Jak získat práci redaktora?

Anonymní
21.11.18 11:07

jak získat práci redaktora?

Ahoj všem,
budu mít možná divnou otázku, ale myslíte si, že by bylo možné sehnat práci v nějakých novinách, nebo v časopise, jako redaktor (psaní článků atd..) bez předešlých zkušeností a bez vystudované školy s tímto zaměřením? mám pouze střední školu ( kosmetičku) :zed: :zed:, na kontě jen jednu dopsanou knihu, na kterou mi agentura nabídla zastupování, ale nakonec se nenašel nikdo, kdo by jí chtěl vydat. Psaní se věnuji dál, ale je mi jasné že tady v republice by mne stejně psaní knih neuživilo- ani kdyby to vyšlo :-D tak bych chtěla zkusit najít práci spojenou se psaním. Zatím jsem pracovala jen jako plavčík na bazénu, :zed: :zed: což mi asi taky na věrohodnosti nepřidá. Tak mě napadlo, jestli by nebylo lepší, pokusit se nejdříve o vydání knihy, abych mohla mít na kontě alespoň něco, co by mohlo potencionálního zaměstnavatele „zaujmout“ a pak zkusit novinařinu, copywritering, nebo podobné věci. Pokud by ani to nevyšlo, což je možné, tak jakým směrem jít dál? No, snad nemám nějak moc zkreslené vnímání reality, tak pokud by měl někdo nějaký nápad tip, budu moc ráda, děkuji Nela.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21.11.18 11:10

čteš noviny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.18 11:15

@PaníBovaryová ano čtu, vše, co mi přijde pod ruku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
493
21.11.18 11:16

Co tak zkusit redaktorovat zdarma. Třeba psát nějaké články na blog.idnes.cz o aktuálním dění.
Pokud to bude kvalitní, tak budete mít nějaké stálé čtenáře a tím už můžete trošku bodovat.
Kniha podle mě moc nepomůže (nejspíš). To že někdo napíše dobrou knihu nemusí znamenat, že bude umět psát dobré články do novin.
Taky bude záležet co jste měla za známky z ČJ.
A určitě by hodně pomohla třeba rekvalifikace na redaktora.

Copywrighting za peníze si můžete vyzkoušet třeba na webtrh.cz Občas se tam objeví zajímavá nabídka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 11:20
@cocomoon píše:
Co tak zkusit redaktorovat zdarma. Třeba psát nějaké články na blog.idnes.cz o aktuálním dění.
Pokud to bude kvalitní, tak budete mít nějaké stálé čtenáře a tím už můžete trošku bodovat.
Kniha podle mě moc nepomůže (nejspíš). To že někdo napíše dobrou knihu nemusí znamenat, že bude umět psát dobré články do novin.
Taky bude záležet co jste měla za známky z ČJ.
A určitě by hodně pomohla třeba rekvalifikace na redaktora.Copywrighting za peníze si můžete vyzkoušet třeba na webtrh.cz Občas se tam objeví zajímavá nabídka.

ne, tohle s psaním zpravodajství nemá nic společného. Nejhorší byli vždycky ti, co si mysleli, že dobré známky ze slohu = dobrý článek do novin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 11:21
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová ano čtu, vše, co mi přijde pod ruku :-)

výborně, potom máš šanci.
A chceš psát zpravodajství nebo spíš publicistiku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
21.11.18 11:31

práce redaktora je jedna z těch, kde můžeš uspět bez vystudování oboru a valné praxe. Jsou to plusové body, samozřejmě, ale podstatné je jak dokážeš pracovat - vyhledat téma, zpracovat, zajímavě a rychle napsat, ideálně bez chyb. Nehledej nabídky a zkus se nabídnout sama. Protože nemáš profesionální profil, kterým bys mohla oslovit, prezentuj se konkrétním článkem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
21.11.18 11:37

No, vzhledem k tomu že jde o profesi o kterou je dlouhodobě velký zájem a ty absolutně potencionálního zaměstnavatele nemáš čím zaujmout, tak bych to úplně růžově neviděla. Co si nejdřív udělat nějaké jméno třeba psaním blogu, instagramováním, nebo něčím podobným? Když budeš něčím vyjímečná a mít velkou sledovanost, tak už máš plusové body.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6678
21.11.18 11:46
@PaníBovaryová píše:
ne, tohle s psaním zpravodajství nemá nic společného. Nejhorší byli vždycky ti, co si mysleli, že dobré známky ze slohu = dobrý článek do novin.

Na druhou stranu bych od potenciálního redaktora očekávala naprosto bezchybnou znalost českého jazyka. ;) (K čemuž bohužel nemusí být známka ze školy relevantní, to uznávám.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2784
21.11.18 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
budu mít možná divnou otázku, ale myslíte si, že by bylo možné sehnat práci v nějakých novinách, nebo v časopise, jako redaktor (psaní článků atd..) bez předešlých zkušeností a bez vystudované školy s tímto zaměřením? mám pouze střední školu ( kosmetičku) :zed: :zed:, na kontě jen jednu dopsanou knihu, na kterou mi agentura nabídla zastupování, ale nakonec se nenašel nikdo, kdo by jí chtěl vydat. Psaní se věnuji dál, ale je mi jasné že tady v republice by mne stejně psaní knih neuživilo- ani kdyby to vyšlo :-D tak bych chtěla zkusit najít práci spojenou se psaním. Zatím jsem pracovala jen jako plavčík na bazénu, :zed: :zed: což mi asi taky na věrohodnosti nepřidá. Tak mě napadlo, jestli by nebylo lepší, pokusit se nejdříve o vydání knihy, abych mohla mít na kontě alespoň něco, co by mohlo potencionálního zaměstnavatele „zaujmout“ a pak zkusit novinařinu, copywritering, nebo podobné věci. Pokud by ani to nevyšlo, což je možné, tak jakým směrem jít dál? No, snad nemám nějak moc zkreslené vnímání reality, tak pokud by měl někdo nějaký nápad tip, budu moc ráda, děkuji Nela.

Lze psat myslim i na novinky do nejake kategorie. Vaše zpravy. Nebo se lze domluvit s ruznymi blogy, že jim na nejake tema napises clanek.a az budes mit par techto online clanku kontaktovala bych vybrany časopis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23028
21.11.18 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
budu mít možná divnou otázku, ale myslíte si, že by bylo možné sehnat práci v nějakých novinách, nebo v časopise, jako redaktor (psaní článků atd..) bez předešlých zkušeností a bez vystudované školy s tímto zaměřením? mám pouze střední školu ( kosmetičku) :zed: :zed:, na kontě jen jednu dopsanou knihu, na kterou mi agentura nabídla zastupování, ale nakonec se nenašel nikdo, kdo by jí chtěl vydat. Psaní se věnuji dál, ale je mi jasné že tady v republice by mne stejně psaní knih neuživilo- ani kdyby to vyšlo :-D tak bych chtěla zkusit najít práci spojenou se psaním. Zatím jsem pracovala jen jako plavčík na bazénu, :zed: :zed: což mi asi taky na věrohodnosti nepřidá. Tak mě napadlo, jestli by nebylo lepší, pokusit se nejdříve o vydání knihy, abych mohla mít na kontě alespoň něco, co by mohlo potencionálního zaměstnavatele „zaujmout“ a pak zkusit novinařinu, copywritering, nebo podobné věci. Pokud by ani to nevyšlo, což je možné, tak jakým směrem jít dál? No, snad nemám nějak moc zkreslené vnímání reality, tak pokud by měl někdo nějaký nápad tip, budu moc ráda, děkuji Nela.

Zapracuj na svém psaném projevu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 11:50
@sakota píše:
Na druhou stranu bych od potenciálního redaktora očekávala naprosto bezchybnou znalost českého jazyka. ;) (K čemuž bohužel nemusí být známka ze školy relevantní, to uznávám.)

gramatika se hodí určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
21.11.18 11:52

Tak nějak sem to myslel, že někdo kdo se chce živit psaním, by měl ovládat jazyk na výbornou. O čem třeba známka z ČJ bude trošku vypovídat.
Já třeba z češtiny měl vždy za 4 na střední.
Ty vyložené chytáky v diktátech sem nedával. A učit se nazpamět nějaké nezajímavé lidi a jejich díla mě nebavilo už vůbec.
Naproti tomu sem ze závěrečné slohovky z ČJ měl za dva. Protože sem psal o tématu, které mě bavilo a když sem si nebyl jistý jak se píše i/y, tak sem použil skladbu slov, kde žádné i/y nebylo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.18 11:58

@PaníBovaryová zpravodajství mě moc nebere, spíš publicistiku, :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.11.18 12:00

@Serpentini to zní dobře :-) děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama