Domácí mazlíčci

43
20.6.07 15:23

Domácí mazlíčci

Ahoj, ráda bych znala Váš názor na domácí mazlíčky a miminko ve 2pokojovém bytě. Máme 2 psy a 3 kočky. Když jsme oznámili radostnou novinu, že „čekáme“ bylo nám řečeno, že musíme dát zvířata pryč, je až se na nás přijde podívat sociálka, dítě nám vezmou. Co to je za blbost??? Nedá se u nás sice „jíst z podlahy“ protože se vždycky nějakej chlup najde, ale dítě přece nemůže vyrůstat ve sterilním prostředí, ne? Jo a to ke každému, komu se narodí mimčo se chodí dívat sociálka??? Díky za Vaše názory a poznatky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.6.07 15:36

Zvířátka jsou pro dítě prospěšná citově, sociálně, také i z hlediska hygieny, není třeba se jich bát a štítit (přehnaná hygiena), když se o ně člověk řádně stará a odčervuje apod…

Dokonce jsem slyšela zkušenost jedné paní, že kočka dítěti zachránila život. Dítě se dusilo a kočka běžela pro jeho maminku a tak děsně vyváděla, že maminku donutila dítko jít zkontrolovat a zachránit.

Jenom může nastat problém s dominancí u psů, ale tomu se dá předejít vhodnou psí výchovou, o tom je spousta knih (že pes někdy těžce nese ztrátu prvenství u majitele a může dítě ohrozit. Dporučuju autora johna fishera a gwena baileyho, to jsou znalci psí duše a psího chování. Vlastně když pejsek zlobí, je to s největší určitostí chyba chování páníčka. Pes je málokdy od podstaty zlý.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.6.07 15:40

P.S. jeden můj známý má pejsků sedm (menších) a jeho syn je od batolecího věku vůdcem psí smečky :-))

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
20.6.07 15:44

ahojky :wink:
mi mame pejska a kocicku a byt 2+1 :wink: .urcite bych zviratka kvuly tomu pryc nedala a znam spoustu maminek co maj zviratka a deti a socialnka jim deti urcite neveme a nevzala :wink: .samozrejme ze neco jineho je kdyby to u vas vypadalo strasne,ale pokud se o zviratka staras a maj svy zachudky tak neni zadnej problem.
taky uz me hodne lidi reklo at tam zvirata pryc,ale nikdy bych to neudelala a deti maj vyrustat ze zviratky :wink: :wink:
ja taky vyrostla mezi zviratky a nak me to nepoznamenalo,krome toho ze uz bez nich nemuzu bejt :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
20.6.07 15:47

máme taky 2+1 a dvě kočky a v pohodě, co je to za blbost? Zviřata jsou myslím pro malé děti super věc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
20.6.07 16:16

My máme docela velkého psa a určitě pryč nepůjde, příjde mi to jako pěkný nesmysl. Určitě to u vás není jak v divočině a psi i kočky se dají usměrnit, aby pochopili že jsou v hyerarchii až za miminem. hodně štěstí :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
20.6.07 16:25

Moncia: to ti rekl zase nejaky genius …
tak 1) ne, do kazde rodiny po pordu socialka opravdu nechodi

1. zviratka detem neskodi, ale jsou pro ne zdrojem nekoncici inspirace (ano, priznavam, nase dcera mnouka :lol: a jde ji to skvele)
  2. dat zviratka pryc kvuli diteti je naprosta pitomost (samozrejme pokud se u ditka neobjevi nejaka alergie, ale to byva fakt zridkakdy protoze si na zviratka zvyka uz u mamci v brisku :wink: )

jinak my teda mame vetsi byt (4+1) a v nem bydlime my s manzou, terka, mimi v brisku a dva persani .. kocicka a jeji neplanovany synator (MMCh. meli jsme kotata v dobe kdy bylo terce ani ne pul roku, dokazes si predstavit co nam nekteri „dobri znami“ rikali ? :? )

tak hodne zdravicka, stesticka aspokojenych chvil s mimi i domacimi mazlicky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3785
20.6.07 17:00

Máme doma jezevčíka trpaslíka drsňáka a mlaďocha k tomu ;-) Aspoň není problém s dominancí. Malá na něj šmátrá, že jí musím usměrňovat a chudák pejsek si to nechá líbit :roll: Malá z něho má srandu, když běhá a skáče, chechtá se nahlas :-D no a už vrčí, jako on :? :roll: :wink: naposledy předvedla úprk za hafanem a vrčela na něj jako baskervill.

Jediné, čeho jsem se bála, byla alergie…naštěstí není, ťuk, ťuk…pejsky mám od svých 15ti let a jen tak se jich nevzdám ;-) Myslím, že je dobře, když malá uvidí už od malička, že je potřeba se o živé tvory starat a jestli bude muset zůstat jedináčkem, doufám, že aspoň nebude tak rozmazlená.

Jinak třeba mrkněte na tyto stránky:
http://psiskolafalco.web3.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.6.07 17:02

tipnu si - takhle genialni postreh mela urcite budouci tchynka ne? :-)))

U nas s tim paradoxne mela problem moji rodice ac oba od detstvi meli doma psa a maji ho i ted (nam ho nikdy poridit nechteli).

My sice nemame ani psa ani kocku, ale manzel ma papouska, ktery letos oslavil 30 let. Bordelu celkem nadela dost - vyhazene seminka z klece, jemne prachove peri a poprasek pri cisteni…ale nikdy nas nenapadlo ho davat kvuli dceri (byly ji 4 roky) pryc, je to clen rodiny a manzeluv spolecnik a kamarad od manzelovych 8 let.

Pokud byly nejake krize, tak v batolecim obdobi, kdy dcera nesnesla a bala se kazdodenniho papousciho volani dzungle :-))), tak sel papouch prechodne k babi a dedovi :-))), kde byl a je porad zvykly a od mala zde vyrustal. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
9867
20.6.07 21:01

No, kokršpanělka Kačenka je naše prvorozené dítě - a je fuk, že je chlupatá ;) Sociálka u nás nikdy nebyla a holkám pes nikdy nevadil :)

http://rodina.cz/…010020_1.jpg

Dokonce našim zdrhla když jsem byla těhulka s Pepi a přinesla si domů outěžek - bylo docela dobrodružné čekání, zda porodí dřív ona nebo já… Ale Kačka vyhrála a mě čekalo po příchodu z porodnice toto:

http://rodina.cz/…300729_1.jpg

No a nikomu to nevadilo ;)

Jo a v příštích dnech k nám přibyde ještě jedno miminko - mimo dráčete - tohle miminko bude mourovaté a chlupaté - a spíš se bojím, co na to poví Kačenka než holky - ty se moc těší.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
20.6.07 21:11

Lesino, klobouk dolů :wink: já bych teda měla doma veselo, ale je fakt, že čím větší rodina, tím víc veselo. Nám moje fenka odešla do psího ráje v lednu, bylo jí 14 a 1/2 a je fakt, že starý pes a ještě celoživotně rozmazlovaný a nové mimi nebyla dobrá kombinace, nicméně skloubit se to dá. Já jsem pro, sice teď neplánujeme žádného hafíka, ale druhého rošťáka, ale nikdy neříkám nikdy :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
20.6.07 21:35

přidávám se k ostatním…to je nějaká naprostá zhovadilost!!!

Naše první mimčo je fenka rhodeského ridgbacka a taky mi někteří známí…co námí tchánovci a moje babička…tvrdili,že pes musí z domu… :evil: nešel ani náhodou.. je to prostě dítě.. do porodu s náma..tedy se mnou spala v posteli :oops: na břiše..po porodu se radši sama naučila spát v kuchyni :lol: takže bych jí jako fakt pryč nedala.. a hlavně ona je jediný co malýho uprostřed hysteráku umlčí…jen tím že kolem něj projde :lol: a taky ji máme jako chůvičku…a za 3) si na malýho tak zvykla,že když sme byli na 4 s malým pryč a ona byla s manželem doma sama,tak lítala po celým baráku a pořád ho hledala… a manža mi třetí den volal,jak se zapíná pračka…že si natahala všechny hračky malýho do pelechu :roll: :D

jo a přítomnost zvířat v těhu snižuje alergii na srts u mimíska :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
20.6.07 21:57

Ahojky, ty jo, trošku moc zvířátek v tak malém bytě :)
Ale co, hlavně, když se snesou :)

Určitě bych je taky nedávala pryč… proč proboha ???

Vždyť to jsou určitě taky členové rodiny.

Taky máme pejska. Taky mi v těhotenství každý říkal a co se psem ? Půjde z domu ? To nejde miminko a pes. Až miminko poleze bude samý chlup.

No pravda je :) ale nijak nám to nevadí, alergie žádná. A navíc je prý prokázáno, že pokud je zvířátko doma již před otěhotněním, získává miminko imunitu vůči alergiím ze psa - toho jsem se strašně bála, protože manžel je alergik :( No a malá je - ťuk, ťuk bez problémů :)

Dítě se zvířátkem roste, pes ho bere jako vůdce. Já mu šáhnu do misku zavrčí. Malá mu šáhne do misky … pes uteče :)

Vůbec se ničeho neboj a zvířátka si nech :) Sociálka na kontroly už nechodí. Doktorka tu byla a vůbec se nad tím nepohoršovala.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
20.6.07 23:02

Se vším výše psaným souhlasím.-) A jako vášnivý pejskař - zvířata jen doporučuju.

Jen bych rozhodně začala s pravidelným odčervováním všech zvířátek už teď - tam je jedině nebezpečí, že ti domů natázhnou parazity… a samozřejmě pokračovat i po narození mimiše. / ohlídat si stolici zvířat, zda v ní nejsou breberky.-) stejně tak v jejich srsti…

Pejskům nedovolovat spát na posteli či gauči - prostě výš, než na zemi - a to kvůli dominanci. Už teď je trénovat, co je jejich, co lidské… .-) s kočičkama neporadím - ty vedeme jen na zahradě.-) nicméně malé dvakrát skočily do kočáru a to jsem příliš nadšená nebyla - ale pochopily, holky jedny mourovatý.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
21.6.07 00:45

Moc jste mě potěšily :D Mám na to všechno úplně stejný názor! Všechny zvířátka miluju a nedovedu si představit dát je dobrovolně pryč, peru se za ně a prát budu 8) S dominancí nebude problém, mam je chlapy zmáknutý, vůdce jsem já :twisted: No máme taky koně, ten fakt taky nikam nepůjde… A jsem ráda, že socky nechodí, se ježim, jenom o nich slyšim :roll: Tak díííky za podporu! Jo a prohlásila to sousedka, majitelka obchůdku - drrrbna vševědoucí :lol: Joo a jak sem dam taky fotečků?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama