Domácí ovocný čaj

3923
5.5.17 09:37

Domácí ovocný čaj.

Ahoj Holky, včera jsem od mamky mého přítele dostala prázdné pytlíky na čaj. Objednala jich hafo na koření do omáček, kečupu..Naši kluci milujou ovocné čaje (teď kupujeme v Tescu s příšerkama, kde je opravdu nejvíc ovoce), tak mě napadlo, že bych v létě zkusila nasušit ovoce a do těch pytlíčků udělat čaj vlastní. Akorát nevím jestli to opravdu takto bude fungovat, tak jsem se chtěla zeptat jestli některá nemáte zkušenosti? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1963
5.5.17 09:55
:mavam:

Na chuť to docela fungovat bude, nejlepší a základní jsou jablíčka, ta se rozvoní opravdu rychle a i čaj „osladí“, sušené meruňky, sladké švestky, rozinky (koření klasika vanilka, skořice, zázvor). Pro barvu se běžné dává sušená červená řepa.
Ale musí o být nakrájeno všechno na fakt pidikousky :kytka:

Dej vědět, jak pokus dopadl :mrgreen: já dávám jen „sypaný“ čaj, tak jestli se to v těch sáčcích bude taky uvolňovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
5.5.17 10:02

Dělám. Jako základ používám vždy nasušené slupky z jablek. Ne jablíčka, ale vyloženě slupky, jsou nejvíc aromatické. Pak jakékoli sušené ovoce, bylinky. (máta, meduňka, kopřiva, mateřídouška, listí z lesních jahod, borůvčí, maliník, ostružinové listí, šípky. Mám nasušené vše zvlášť a míchám dle chuti. Šípek třeba je výtečný i samotný. Sobě přidávám zelený či černý čaj. V případě potřeby (nemoc) dávám ještě třeba lipový květ.
Něco bych začala sušit už teď. Třeba kopřivu a listy z lesních jahod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
5.5.17 10:03

Jo a v sezoně ještě dělám pečený čaj, ten děti milují, pokud tedy používáš cukr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
5.5.17 10:15

@puntice @Ester13 Holky, děkuju za rady :kytka:, hned jak bude na zahrádce nějaké ovoce tak vyzkouším.

@puntice Koupený sypaný čaj už jsem do jednoho sáčku zkoušela a uvolňuje se stejně jako v sítku, ale určo dám jak půjde ten domácí ;)

@Ester13 pečený čaj mám strašně ráda, cukr používám, ale těm mým Smráďatům nechutná ani jednomu :roll: ;) (vadí jim v něm to ovoce, takže bych musela cedit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
5.5.17 11:01

Jo, pečený je boží! :) Třeba Japonci jsou z něj úplně na větvi, ale i ten odpor dětí k tomu sajrajtu v hrnku dokážu pochopit :mrgreen:
@Ester13 hmm, slupky, jo? Já suším křížaly celé (tedy neloupu, občas zůstane i pecka :P :mrgreen: ), tak možná proto tak rychle pouští tu dobrotu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
5.5.17 11:23

@puntice
Určitě, já suším křížaly také se slupkou. I do čaje. Ale jako základ jsou nejlepší jen ty slupky. Mňam, je strašná zima, jdu si udělat ovocný čaj s kapkou slivovice. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
5.5.17 12:25

@Ester13 :palec: já jsem v práci :,( :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu