Co vařit 14měsíčnímu děcku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martina 25
Kecalka 369 příspěvků 28.10.14 18:57
Co vařit 14. měsíčnímu děcku?

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat těch zkušenějších z vás. Co vaříte dětem? Malé je 14 měsíců a já mám pocit že jí dělám pořád jen to samé dokola…Většinou zeleninové vývary a pak bramborovou kaši, nějakou zeleninu nebo kuřecí maso… Všude teď vidim dýně ale to jsem v životě nedělala. Nebo jestli máte recept na nějakou omáčku a tak. Za typy předem děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 28.10.14 18:58

@Martina 25 ve 14 měsících už jedly děti s námi. Jen třeba odlehčenější verzi. Takže cokoliv. Jsem ti moc neporadila :nevim:.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 28.10.14 19:00

@Martina 25 Tak udelej dynovou polevku… osmahnes cibulku, pridas na kostky dyni a brambory, zalejes vodou nebo vyvarem, uvaris, rozmixujes… dochutis.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 28.10.14 19:00

Syn má 14m a jí všechno co my :nevim:

Martina 25
Kecalka 369 příspěvků 28.10.14 19:01

@Aamanda To ne no :-D ale neva…

Martina 25
Kecalka 369 příspěvků 28.10.14 19:02

@Black Cat a jakou dýni používáš?

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 28.10.14 19:02

Malý má 13m a jí téměř všechno s námi, jen jídlo nesolim a nedávám např. chili. Všechny druhy masa, játra drůbeží, pecenou zeleninu, kuskus, rýži, omáčky..prostě všechno. Akorát nejsou vhodná smazena jídla a tučná jako třeba bucek a podobně.

my_nickname
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 28.10.14 19:02

Dyne davam bezne s troskou masa a bramborem nebo ryzi.
co treba nejakou rybu? kousek lososa nebo tunaka. pak me napada kuskus, fazole, cizrna, bataty.. je toho hodne.

ve 14m myslim, ze muzes dat diteti skoro vse, co varis sobe jen min korenene a solene.. rajska, koprova atd :nevim:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 28.10.14 19:03

Na polévku dyne hokkaido a můj tip je předtím ji upéct - nakrajet na mexický, pokapat olejem přidat bylinky a česnek. Je to pak chutnejsi.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 28.10.14 19:04

Nakrajet na mesicky :-)

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 28.10.14 19:05

@Martina 25 Ja davam jak maslovou, tak hokaido

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 28.10.14 19:07

Nasemu je 16 mesicu… s nami neji, varim mu denne solo… hlavne by mely jist deti cervene maso kvuli zelezu a z bileho hlavne kruti a ryby (tunak, losos, halibut jsou nejmene alergizujici)… z priloh dlabe brambory, testoviny, kus-kus, jahly, ryzi… ke vsemu ale potrebuje „omacky“… ty delam vesmes ze zeleninoveho pyre, tedy tim do sebe dostane i plno zeleniny… potom do polevek vejce… zpusob pripravy je uz klasicky, na masle zpenim klidne cibulku, na malinkate kousky maso, zeleninu, podleji, podusim… pak rozmackam ci pomixuji (repa je tuha, hovezi taky zatim moc nedava…) a dam k priloze… vetsinou uz do hotoveho davam trochu olivoveho ci jineho hodnotneho oleje na omega kyseliny… solim minimalne, pripadne sypky zeleninovy vyvar z dmka… jinak veskere bylinky, cervena paprika, kari, cesnek, kmin… nic mu nevadi si myslim… :)

Manticora
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 28.10.14 19:07

Syn jedl od 13m s námi, jen neslané a nekořeněné. Z příloh vše, měl rád omáčky, klidně i rybu, ochutnával i exotické ovoce. Hustší polévky atd.
Nedávala jsem jen to, co děti vyloženě jíst nemají - houby, soja, pálivé…

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 28.10.14 19:12
MUFICE
Hvězda diskuse 48765 příspěvků 28.10.14 19:13

To samé co jíte vy, pokud to není samá smažená kuchyně. Akorát bych vynechala ostré koření.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >