Dokrmování k plnému kojení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
10.1.22 12:14

Dokrmovani k plnému kojení?

Ahoj mám 3.mesicniho syna, plně kojeneho. Je to klidné neuplakane miminko, velký cvalda. Ale prez den se kojí po 1-2h a v noci po 2-3h. Začal mit velký problém s nočním spánkem. Nejraději by furt ležel u prsa a pil. Nemůže za boha usnout a usíná vyčerpáním az po 2h ráno. Po 2h se opět probudí a chce kojit.
Dotaz zní že do mě zacli všichni hustit že mu nestačí moje mliko ať ho prikrmuji sunarem. Už jsme mu ho pár krát dali když měl růstový vzpur a ten mu chutná a dělá mu dobře. Máte někdo s tím zkušenosti? Jak dokrmovat? Jestli jen večer po kojení nebo i prez den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55434
10.1.22 12:48

Pokud je cvalda, evidentně přibírá a jestli má dost počůraných plen, tak to fakt není o nedostatku mléka. Ani spurty se neřeší um, ty jsou nikoliv od toho, aby se dítě víc najedlo, ale od toho, aby se tělo přizpůsobilo zvýšené potřebě. Kolem těch 3 m je to taky dost obvyklé. Záleží na tobě, pokud budeš mít přes to pocit, že i cvaldu musíš přikrmit, tak přikrmuj, no. Ale možná tím stejně neoblbneš jeho potřeu tělesného kontaktu s mámou, a taky dost dobře možná dáš signál svému tělu, že se nemusí snažit produkovat mléka, kolik je třeba, protože se dítě holt dojí jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12504
10.1.22 13:01

Kdo to do tebe husti? Pokud má dost pocuranych plen, pribira a je spokojený tak mu mléko stačí. Děti se budi často. A zvlášť kolem toho 3 měsíce se to horší. Uz vnimaji vic podnetu a mozek to neumi zpracovat, tak potrebuje uklidneni u mamy. Dej si ho do postele, dej mu prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
10.1.22 13:07

Buď v klidu a neposlouchej hloupé kecy. U nás se mi taky snažili vnutit během spurtu že mám slabé mléko atd…vše jsem jim vysvětlila, ukázala články dali mi za pravdu a už nikdy mi nic takového neřekli. Dítě se prost budí. Já jsem dceru tímhle způsobem kojila až do skoro 2,5 let. Akorát ona si teda přišla přicucla se a usla, kolikrát jsem ani nevěděla že se kojila. Spala s námi. Teď má 3, jsem těhotná, spí v klidu ve svém pokojíčku a bez problémů. Do 30 ho kojit nebudeš ani s tebou do 30 spát v posteli nebude. Užij si jeho přítomnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16755
10.1.22 13:14
@ugluk píše:
Pokud je cvalda, evidentně přibírá a jestli má dost počůraných plen, tak to fakt není o nedostatku mléka. Ani spurty se neřeší um, ty jsou nikoliv od toho, aby se dítě víc najedlo, ale od toho, aby se tělo přizpůsobilo zvýšené potřebě. Kolem těch 3 m je to taky dost obvyklé. Záleží na tobě, pokud budeš mít přes to pocit, že i cvaldu musíš přikrmit, tak přikrmuj, no. Ale možná tím stejně neoblbneš jeho potřeu tělesného kontaktu s mámou, a taky dost dobře možná dáš signál svému tělu, že se nemusí snažit produkovat mléka, kolik je třeba, protože se dítě holt dojí jinde.

Tohle podepisuju.
Na UM bych se vykaslala a normalne kojila, ono se to zase srovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
10.1.22 13:19

@JancaS84 jo jo v posteli se mnou spí. Praveze spí u prsa. Kojím denně kolem 8h a na kojení mi moc záleží, nerada bych o něj přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16755
10.1.22 13:22
@Buffyna píše:
@JancaS84 jo jo v posteli se mnou spí. Praveze spí u prsa. Kojím denně kolem 8h a na kojení mi moc záleží, nerada bych o něj přišla.

Tak neprikrmuj.
Koj normalne dal.
Akorat bych prcka pomalu zacala ucit, at nedudla naprazdno. Odpojila bych ho driv.
Fakt kojis hodinu v kuse…? To je moc.
Jako jsou stavy, kdy je to na miste, nemoc, zuby, spurt, ale urcite ne nejak dlouhodobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat