefonu je s cizincem komunikace daleko složitější. Taky mi chybí ruce a nohy ;-) Zvlášť když je na opačném konci taky nerodilý mluvčí a má podobné obavy jako já. Pomohlo mluvit pomalu a v jednoduchých větách. Nebát se říct něco gramaticky nesprávně.
Takhle jsem si klepala pysky zbytečně, když přišel Turek jako bota a snažila se mu německy vysvětlit cestu. On koukal jak puk. Jednoslovné výrazy a pomalu herecký výkon jiných kolegů měl lepší výsledek :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 13:22

@Lucy75
Kdyby tam jezdili Češi tak je to v pohodě, jednou tam byli asi dvě cesky a mě se úplně zlepšila nálada. Jenže to je minimální jinak tu jsou sami cizinci. Mám z toho vážně strach. Já jsem i koukala po jiné práci ale nemůžu nic sehnat, mě by se práce v kanclu líbila, nejsem úplně moc komunikativní typ, ale nic tu prostě takovýho není.

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 21.11.18 13:23
@Anonymní píše:
Radši anonymně…
Pracuji jako recepční v jednom čtyřhvězdičkovým hotelu a nezvládám to tam. Asi mi nejvíc dělají problém jazyky, sice anglicky mluvím, ale když pak přijde nějaký host, který má problém a začne na mě mluvit rychle tak mi prostě dělá problém rozumnět. Je to trapný, chodím i na doučování ale prostě jazyky mi nikdy moc nešly. Strašně se tam bojím, když vidím jak se nějaký host blíží jsem schopná utéct na záchod a čekat až přejde do svého pokoje. Každý den mě je z toho špatně, nechci tam chodit a jsem tam celou dobu ve stresu. Nevím co mám dělat, jsou to fakt strašný nervy…

Není ostuda říct, aby to zopakoval nebo zpomalil. Usmát se. Já jako holka brigádničila na hotelu a musela mluvit německy i anglicky. Pochybuju, že jsem vždy řekla vše správně. Ale úsměv a snaha udělaly své. Nesnaž se vymýšlet dlouhé věty. Nacvič si ty situace dopředu. Vyhledej slovíčka. Nech si je někde při ruce. Otrkáš se a bude to lepší. Když si vzpomenu, jak bojácná a stydlivá jsem byla a zvladla jsem to, tak ty to dáš taky :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 13:24

@kvaček penzion by se mi líbil, jenže to u nás není a nikam dlouze dojíždět se mi zase nechce

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 21.11.18 13:27

jobs.cz a najdi si něco, na co máš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 13:28

@TMana děkuju

BaraRed
Kecalka 442 příspěvků 21.11.18 13:28

Taky pracuju na recepci ve 4* hotelu a zacatky byly hrozne. Me sice anglictina ve skole vzdycky sla, ale tady to byla uz improvizace, ne psane texty nebo predem pripravene ukoly. :mrgreen: Ze zacatku jsem se taky snazila co nejvice vcucnout do kresla, kdyz prochazel zahranicni host. Stydela jsem se mluvit a mela jsem problem nekterym hostum rozumet, uplne nejhorsi byly telefonicke hovory, ale casem jsem si zvykla a dneska jsem v klidu. Vetsinou rikam naucene fraze a kdyz nekdo neco potrebuje, tak se obcas jeste zakoktam, ale nic si z toho nedelam, vetsina se se mnou zasmeje. Pokud to po pul roce nezvladas porad stejne jako na zacatku, asi to lepsi nebude a radsi se poohlidni po jine praci, kde by jsi byla v klidu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >