Reklama

Doma bez plíny a jak dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.07.11 20:34
Doma bez plíny a jak dál?

Holky, naše malá je na doma bez plíny, hlásí, občas se trochu připočůrá, když trvá svlíkání dlouho…ALE: řeším teď, jak postupovat dál. Když jdeme ven čistě na procházku, je bez plíny a chodí do trávy více či méně úspěšně - beru věci na převlečení, hlídám jí atd. Jenže nevím, jak řešit situace, kdy potřebuju jet něco zařizovat, nakupovat apod. Přijde mi, že jí motám hlavu, když někdy chci, aby čůrala venku a jindy dostane na ven plínu. Jenže co s ní bez plíny na úřadě, kde není možný jít rychle čůrat? Jak jste tenthle přechod řešili vy, zkušené??

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12.07.11 20:37

Ahojky, nie som teda plne skusena, ale s nasim drobcom zafungovalo to, co mi poradili a to bolo uplne odplenkovanie, presne ako pises, nahradne veci i dvoje, ked je to dlhsi vylet a nic to, ked sa stane nehoda, len chvalit, motivovat a vydrzat. Trvalo nam to cca 10 dni a sme bez od jeho roku a tristvrte. Drzim palceky.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 12.07.11 20:41
jayjay píše:
Ahojky, nie som teda plne skusena, ale s nasim drobcom zafungovalo to, co mi poradili a to bolo uplne odplenkovanie, presne ako pises, nahradne veci i dvoje, ked je to dlhsi vylet a nic to, ked sa stane nehoda, len chvalit, motivovat a vydrzat. Trvalo nam to cca 10 dni a sme bez od jeho roku a tristvrte. Drzim palceky.

Zrovna řeším to samé, ale na delší cesty prostě dávám plenu. Když jedem někam autem, tak ho přece nenechám počůrat sedačku. :nevim: A na noc to samé, to prostě nedává, měl by věčně počůraný pelech. Tak nevím, jaký to bude mít efekt, jemu jde vše pomalu, takže úplné odplenkování za 14 dnů fakt nehrozí :-(

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 12.07.11 20:42

Náš Lukášek vždycky hrozně nahlas volal pořád dokola, že chce čůrat…Já jsem ho vždycky drapla a utíkali jsme na nejbližší možné místo. Sice trochu divadlo, ale já byla pyšná. Plínku jsem už nepoužívala vůbec. Akorát v tom supermarketu jsme nikdy moc dlouho nepobyli, to je fakt :mrgreen:

Příspěvek upraven 12.07.11 v 20:48

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 12.07.11 20:44
Gina108 píše:
jayjay píše:
Zrovna řeším to samé, ale na delší cesty prostě dávám plenu. Když jedem někam autem, tak ho přece nenechám počůrat sedačku. :nevim: A na noc to samé, to prostě nedává, měl by věčně počůraný pelech. Tak nevím, jaký to bude mít efekt, jemu jde vše pomalu, takže úplné odplenkování za 14 dnů fakt nehrozí :-(

Já to právě pochopila, že doma už plínky nenosí a umí si říct. Jen občas trochu učůrne. V tomto období už jsme plínu nedávali.

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 12.07.11 20:44

Ona se postupně bude prodlužovat ta doba, kdy vydrží ještě nějakou dobu po zahlášení, že se jí chce čurat. A všude se najde nějakej záchod nebo někde na ulici kanál nebo trávník, kam můžeš s malou vyběhnout, takže bych pokračovala dál jako dosud - chodit bez plíny a náhradní oblečení s sebou. Taky jsem to takhle praktikovala několik měsíců, nehody se prostě stávaly, to nevymizí ze dne na den :-)

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.07.11 20:45

Já už si taky říkala, že jí plíny prostě seberu, jenže ona se někdy špracne a do trávy prostě nejde…Prochází teď obdobím vzdoru…
A do auta jí teda plínu dávám vždycky! Pročůranou sedačku fakt nechceme a pochybuju, že by to vydržela.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48415 příspěvků 12.07.11 20:47

Zkušená nejsem. :lol: Je to trochu adrenalin. Před úřadem, obchodem, autobusem dávám vyčurat. Vím pak už cca jak dlouho mám čas do dalšího čurání. V obchodě už to občas nechávám na něm a předem čurat nedávám. Strčím klukovi do plenky látkovou vkládačku, která by případně chytla největší nápor, aby to neproteklo až na zem. Zatím jsme to ale vždycky stihli. respektive cvrnknuto v té vkládačce bylo, ale stačilo vyndat a šlo se dál.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.07.11 20:47

Ale doma je bez plínek už dlouho, ale zatím s občasným učůrnutím. Leč přijde mi zbytečný jí plínu nechávat i na ven.

Lenule27
Závislačka 4194 příspěvků 12.07.11 20:49

vzala bych vícero věcí na převlečení…většinou se dá vždycky na nějaký WC nebo ven odběhnout dát vyčůrat. To přechodné období nemusí trvat dlouho a myslím, že je spíš důležitější to vyzkoušet a zjistit, zda se to „vydržení“ než doběhnete lepší (jestli je mi rozumět) - mělo by.

Osobně moc neuznávám dávání a nedávání plíny. Když už se jednou rozhodnete být (aspoň přes den) bez nich, nedávala bych je. A do autosedačky bych dala jednorázovou podložku, pokud hrozí že dcera usne. Třeba vás překvapí a ani se nepočůrá :wink:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.07.11 20:49
Alpaka píše:
Zkušená nejsem. :lol: Je to trochu adrenalin. Před úřadem, obchodem, autobusem dávám vyčurat. Vím pak už cca jak dlouho mám čas do dalšího čurání. V obchodě už to občas nechávám na něm a předem čurat nedávám. Strčím klukovi do plenky látkovou vkládačku, která by případně chytla největší nápor, aby to neproteklo až na zem. Zatím jsme to ale vždycky stihli. respektive cvrnknuto v té vkládačce bylo, ale stačilo vyndat a šlo se dál.

Jenže problém u nás je v tom, že když jí chci dát vyčůrat, kolikrát nechce a nedonutím jí a popravdě jí ani moc násilím nutit nechci. Jenže spoléhat na to, že nepotřebuje, taky moc ještě nemůžu. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48415 příspěvků 12.07.11 20:53
Týja píše:
Ale doma je bez plínek už dlouho, ale zatím s občasným učůrnutím. Leč přijde mi zbytečný jí plínu nechávat i na ven.

U nás je to taky tak. S různými výkyvy už od velikonoc. To si vždy pár dní řikal, pár dní ne. Pak bylo poměrně jisté období, kdy si řukal nahý, oblečený ne. Já už v té době chodila ven bez plíny a dávala pravidelně vyčurat.
Teď si řiká sám i venku. Někdy pozdě. Ale nosím sebou náhradní oblečení, klidně dvoje, troje.
Proč si má máchat zadek v moči, když mu¨ůže být bez plenky. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48415 příspěvků 12.07.11 20:54
Týja píše:
Alpaka píše:
Zkušená nejsem. :lol: Je to trochu adrenalin. Před úřadem, obchodem, autobusem dávám vyčurat. Vím pak už cca jak dlouho mám čas do dalšího čurání. V obchodě už to občas nechávám na něm a předem čurat nedávám. Strčím klukovi do plenky látkovou vkládačku, která by případně chytla největší nápor, aby to neproteklo až na zem. Zatím jsme to ale vždycky stihli. respektive cvrnknuto v té vkládačce bylo, ale stačilo vyndat a šlo se dál.
Jenže problém u nás je v tom, že když jí chci dát vyčůrat, kolikrát nechce a nedonutím jí a popravdě jí ani moc násilím nutit nechci. Jenže spoléhat na to, že nepotřebuje, taky moc ještě nemůžu. :nevim:

Aha. Tak kluk čurá venku rád. Baví ho čurat na cíl. Tak to taky zkuste - kanál, strom, žlutá kytka, kamen…

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.07.11 20:56

No, nefunguje moc nic, poslední dobou ani to, že někdo kouká:vodotrysk, klouzačka :lol: To zabíralo docela vždycky. Teď jsem ve fázi, že nevím, jestli mám věřit, že fakt nechce. Ale asi budu prostě tvrdá a tu plínu jí definitivně seberu na ven a budu převlíkat :lol:

ezenduska
Stálice 84 příspěvků 12.07.11 20:57

Kamarádka pro holčičku vozí nočník pod kočárem :-D jinak i do autosedačky se nechají koupit inkontinenční podložky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >