16měsíční má 14,2 kg. Jde o obezitu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 21.10.14 21:05
Obézní dítě? 16m

Pěkný dobrý večer,

s manželem dlouhodobě vedeme spor, jestli je naše dcera obézní nebo to vyběhá a je jen větší, silnější.

Při narození měla 53cm a 3,7kg. Hodně a ráda se kojila, tehdy byla celé léto vedra, takže se vykrmila a v půl roce měla 10kg a nějakých 74cm.

Naše dr zdvihala obočí, že je mimo tabulky a hnala nás na endokrinologii, kde nic nezjistili.

V roce měla 80cm a necelých 13kg. Teď v 15m 86cm a 14,2kg a dnes jsme ji vážili doma a má stejnou váhu 14,2kg.

Manžel to nějak těžce nese, že se mu zdá, že ztloustla a že bude nešťastná, ptž si založí tukové buňky a má vytáhlý žaludek. Já si myslím, že pohybu má dost a že z toho časem vyroste, už teď tu váhu zpomaluje.

Abyste měly představu, napíšu náš jídelníček:

• Kolem půl 7 kojení
  • kolem 9h snídaně - chleba (rohlíky nedáváme), lučina, tvaroh, máslo, zelenina, ovoce, sní půl krajíčku max
  • svačinu nechce
  • 12h oběd - vařím naše jídla bez soli apod. Omáčky, těstoviny, kuskus, rýže, maso, ryby atd. Vše dělám dušené na vodě, pouze řepkový olej, zelenina. Nic smaženého, kořeněného. Knedlík měla teď poprvé tento týden, snědla jeden.
  • svačina 15:30 jogurt s ovesnými vločkami
  • večeře 18h - co zbylo z oběda, pečivo s něčím, zelenina.

Kojí se na spaní, ale spíš jen tak na zapití.

Nezná čokoládu, sušenky, piškoty, rohlíky, sladké pití. Pije jen čaj a vodu. Max má křupky. Hlídám to myslím dost, ale muž má pocit, že dávám velké porce.

Jak velké porce dáváte 16m dítěti? Obvykle to u nás je kolem 150g a ne vždy to sní, nepřidávám jí, ptž pak má to mlíko. Když nechce, nenutím.

Tak nevím :nevim:

Pokud máte zkušenosti nebo podobné dítko, napište, jak z toho vyrostly, vyběhaly a byly to normální neobézní děti.

Díky všem :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 21:11

Tak se tak dívám, že je stejně stará, jako naše mladší. Ta je teda o 2 kg hubenější, ale taky je macek. A jaká jsi a mažel? Jesti jste vysocí, musí vás taky dohnat. Jídelníček má lepší, jak naše, ta už jí normálně s námi. Děti to vyběhají. NAše starší byla taky pucek, pořád je trošku větší, jak vstevníci, ale jí normálně, sladkosti hodně hlídám. Ale zeleninu nechce, jídelníček moc vyvážený asi nemá, snažím se to dohnat na polívkách.
Takže v klidu. Ta vaše doktorka :roll: no ale lepší, než něco zanedbat.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 21.10.14 21:11

V tom prvním roce opravdu přibrala hodně, ale když je to kojené dítě, nijak to neovlivníš, nemůžeš za to. Teď máte jídelníček oproti nám trošku chudší (také 15m), ale dcerka je naopak drobnější, sní toho hrozně moc, často jí nestačí 200g porce, už jsem to dlouho ani nevážila, protože sní vrchovatý velký talíř a když pak vidí jíst mě, ještě si chce ďobnout. Na pití sladké nedávám, žádná kokina také ne, odměnou jsou jí pohankové křupky, které miluje, sem tam dostane domácí štrůdl, piškoty, loupáček. Jinak tyto děti to opravdu vyběhají, chce to čas. Spíš později se držet zdravého jídleníčku a možností dostatku pohybu.

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 21.10.14 21:13

Naše malá byla taky vždycky oplácaná a vyběhala to. A na snížení porcí bacha, nám doktorka naordinovala dietu, zrovna když malá začínala mluvit a úplně se jí to mluvení zarazilo. Trvalo pár měsíců, než se zase rozmluvila :nevim: A určitě si nemyslím, že jí přecpáváš :kytka:

Uživatel je onlinescentini
Závislačka 3596 příspěvků 21.10.14 21:13

Tak to jsem zvědavá. Dcera 3740g a 51 cm. Teď v půl roce 9450g a 71 cm. Zatím to nijak neresim.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 21.10.14 21:13

Po roce se to přibírání dost zpomaluje…
Jí zdravě, porce docela i malé - 150g. Dcera běžně snědla okolo 250g - a byla zas hubená.
Určitě bych jí nezmenšovala porce.
Uvidíte na prohlídce v 18m, jak moc od roka přibrala.

Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 21.10.14 21:15

@avm3 manžel má 190cm, já 173 a oba cca 80kg, což je teda mínus pro mě :mrgreen:

Každopádně oba jsme jako děti školního věku byli tlustější a on má prostě strach, že bude tlustá a nešťastná

mumisek79
Extra třída :D 12068 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 21:15

@Ariadne ahoj, nemam doma tlustouska, spis naopak 16m / 9kg / 74 cm, ale krom kojeni kdy si mala da UM je nas jidelnicek podobny, ja ji jeste mimo jidlo zkousim neco davat at pribira. asi mas hodne vyzivne mlicko a to bych ji pokavad ti nevadi kojit nebrala. jestli to manzela nejak trapi poslala bych ho s malou na vysetreni treba na gastroenterologii aby se sklidnil.
150g obidka je pro vek myslim odpovidajici

Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 21.10.14 21:16

@zuzkasim jak to myslíš chudší?

oliveh
Kelišová 5163 příspěvků 21.10.14 21:17

Já teda vůbec neporadím podle mně má jídelníček o. k. ale ta váha je vážně zarážející. Já mám teda 3,5 letého nejedlíka 102 cm a necelých 14 kg takže když si představím ten nepoměr tak.. 8o.

Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 21.10.14 21:18

@Pipet No právě jde o ty velikosti porcí. Třeba ten jogurt sní tak kolem těch 150g, někdy ani ten malý kelímek nesní a to je třeba i samotný bez ničeho.

Marmeládu ani přesnídávku jí tam nedávám.

Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 21.10.14 21:18

Pri kojeni vahu neres. Velke porce nedavas, cukrem ji necpes, takze zadny problem. Nas v tomto veku snedl nesrovnatelne vic nez vase holcicka a to mel na roce sotva 10kg. Ted ma 13kg a budou mu 3 a dlabe jak blazen. Kojila jsem skoro do dvou let.

mooch
Extra třída :D 13851 příspěvků 21.10.14 21:18

Klídek. Moje Droběna při narození 3,6kg, ve 3 měsících 9,34 kg. V půl roce nevim - něco kolem 11, v roce měla víc než ta tvoje teď. Neřeším, nehrotím, ani pediatři. Plně kojená. Příkrmy tabulkové - skleničky (žádné ovocné, nic sladkého krom čerstvého ovoce), porci pro stejně staré dítě ani nedojí. Neboj se, vyběhá to. Moje první taky byla tlustá jako prase (pravda byla lehčí, ale zase menší) a vyběhala to, dnes je vyžle.
Jediný, kdo to řeší, jsou babičky. Ale stačí jim nesdělovat aktuální váhu a je klid.

Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 21.10.14 21:19

@superandrysek No řekli nám v Motole, že pokud bude na vysokým percentilu ve 2letech, tak vedle mají poradnu pro obézní děti. :roll:

Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 21.10.14 21:20
@oliveh píše:
Já teda vůbec neporadím podle mně má jídelníček o. k. ale ta váha je vážně zarážející. Já mám teda 3,5 letého nejedlíka 102 cm a necelých 14 kg takže když si představím ten nepoměr tak.. 8o.

no kamarádky dcera má ve 4letech jako ta naše :think: Barča nosí její vyřazené oblečení, ale ta holčička byla nejedlík a drobná no

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >