Kojení batolete, jak často kojit 9měsíční?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 22:47
Kojení batolete

Ahojky holky.Jak často by se mělo kojit batole?? :) Malé bude 9.měsíců, kojila jsem do půl roku plně a od té doby co dávám ovocné a zelenin. příkrmy tak už kojím jenom 3krát denně mezi těmi příkrmy..příjde mi to nějak málo a mám pocit, že má po jídle žízen :nevim: Zkoušela jsem jí dát čajík, vodu, štávu-všechno odmítá, když zjistí, že to není m. mlíčko a brečí, lahvičku odstrkává ručkou.. :oops: V noci spí po celou dobu takže kojím jenom přes den-ráno, v poledne a večer a nejde mi do hlavy, že jí to stačí.. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 04.11.14 22:52

Tak do roka je to pořád ještě kojenec :) kojit by se měla tak často, jak chce, pokud chce jen 3 krát denně, tak se nedá nic dělat, ale to pití bych důsledně nabízela. nebo aspOń vařila polívky, dávala šťavnaté ovoce, řídkou kaši, atd.

Hoa Mai
Kelišová 6075 příspěvků 20 inzerátů 04.11.14 23:02

@Petule 1 Jak říká @slavuska1, dávej jí vodnatější stravu a pití nabízej, ale nenuť.
Mám to podobně, možná ještě „horší“. Syn 11m se mi v podstatě odstavuje, MM pije už jen ráno a to si spíš už jen cucne, myslím, že už i s tím brzo skončí. K pití si vezme jen vodu, nic jiného, a to ještě jen malinko. UM nechce, tak mu ho dávám večer do kaše, ať má aspoň nějaké bílkoviny. Jinak má každý den jogurt. I když pije málo, tak kupodivu čurá, podle dr. dehydrovaný není, takže mu asi stačí voda v polévkách, kaších, ovoci a zelenině atd. Dr. mi poradila sledovat přes den barvu moči. Jestli je světlá, tak je to ok.

Barushe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 23:04

Mas porad mimino ;) batole az od roka :)
Davala jsem, kdy chtel. Nijak jsem to neomezovala, kor kdyz taky nechtel nic pit :zed: ale ja jsem kojila 5× i v noci :zed: des bes :lol:
Pokud vickrat nechce, tak nenut. Ale jak pise @slavuska1 to piti je dulezity ;)

Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 23:07

@slavuska1 no já jsem ji už asi nevědomky přejmenovala na batole, jak tak málo pije.. :lol: ju, polívky papá, ovoce taky, kašičku jí dávám večer nebo někdy i ráno..ovšem stejně mám pořád pocit, že nic nepije. U toho kojení někdy pije hodně a někdy si tak jenom cucne, že myslím, že jí to nemůže prostě stačit..máme dvě pítka, ani jedno nechce a jenom jak ho vidí tak už nabírá, že bude brečet :roll: Pořád to zkoušíme..taky už papá sušenku a potom by měla mít sucho v puse, ale chce jenom m. mlíčko..myslíte, že v jejím věku už by měla rychleji trávit to mlíčko nebo je to stejně jako předtím?? třeba je to mlíčko už trošku jiného složení :think:

Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 23:17

@Hoa Mai malá taky čůrá normálně a nejvíc dopoledne..jak nad tím tak uvažuju tak jsem si všimla, že mívá v plínce tu moč někdy trošku tmavší, ale kdoví jestli se mi to jenom nezdá :think: jogurt jí taky občas dávám s ovocem..tu kašičku dělám trošku hustší, protože jak je to moc vodové tak to trošku vyplivuje a jí to moc dlouho až to má studené :P

Barushe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 23:18

@Petule 1 zkousela jsi davat pit z hrnicku? Syn z niceho jinyho nepul od pul roku. A nebo po lzickach, brcko (to taky pochopil hodne brzo) ;)

Hoa Mai
Kelišová 6075 příspěvků 20 inzerátů 04.11.14 23:30

@Petule 1 Mě s tou kaší dělá to samé, tak taky dělám hustší. S tím čuráním, třeba po spaní je normální, že je to tmavší, toho si nevšímej, ber čurání přes den. Já to taky řeším, kor když už mi malý téměř nepije MM, vody vypije taky maličko, ale násilím to do něj stejně nedostanu, jednak to nejde a jednak nechci, aby se mi seknul a pak nepil vůbec. Ale stejně mě skoro vždy, když přijdu s hrnkem, odežene. Čurá naštěstí částečně do nočníku, takže vidím, že čurá dost a je to světlé, někdy skoro průhledné, kde to bere, netuším. :nevim: Taky jsem o tom debatovala s dr., říkala nabízet, nenutit, když chce MM, tak dát MM, když nebude chtít nic, tak prostě nic.

Fjodorka
Extra třída :D 11327 příspěvků 04.11.14 23:33

Když ti někdo napíše, že 2× denně, budeš kojit 2× denně? :mrgreen:
Koj podle potřeby, jak to vyhovuje tobě, i dítěti. Já jedenáctiměsíční kojím tak 5× denně (3× před spaním, 1× ráno, 1× mezi odpoledním spaním a nočním spaním, občas jednou navíc před odchodem ven)… Jiný má zase třeba už od půl roku odstaveno.

S tím pitím to chápu, já kojím hlavně i proto, abych do ní dostala tekutiny.

Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 23:35

@Barushe s hrníčkem jsme to ještě nezkoušeli..možná to bude lepší, protože to pítko jak cucá tak jí vždycky zklame, že to není jak prso a pak brečí, že to není ono :oops: lžičku má ráda, ale jakmile je něco vodovějšího tak někdy i prská..snad to půjde :)

Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 23:38

@Hoa Mai ju, to máš pravdu..nechci jí nutit, to je pak ještě horší :| tak to máte fajn, že už sedí na nočníku..malá teprve zkouší sedět, tak ani neví co by se tam mělo dělat :think: :mrgreen:

verrru
Závislačka 2760 příspěvků 04.11.14 23:41

@Petule 1 já jsem v tom věku kojila podle potřeby, a dávala pití ze skleničky a flašky s dudlem, nebo pil ve vaně při koupání z různých kelímku :jazyk:.. taky jsem potřebovala at pije a bylo mi jedno z čeho :jazyk:

Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 23:44

@Fjodorka no právě s těmi tekutinami mě to už delší dobu vrtá hlavou..tak to máte fajn, že tak pěkně pije :) Malá má rádá m. mlíčko moc a taky večerní kojení, ovšem je možné, že se snaží pomalu odstavit..tak to by musel mít její den více hodin, aby více pila, chodí spinkat každý den ve 20.hod,takže už to poslední kojení tzv. noční už nestíhá a poctivě to zaspí :mrgreen:

Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.11.14 23:48

@verrru flašku s dudlem jsem taky zkoušela, pila z ní odsříkané m. mlíčko když byla menší, ale ted už jí moc nechce, asi jí to z toho moc neteče.. :nevim: to s tím koupáním je dobré..malá teda zatím olizuje občas pěnu ve vaně, i když se snažím všemožně jí před tím držet zpátky..ale tak pravda, tekutiny to jsou taky :lol:

verrru
Závislačka 2760 příspěvků 04.11.14 23:52

@Petule 1 dáváme čistou vodu do vany ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >