Dokumenty s.r.o. a poustoupení členům s.r.o.

Anonymní
26.5.16 19:19

Dokumenty s.r.o. a poustoupení členům s.r.o.

Ahoj holky, mám takový dotaz na někoho, kdo tomu rozumí, ev. právníka. Táta je jednatelem sro a většinu dokumentů pro sro mu na počítači píši já ( prostě to neumí :oops: ). Teď tu řešíme různé zápisy do obchodního rejstříku a převod bytu. A máme problém s jedním členem sro ( bohužel je to advokátka ), která sice pro nás nic nedělá ( myslím tím právní služby pro sro ), ale začíná se do toho ( dle mého ) moc plést. Něco i trochu řeší s naším právníkem, ale: chtěla po mě poslat nějaké dokumenty ( návrh zápisu do obchodního rejstříku a zápis z valné hromady ), zápis byl momentálně zastaven, tak to trochu řeší, vše dostala v pdf souboru. A teď po mě chce ten zápis z valné hromady ve wordu :think:, trochu se bojím, že by tam mohla udělat nějaké změny a to pak dát bez našeho souhlasu na soud :think:, myslíte, že je moje obava oprávněná nebo jsem jen paranoidní? ( prý jedna z verzí je, že původní návrh stáhnou a dají jiný, proto se bojím ). Díky za postřehy a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
26.5.16 19:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz na někoho, kdo tomu rozumí, ev. právníka. Táta je jednatelem sro a většinu dokumentů pro sro mu na počítači píši já ( prostě to neumí :oops: ). Teď tu řešíme různé zápisy do obchodního rejstříku a převod bytu. A máme problém s jedním členem sro ( bohužel je to advokátka ), která sice pro nás nic nedělá ( myslím tím právní služby pro sro ), ale začíná se do toho ( dle mého ) moc plést. Něco i trochu řeší s naším právníkem, ale: chtěla po mě poslat nějaké dokumenty ( návrh zápisu do obchodního rejstříku a zápis z valné hromady ), zápis byl momentálně zastaven, tak to trochu řeší, vše dostala v pdf souboru. A teď po mě chce ten zápis z valné hromady ve wordu :think:, trochu se bojím, že by tam mohla udělat nějaké změny a to pak dát bez našeho souhlasu na soud :think:, myslíte, že je moje obava oprávněná nebo jsem jen paranoidní? ( prý jedna z verzí je, že původní návrh stáhnou a dají jiný, proto se bojím ). Díky za postřehy a rady.

tezko rict nezname tebe tvého otce ani tu pravnicku a nevime ani jak to mezi sebou mate a co se komu honi hlavou ;) pokud by udelala něco s cim byste nesouhlasili, tak s emuzete vždy bránit preci ne? A proc by to dělala a k tomu snad nejaky důvod? ;)

• Citovat
  • Upravit
40451
26.5.16 19:38

Tak původní verzi snad máte podepsanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
26.5.16 19:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz na někoho, kdo tomu rozumí, ev. právníka. Táta je jednatelem sro a většinu dokumentů pro sro mu na počítači píši já ( prostě to neumí :oops: ). Teď tu řešíme různé zápisy do obchodního rejstříku a převod bytu. A máme problém s jedním členem sro ( bohužel je to advokátka ), která sice pro nás nic nedělá ( myslím tím právní služby pro sro ), ale začíná se do toho ( dle mého ) moc plést. Něco i trochu řeší s naším právníkem, ale: chtěla po mě poslat nějaké dokumenty ( návrh zápisu do obchodního rejstříku a zápis z valné hromady ), zápis byl momentálně zastaven, tak to trochu řeší, vše dostala v pdf souboru. A teď po mě chce ten zápis z valné hromady ve wordu :think:, trochu se bojím, že by tam mohla udělat nějaké změny a to pak dát bez našeho souhlasu na soud :think:, myslíte, že je moje obava oprávněná nebo jsem jen paranoidní? ( prý jedna z verzí je, že původní návrh stáhnou a dají jiný, proto se bojím ). Díky za postřehy a rady.

Neposílej jí to, pokud to otec jako jednatel nenařídí. Všechny zprávy jen vytištěné s podpisem jednatele na každé stránce a očíslovat stránky a napsat, kolik stran je celkem.
Možná jsi paranoidní, možná to nic neznamená. Důležité je, jak rozhodne jednatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.16 21:13

Proč to ty/otec neřešíš s vaším právníkem, když jej máte? Polovina věcí z toho, co píšeš, mi není jasné, o co jde, ale obecně - předpokládám, že ona je pouhým společníkem s. r.o. a jediným jednatelem je tvůj otec. Pokud ona nemá PM/není prokuristkou, tak sama návrh podat nemůže (to by musel podepsat jednatel). Pro zápis do OR máte z valné hromady notářák, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 22:19
@verusak.berusak píše:
Proč to ty/otec neřešíš s vaším právníkem, když jej máte? Polovina věcí z toho, co píšeš, mi není jasné, o co jde, ale obecně - předpokládám, že ona je pouhým společníkem s. r.o. a jediným jednatelem je tvůj otec. Pokud ona nemá PM/není prokuristkou, tak sama návrh podat nemůže (to by musel podepsat jednatel). Pro zápis do OR máte z valné hromady notářák, ne?

Ono je to v tomto sro komplikovanější, samo že návrh musí podat jednatel, ale teď je v jednání že zplnomocnění jednat za jednatelé bude mít nás právník, tak nevíme s čím ona jako advokátka přijde. No, ale už jsme to „vyřešili“, prostě ten zápis máme jen v papírové nebo pdf formě a přes to vlak nejede. Word od nás nedostane ( nechápu, proč by jsi to třeba nemohla napsat sama, když ho má v pdf formátu, spekulují, že to potřebuje, aby autor Word dokumentů jsme byli my a ona by tam jen udělala změny :think:, proč jinak by to chtěla )

• Nahlásit
  • Citovat
26.5.16 22:48

Nevím, proč to chce, ale na rejstříkovém soudu určitě nezkoumají (není a nemůže to být pro ně relevantní), kdo je ve vlastnostech uvedený jako autor, takže to ten důvod určitě nebude. Ten zápis nemáte notářský? To je nějaký zápis, kde není třeba notářák? Jinak tak ať táta právníka nezplnomocňuje, když k němu nemá důvěru, že za jeho zády nepodá nějaký pozměněný návrh. 8o Nebo ať ho zmocní jen ke konkrétním úkonům, kde nehrozí problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama