Dokrm stříkačkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 09.11.14 10:35
dokrm stříkačkou

Ahoj, mám doma týdenního novorozence. Má hraniční novorozeneckou žloutenku. Kojím, ale moc se mu nechce tahat z prsou. i po 30m u prsou brečí a vytáhne pak třeba i 40ml po stříkačce. U prsa spíš usíná, moc netahá. Já pak mléko ostříkávám, mám ho dost. přiložení je v pořádku, bradavky taky. V porodnici jedl normálně (ale mezitím hodnoty žloutenky stouply).
Zajímalo by mě, jestli to pujde pak odbourat, aby se jen kojil. Přece jen nemůžu dělat nic jiného než kojit a odstříkávat. Mám doma ještě 4letého špunta. Navíc odstříkávání už začíná docela bolet

Reakce:
AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 09.11.14 10:44

@xsaleen Střídat prsa, klidně několikrát. Ono to při kojení z jednoho do druhého jakoby „nateče“ a jde to pak líp. A stlačovat prsa - video na http://www.mamila.sk/…o-dojceni-9/

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 09.11.14 10:46

@AliTad střídám, i klidně 4× ale stejně.. přiložim, 2× cucne a odpadne.. když ho odpojim, je řev, přiložim znova a opět nic. to mačkní jsem takx zkoušela a nic

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 09.11.14 10:49

@xsaleen A viděla vás laktační poradkyně? Ještě jsem slyšela o potírání mokrou žínkou, aby se dítě vzbudilo, případně různé lechtání… A je ten řev potom fakt hlad? Kdyby sis ho třeba vzala do šátku, třeba by si na chvilku dáchnul a pak se nakojil třeba za hodinu a sám.

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 09.11.14 10:55

@AliTad jo řev z hladu.. po stříkačce se vrhne jak kdyby tejden nejedl..nepomáhá houpání nic.. břicho ho ale nebolí, prdí a kadí normálně
orvní to měl při žloutence stejně

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 09.11.14 11:13

@xsaleen pokud je fakt ze žloutenky unavenej, tak bych věřila že se to spraví, můj starší byl v porodnici dokonce z větší části na flašce, doma první týdny taky, pak na kojení z kloboučku, a po 7 týdnech se v pohodě chytl bez kloboučku. taky měl silnou žloutenku, akorát mi říkali, že stříkačkou naloká moc vzduchu, tak mu nacpali flašku.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 09.11.14 11:21

@xsaleen Ještě mě napadá zkusit dokrm cévkou u prsu? tím by ses teda nezbavila toho odsávání, ale aspoň pak toho dokrmování - sfouklo by se to při kojení.

asha
Nadpozemská drbna 29599 příspěvků 1 inzerát 09.11.14 12:05

Z uplne stejnyho duvodu jsem dokrmovala strikackou taky. Navic jsme meli kloboucky. Trvalo to nejaky ten tyden, kloboucky dyl, pak jsem v pohode oboje odbourala a kojila do 19 mesicu :)

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 09.11.14 12:55

Díky.. něco s tim provedu.. ted mám k tomu ještě nějakou virozu s horečkou jako dárek z porodnice.. :cert:
ted bl u prsa, kroutil se jak vsteklá žížala, ale něco snědl a usnul..
já kloboučky nemám

Duckula
Generální žvanilka 24962 příspěvků 09.11.14 13:12
@xsaleen píše:
Ahoj, mám doma týdenního novorozence. Má hraniční novorozeneckou žloutenku. Kojím, ale moc se mu nechce tahat z prsou. i po 30m u prsou brečí a vytáhne pak třeba i 40ml po stříkačce. U prsa spíš usíná, moc netahá. Já pak mléko ostříkávám, mám ho dost. přiložení je v pořádku, bradavky taky. V porodnici jedl normálně (ale mezitím hodnoty žloutenky stouply).
Zajímalo by mě, jestli to pujde pak odbourat, aby se jen kojil. Přece jen nemůžu dělat nic jiného než kojit a odstříkávat. Mám doma ještě 4letého špunta. Navíc odstříkávání už začíná docela bolet

jednu dobu sem stříkačkou hodně dokrmovala, pár dnů po narození, nebyl problém se sáním prsa, u nás teda ae byla žloutenka hooodně dlouho, přes měsíc určo, bylo pod mrakem, špatně to šlo dolu. Choď hodně ven, doma okna bez záclon, co nejmíň oblečení, aby co největší plocha těla absorbovala světlo/sluneční svit.
Asi po druhém měsíci sem už dokrmovala lahví a u prsa nebyl problém.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >